Sennik: pocałunek. Jak rozumieć sen o pocałunku - w usta, w rękę, w czoło? Poznaj analizę snu

Aktualizacja:
Co Ci się śniło?
Co Ci się śniło? Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Sny stanowią przedmiot zainteresowania ludzi od tysięcy lat. Wiele osób przypisuje im duże znaczenie, doszukując się w snach ukrytego przesłania. Niestety wciąż nie wiadomo, z czym związana jest częstotliwość występowania marzeń sennych. Co może oznaczać sen o pocałunku?

Sen, w którym pojawia się pocałunek, występuje nie tylko u singli, ale również u osób będących w długim związku lub małżeństwie. W zależności od tego, czy był to pocałunek w usta, w rękę, czy szyję, sennik podaje inne interpretacje. Na pozytywne lub negatywne znaczenie snu ma również wpływ podejście osoby śniącej oraz towarzyszące jej emocje. Jeśli nie jesteśmy pewni fabuły marzenia sennego, warto odczekać kilka godzin, a czasem nawet dni. Bywa, że dopiero po upływie czasu przypomnimy sobie szczegóły snu.

Sen z pocałunkiem – co może oznaczać?

Marzenia senne w wielu przypadkach są niezrozumiałe i na pozór pozbawione głębszego sensu. Często stanowią również projekcję wydarzeń, które przydarzyły się danego dnia osobie śniącej. W takim wypadku trudno doszukiwać się „drugiego dna”. Bywa jednak, że pojawiające się symbole są odzwierciedleniem ukrytych pragnień lub niespełnionych marzeń. Co może oznaczać sen o pocałunku?
Pocałunek w policzek według sennika oznacza, że osoba śniąca w rzeczywistym życiu przywiązuje bardzo dużą wagę do relacji z bliskimi. Dodatkowo otacza się sporą grupą przyjaciół i znajomych, którzy z chęcią pomogą jej w potrzebie. Ta interpretacja dotyczy jednak sytuacji, w której to śniący całuje kogoś w policzek. Jeśli jest odwrotnie, sen zwiastuje powodzenie w sprawach finansowych lub awans w pracy. To dobry znak dla osób, które od dłuższego czasu próbowały się wyróżnić na tle innych pracowników. Starania zostały zauważone i szybko przyniosą efekty.
Sen o pocałunku w usta jest symbolem ukrytych pragnień, które osoba śniąca odkłada na dalszy plan. Może to być znak, że zbyt wiele czasu poświęca się sprawom zawodowym, zaniedbując przy tym sferę prywatną i życie rodzinne. Otrzymanie pocałunku w usta to według sennika także sygnał, że śniący ma silną potrzebę bliskości. Sen tego rodzaju może mieć również inne znaczenie. Jeśli się nie całujemy, a jedynie widzimy, jak to robi ktoś inny, prawdopodobnie w realnym życiu doświadczamy bardzo silnych emocji, z którymi nie do końca potrafimy sobie poradzić.
Kolejną interpretacją, którą podaje sennik, jest pocałunek w czoło. W realnym świecie nie ma on zabarwienia seksualnego. Świadczy o uczuciu, trosce, bardzo często rodzic w ten sposób okazuje czułość dziecku. Jeśli we śnie pojawia się taki pocałunek, oznacza to, że martwimy się o kogoś, gdyż chcemy dla niego jak najlepiej. Druga interpretacja dotyczy sytuacji, w której sami całujemy drugą osobę. Może być to znak, że doskwiera nam samotność, czujemy się przytłoczeni codziennymi sprawami i potrzebujemy wsparcia ze strony bliskich. W takiej sytuacji nie bójmy się o nie poprosić.
Jeśli w śnie całujemy się z byłym chłopakiem, sennik interpretuje to jako wyraz wciąż istniejącego uczucia w stosunku do dawnego partnera lub partnerki. Jeśli od zerwania minęło już trochę czasu i osoba śniąca ułożyła sobie życie z kimś innym, być może nie jest pewna swoich uczuć i nieustannie porównuje obecnego partnera z byłym. W takiej sytuacji należy odciąć się od przeszłości i skupić się na teraźniejszości. Trzeba przestać dokonywać porównań, gdyż są one krzywdzące dla obecnego ukochanego.

Inne znaczenie snu o pocałunku

Innym motywem, którego znaczenie podaje sennik, jest pocałunek w rękę we śnie. Symbol ma być zwiastunem nadchodzącej korzyści finansowej oraz sporych sukcesów zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej. To dobry moment na inwestycję lub podjęcie innych działań, których dotąd osoba śniąca się obawiała.
Jeśli we śnie całujemy się z osobą, która już nie żyje, należy przygotować się na negatywne zmiany w życiu. To zła wróżba, zwiastująca nadejście choroby, kłopotów finansowych lub utratę bliskiej osoby.
Pocałunek z nieznajomym lub wrogiem również nie jest pozytywnym omenem. W tym przypadku śniący powinien zachować ostrożność, gdyż wisi nad nim niebezpieczeństwo i widmo zdrady ze strony bliskiej osoby.
Pocałunek z osobą tej samej płci według sennika świadczy o ukrytych pragnieniach. Jeśli śniący lub śniąca jest w związku, może to oznaczać, że brakuje jej uniesień i dawnej ekscytacji. W takiej sytuacji warto zadbać o wzmocnienie relacji i wprowadzenie pewnych nowości, aby ożywić związek. Mimo że osoba śniąca po przebudzeniu może czuć się nieswojo, nie powinna obawiać się o swoją seksualność.
Zobacz też:
Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Igor Ustynskyy/Getty Images

Pozostałe wiadomości