sennik

  sennik

  Prawidłowe zrozumienie marzenia sennego wymaga wnikliwej analizy. Jeżeli osoba śniąca pamięta wyłączenie fragmenty, powinna poczekać, aż przypomni sobie cały sen (lub przynajmniej jego większość). Listy w skrzynce według sennika mogą mieć różne znaczenie, które zależy m.in. od kontekstu.

  Sny niejednokrotnie potrafią zaskakiwać swoją fabułą. Czasem są zupełnie pozbawione sensu, innym razem stanowią projekcję wydarzeń, które przydarzyły się osobie śniącej w ciągu dnia, a nieraz pojawiają się w nich dziwne symbole. Co może oznaczać sen, w którym widzimy pająki?

  Drzewo symbolizuje siłę nie tylko natury, lecz także człowieka. Często odnosi się również do duchowości. W dawnych kulturach wierzono, że drzewa zamieszkują driady, w wielu kulturach wiązano je również z poszczególnymi bogami. A jak dzisiaj sennik interpretuje sny, w których pojawia się drzewo?

  Sny stanowią przedmiot zainteresowania ludzi od tysięcy lat. Wiele osób przypisuje im duże znaczenie, doszukując się w snach ukrytego przesłania. Niestety wciąż nie wiadomo, z czym związana jest częstotliwość występowania marzeń sennych. Co może oznaczać sen o pocałunku?

  Sny fascynują ludzkość od tysięcy lat. Ich znaczenie próbowano poznać już w starożytności, kiedy przypisywano im bardzo duży wpływ na życie. Wierzono, że mogą stanowić pewnego rodzaju przepowiednie lub wskazówki. Co według sennika może oznaczać sen, w którym pojawia się ogród?

  Codziennie mamy jakieś sny. Wiążą się one z różnymi wydarzeniami lub sytuacją, w jakiej się znajdujemy. Bywa jednak, że śni się nam coś z pozoru przypadkowego, jak np. lody. Sennik szeroko wyjaśnia, co taki motyw zwiastuje. Sprawdź znaczenie snu o lodach.

  Sen o prezydencie zazwyczaj interpretowany jest przez sennik pod kątem rangi tej osoby. Prezydent to bowiem ktoś wysoko postawiony, dlatego często sen o nim może być sygnałem od podświadomości o naszej chęci otrzymania awansu lub potrzebie większego uznania w oczach innych.

  Sennikowy motyw snu o weselu zwiastuje zwykle pozytywne rzeczy, które mogą się wydarzyć w życiu śniącego. Zmiana na lepsze, stawanie się bardziej odpowiedzialnym, powodzenie w małżeństwie lub znalezienie idealnej „drugiej połówki” to tylko niektóre znaczenia. Niestety – są też gorsze interpretacje.

  Chrzest w religii chrześcijańskiej uznawany jest za jeden z najważniejszych sakramentów. Zgodnie z sennikiem chrzest w śnie to dobry znak, który można odnieść do wielu sfer życia śniącego. Taki sen może także oznaczać ważne nowe obowiązki lub nadchodzące zmiany.

  Wypadek to jedna z najbardziej dramatycznych sytuacji, jakie mogą spotkać nas w życiu. To niebezpieczne wydarzenie może zakończyć się naprawdę źle. Czy podobnie jest ze snami o wypadku? Czy sennik zawsze interpretuje to jako zły omen?

  Zainteresowanie filozofów, artystów czy lekarzy snami nie jest zjawiskiem nowym, jednak dopiero w XX wieku marzenia senne stały się obiektem badań naukowych. Jak ten dość powszechny sen z delfinami widziałby Freud lub Jung, a jak interpretuje go sennik?

  Według sennika niedźwiedź bardzo często bywa zapowiedzią powodzenia i szczęścia, którego wyraz będzie można odnaleźć w… grach losowych. Czasem jednak bywa on ostrzeżeniem przed podejmowaniem ryzykownych decyzji – sen ten sugeruje, żeby w przypadku dużych pieniędzy zachować rozwagę.

  Sen o tramwaju ma różne znaczenia. Zgodnie z sennikiem taki sen najczęściej oznacza czekającą nas zmianę, która wkrótce dokona się w realnym życiu. Co wiąże się z taką interpretacją i jakie są pozostałe znaczenia snu o jeździe tramwajem?

  Stopy stanowią oparcie dla naszego ciała, są podporą i pozwalają nam pokonywać wiele kilometrów każdego dnia. Są zatem dla ważne dla każdego z nas. Nie dziwi więc fakt, że sennik zawiera wiele haseł, które dokładnie wyjaśniają sny ze stopami w roli głównej.

  Popularnym motywem we snach jest ciąża. Sennik przewiduje wiele różnych interpretacji takiego snu – ważne jest, by na początku analizy ustalić m.in., kto był w ciąży oraz czy we śnie pojawia się także poród. Dopiero połączenie wszystkich tych elementów da nam odpowiedź, jak właściwie rozumieć sen.