Co oznaczają liczby we śnie i jak należy je interpretować? Poznaj analizę

Aktualizacja:
Co Ci się śniło?
Co Ci się śniło? Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Podczas nocnych wizji często widzimy liczby – pojedyncze lub zgrupowane. Warto przyjrzeć im się z bliska, bo każda ma jakieś znaczenie. Sprawdź, co oznaczają liczby w senniku i czy należy poświęcić im uwagę.

Pojawienie się liczb w marzeniach sennych wiąże się również z numerologią. To wszystko sygnały od podświadomości, która chce coś nam przekazać. Dlatego warto poznać znaczenie snów o poszczególnych liczbach.

Liczby - ogólna symbolika w śnie. Co oznaczają?

Liczby uznawane są za motywy senne trudne do interpretacji. Już w czasach starożytnych myśliciele widzieli w nich podstawy tworzenia świata i reguły sterujące czasem i przestrzenią. To matematyczno-filozoficzne podejście sprawiło, że sny o liczbach często dotyczą planowania własnego życia, dbania o zdrowie i rozwój. Liczby często reprezentują proces myślowy i symbolizują ważne wartości. Senniki przyjmują, że parzyste zestawienia liczb odnoszą się do równowagi i stabilności, natomiast nieparzyste oznaczają aktywność i działanie.

Sennik: liczby podstawowe - co znaczy, kiedy się śnią?

Liczby potrafią być bardzo tajemnicze, nie tylko na jawie, ale również podczas snu. Najwięcej na ich temat ma do powiedzenia numerologia, która zajmuje się badaniem ich znaczenia, przypisując im niezwykłe, często wręcz magiczne właściwości. Podobnie jest w przypadku snów o liczbach, których symbolika może wiele zdradzić – zarówno na temat teraźniejszych wydarzeń, jak również tych z przeszłości i tych, które dopiero przed nami. Sprawdź, co oznaczają poszczególne numery we śnie.
 • 0 – jest to symbol tajemniczości, ale również pustki. Sen z udziałem tej cyfry występuje najczęściej w okresie ważnych zmian życiowych. Często pojawia się w zestawieniu z 1, a według sennika liczba 100 oznacza osiągnięcie celu i wykorzystanie własnych możliwości.
 • 1 – to zwiastun, że czas pomyśleć o sobie, swoich planach i pragnieniach. To także znak, aby zacząć działać w kierunku realizacji marzeń, nie czekając na lepszy moment.
 • 2 – według sennika liczba 2 podpowiada, aby zastanowić się nad tym, kogo kochamy i z kim chcielibyśmy spędzić resztę życia. Osoby samotne mogą liczyć na pojawienie się nowego uczucia, a sparowani na rozwiązanie swoich problemów.
 • 3 – symbolizuje wolność, szczęście i radość. Sennik liczbę 3 odczytuje także jako zapowiedź końca kłopotów i zachęca do odkrywania w sobie ukrytych zdolności, co gwarantuje zmianę życia na lepsze.
 • 4 – to zwiastun stabilizacji i spokoju. Nie oznacza to jednak bierności w dążeniu do realizacji swoich planów. Według sennika liczba 4 daje poczucie bezpieczeństwa, nawet w czasie nieoczekiwanych zmian. To także przestroga, aby być uważnym i kierować się zdrowym rozsądkiem podczas podejmowania decyzji.
 • 5 – sennik liczbę 5 interpretuje jako symbol odpoczynku i łapania oddechu. To znak, że należy zwolnić tempo, wziąć urlop i wyjechać na wakacje. Może być to nawet sugestia, że obecna praca nie jest już satysfakcjonująca lub związek powoli się wypala. Pojawiająca się w snach piątka to również sygnał, aby zadbać o swoją kondycję.
 • 6 – gdy śni się nam szóstka, jest to zwiastun, aby poświęcić najbliższym więcej uwagi. Dla sennika liczba 6 to także zapowiedź, że wkrótce nasza rodzina się powiększy i znak, że czas na to, aby więcej obcować z przyrodą.
 • 7 – według sennika liczba 7 symbolizuje potrzebę wyciszenia. Jeśli dręczy nas jakiś problem, rozwiązanie znajdziemy, zaglądając w głąb duszy. To najlepszy moment, aby poukładać życie duchowe, zakończyć toksyczne relacje i zerwać z ograniczającą przeszłością.
 • 8 – sen o ósemkach oznacza potrzebę poprawy sytuacji zawodowej. Liczba 8 w senniku to czas na walkę o podwyżkę i wizja sukcesu, ale jedynie dla osób, które mają odwagę po to sięgnąć. To również znak, aby ćwiczyć silną wolę i wyeliminować szkodliwe nałogi.
 • 9 – jest to zapowiedź, że pewien etap naszego życia powoli się kończy. Sennik liczbę 9 odczytuje jako konieczność otworzenia się na to, co nowe i nieznane. Zachęca do tego, aby zaufać swojej intuicji, a także zadbać o zdrowie.

Co oznaczają inne popularne w snach liczby?

Podczas nocnych wizji mogą się pojawić także inne liczby, których znaczenie potrafi być zaskakujące. Najczęściej śnią się takie numery jak:
 • 10 – liczba najczęściej postrzegana jest przez biblijny pryzmat i odnosi się do 10 przykazań. Według sennika to symbol doskonałości, nieba i ziemi, a także małżeństwa.
 • 13 – liczba znana nie tylko jako symbol pecha, ale również znak szatana i śmierci (w tarocie). W chrześcijaństwie sennik trzynastkę interpretuje jako zwiastun zdrady.
 • 15 – jest to symbol ciągłych pokus, ukierunkowanych na płeć przeciwną. W senniku liczba 15 oznacza problemy z opanowaniem żądzy, nieustanną potrzebę posiadania oraz oddawanie się przyjemnościom.
 • 20 – liczba odnosi się do przebudzenia. Dwudziestkę sennik odczytuje jako otwarcie na wiedzę i zmiany.
 • 50 – według sennika liczba 50 oznacza silne więzy rodzinne, poczucie odpowiedzialności i chęć pomagania innym.
Zobacz także:
Autor: Adrianna Kowalczyk

Źródło zdjęcia głównego: Adél Békefi/Getty Images

Pozostałe wiadomości