Tampony są używane przez miliony kobiet na całym świecie, ponieważ są wygodnym i bardzo praktycznym rozwiązaniem.
Zobacz, jak odpowiednio przygotować się do wejścia do basenu.
Praktyka polegająca na nieskrępowanym przeżywaniu miesiączki może nieść ze sobą wiele korzyści, o czym przekonują tiktokerki generacji Z. Czym jest swobodne krwawienie?
Czy środki higieniczne stosowane podczas menstruacji mogą być niebezpieczne? Zdaniem badaczy tak. Ich najnowsze ustalenia pokazują, że znajdują się w nich bardzo niebezpieczne chemikalia. Jakie mogą być konsekwencje stosowania zanieczyszczonych podpasek czy tamponów?
Mimo że okres jest czymś zupełnie naturalnym, to spora grupa kobiet i dziewczyn ma problem z dostępem do środków higienicznych. Sytuację tę zmieniają różowe skrzyneczki, w których można znaleźć podpaski czy tampony. Dlaczego jeszcze są potrzebne?
Kilka lat temu jej historia poruszyła cały świat. Młoda modelka Lauren Wasser trafiła do szpitala z niecodziennymi objawami. W wyniku zespołu wstrząsu toksycznego wywołanego przez tampon dziewczyna straciła dwie nogi.
Szkocja - jako pierwszy kraj na świecie - wprowadziła prawo, które gwarantuje bezpłatny dostęp do podpasek oraz tamponów. Niezbędne w czasie miesiączki środki higieniczne będzie można otrzymać w jednym z ponad tysiąca wskazanych punktów.
Historia zainteresowania kobiecą menstruacją i środkami higieny intymnej sięga XIX wieku. Gdy na świecie popularność podpasek i tamponów rosła w siłę, w Polsce ich dostępność często była dość ograniczona. Czego w Polsce używały w takim razie nasze babcie, zanim mogły pozwolić sobie na podpaski ze skrzydełkami?
"Akcja Menstruacja w Twojej Szkole" to inicjatywa, w ramach której do szkół trafiają środki higieny dla potrzebujących dziewcząt. Z udziału w programie zrezygnowała jednak dyrekcja II LO im. Marii Konopnickiej w Radomiu. Władze liceum wyjaśniły, że środki te dostępne są od lat w gabinecie pielęgniarki.
Wielorazowe środki higieny intymnej cieszą się coraz większą popularnością nie tylko ze względu na dobro planety, ale też, jak się okazuje, wygodę. Czym jest bielizna menstruacyjna? Czy warto w nią zainwestować? Poznaj ten rodzaj bielizny z okazji 29 marca - Święta Polskiej Bielizny.
Wiele kobiet nie wyobraża sobie, by jeden kubeczek menstruacyjny mógł im zastąpić podpaski i tampony. Jednak jak się okazuje, wystarczy go przetestować, by się przekonać, że ma bardzo dużo zalet. Nie dość, że jest ekologiczny, to jeszcze pozwala w perspektywie roku zaoszczędzić około 150 zł. A chroni nas tak samo, jak tradycyjne produkty, których używamy podczas miesiączki.
Od 8 do 20 tysięcy sztuk - tyle przeciętna kobieta zużywa podpasek i tamponów w trakcie swojego życia. Dlatego wraz z ginekologiem Jackiem Tulimowskim przyjrzeliśmy się, czy faktycznie są tak niebezpieczne dla zdrowia, jak niektórzy twierdzą. Na co zwracać uwagę przy ich zakupie? Jak postępować w upalne dni? I czy faktycznie kubeczek menstruacyjny to złoty środek?
Czy zdajesz sobie sprawę, ile co miesiąc, przez pół roku czy w ciągu całego życia przeznaczasz na środki higieniczne? Teraz za pomocą kalkulatora możesz wyliczyć, ile kosztuje cię bycie kobietą. Akcja ma na celu zobrazowanie problemu ubóstwa menstruacyjnego.
Kilka lat temu amerykańska modelka Lauren Wasser po użyciu tamponu doznała wstrząsu toksycznego. W efekcie dziewczynie trzeba było amputować nogę. Z gościem Dzień Dobry TVN prof. Romualdem Dębskim, ginekologiem i położnikiem porozmawialiśmy o TSS - jakie są jego objawy? Ania Kalczyńska zapytała również ginekologa o rzeczywiste zagrożenie jakie niesie ze sobą używanie tamponów higienicznych. Czy wszystkie kobiety powinny ich używać?