sejm

  sejm

  Niedawno w mediach ukazało się zdjęcie przedstawiające jedną z polskich posłanek PO, która siedzi na sali sejmowej bez butów. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy trenera etykiety biznesu dr Irenę Kamińską-Radomską, aby zapytać o ocenę zachowania parlamentarzystki i fotografa, który zrobił wspomniane zdjęcie. Dowiedzieliśmy się również, czy gospodarz powinien nalegać na zdjęcie butów przed wejściem do domu.

  Prof. zw. dr hab. Ewa Helwich: "Nie rozumiem intencji, dlaczego to ma dotyczyć badań prenatalnych, które przynoszą tyle korzyści dla dziecka, które ma się urodzić, dla dziecka, które jest dotknięte jakąś wadą. Badania prenatalne są wykonywane nie po to, żeby tej ciąży się pozbyć, tylko żeby podjąć taka decyzję, która jest dla dziecka najlepsza." W studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o konsekwencjach jakie może nieść ze sobą wejście w życie ustawy zaostrzającej prawo aborcyjne.

  Karolina Wójcicka podczas 22. edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży wygłosiła bardzo emocjonalne przemówienie. Nastolatka ostro skrytykowała obecną władzę. Co nie podoba jej się szczególnie? Z jakim odbiorem spotkała się Karolina tuż po wystąpieniu? Podobno zaczęto ją porównywać do posłanki Gasiuk-Pihowicz. Czy podoba jej się to porównanie? Czy myśli o karierze politycznej? Karolina Wójcicka o swoich planach opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN.

  Według starego porzekadła to nie szata zdobi człowieka, ale nie w polskim Sejmie. Na Wiejskiej padł pomysł wprowadzenia norm regulujących ubiór przedstawicieli mediów. Ekipy telewizyjne będą zmuszone do noszenia schludnego ubioru podczas pracy w budynku Sejmu RP. Co znajdzie się na liście zakazów? I jak powinien prezentować się redakcyjny uniform? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.

  "Tata musi wiedzieć, z kim jesteśmy i o której wrócimy do domu". Jak Julia, Pola i Hanna zareagowały gdy ojciec zakomunikował im, że chce, na poważnie, zająć się polityką? O tym, jakie mają na niego sposoby, czy przyzwyczaiły się do tego, że jeszcze rzadziej bywa w domu i jakim jest ojcem, opowiedziały nam córki Pawła Kukiza.

  W minionych dniach byliśmy świadkami ostrego sporu dotyczącego wyboru sędziów Trybunału Konstytucyjnego. W Sejmie RP wrzało. Posłowie partii opozycyjnych - czasami w ostrych słowach - krytykowali postępowanie PiS-u. Była wśród nich działaczka opozycji, obecnie posłanka PO, Henryka Krzywonos-Strycharska. Zaprosiliśmy ją do Dzień Dobry TVN, by skomentowała obecną sytuację polityczną w Polsce. Do kogo ma żal? Dlaczego porównała stan wojenny do tego, co dzieje się teraz?

  Po wyborach parlamentarnych w sejmie pojawiły się nowe osoby. Wśród nich jest najmłodszy poseł tej kadencji Łukasz Rzepecki z Prawa i Sprawiedliwości. Pierwszego dnia w sejmie towarzyszył mu Mateusz Hładki. Dziennikarz Dzień Dobry TVN sprawdził wiedzę młodego polityka z zakresu historii Polski. Czy Pan Łukasz znał odpowiedzi na wszystkie pytania? Jak poseł zareagował na anonimowe komentarze internautów, które dotyczyły jego wieku? Czy według jego partyjnej koleżanki Krystyny Pawłowicz 23 lata to dobry wiek, aby być już w polityce? Zobaczcie, jakie rady mają dla niego inni posłowie.

  Mimo że za oknami mamy jesień, to w Polsce od jakiegoś czasu jest bardzo gorąco. A w zasadzie w polskiej polityce: w Sejmie Ewa Kopacz i jej expose, biegający po korytarzach dziennikarze, przed Sejmem górnicy, którzy chcą udowodnić nowej premier, kto tak naprawdę rządzi. Czy podniecenie posłów, ministrów i dziennikarzy przekłada się na wyborców? Sprawdził to reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.

  Współczynnik mglistości językowej, posełka, opadające szczęki, pluskwa, deklamacja wierszy Juliana Tuwima, kosmici, absencja - lapsusy, gagi, finty, kiksy, jednym słowem "Kabaret na Wiejskiej".

  Trzepanie dywanów, mycie okien, czyli typowe wiosenne porządki. Zobacz, jak to się robi w Warszawie, w sejmie i w tradycyjnym polskim domu.

  Eugeniusz Kłopotek z zamiłowania był posłem, z wykształcenia jest zootechnikiem. Znany ze szczerości i słynnej parafrazy: "Koleżanki i koledzy nie idźcie tą drogą". W styczniu wrócił do pracy w instytucie zootechnicznym, gdzie zajmuje się hodowlą gęsi, owiec i kaczek. W końcu Polacy nie gęsi, Kłopotka mają!

  Z wykształcenia jest lekarzem pediatrą. Od pięciu lat jest rozwódką. Ma córkę Kasię, która również jest lekarzem. Naszym gościem była dziś minister Ewa Kopacz. Pokazała nam swoja sejmową enklawę. Czy ma wyjątkowe względy u premiera Tuska?

  Korytarze podziemne, panie lekkich obyczajów, skargi od okolicznych mieszkańców. Co naprawdę dzieje się w Sejmie, czego nie widzą kamery? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Bertolda Kittla, dziennikarza śledczego oraz Andrzeja Morozowskiego, dziennikarza i publicystę TVN24.