"Top Model" to program, który nie tylko odnajduje intrygujące twarze i charyzmatyczne osobowości. W najnowszym odcinku uczestnicy stanęli przed zadaniem zaangażowanym społecznie. Podczas rozmowy o niefizycznej przemocy w związkach Michał Piróg i aktorka Helena Englert nie mogli powstrzymać łez. Co wydarzyło się w 12. odcinku "Top Model"?
Przemocowe zachowanie niejednokrotnie potrafi ranić równie boleśnie, co silny cios. Dlatego tak ważne jest, by edukować Polaków na temat rodzajów przemocy i jej symptomów.
W Dzień Dobry TVN przeprowadziliśmy eksperyment, który zweryfikował, czy reagujemy na przemoc psychiczną wobec dzieci.
Mobbing w pracy zdarza się częściej, niż mogłoby się nam wydawać. Szacuje się, że aż 46 proc. polskich pracowników biurowych i fizyczno-umysłowych doświadczyło mobbingu w miejscu pracy. Przy tym ponad połowa padła ofiarą przemocy słownej, a 14 proc. - przemocy fizycznej. O tym problemie jest także coraz głośniej w kontekście uczelni wyższych. Jak na niego reagować?
Czym zajmuje się Centrum Pomocy Siostrom Zakonnym?
Drakońskie zachowania ojca przyczyniły się do wystąpienia u niej lęku i zaburzeń odżywiania.
"To bardzo niebezpieczne dla osoby, która tego doświadcza".
"Weźmiemy za ciebie odpowiedzialność, ale musisz robić to, co ci powiemy"
Johnny Depp oskarżył o zniesławienie swoją byłą żonę Amber Heard. Na jaw wychodzą kolejne szczegóły burzliwej ich relacji.
Zdarza się, że ofiara usiłuje znaleźć wytłumaczenie na kąśliwe uwagi, dając mu tym samym przyzwolenie na przesuwanie granicy słownej agresji.
Od pewnego czasu cała Polska żyje oburzającą historią ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łomiankach. Zawodniczki postanowiły ujawnić szokujące kulisy swoich treningów. Trener miał znęcać się nad nimi psychicznie, a także molestować seksualnie. Młode koszykarki musiały brać leki uspokajające i rozpocząć terapię z psychologiem. Czy takie sytuacje często zdarzają się w świecie sportu?
30 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień bez Kar Cielesnych i Światowy Dzień Sprzeciwu wobec Bicia Dzieci. Mimo że spora grupa rodziców odcina się od takich metod wychowawczych, to problem nie zniknął. Dlaczego dorośli podnoszą ręce na swoje dzieci? Co generuje przemoc wobec dziecka? Jak inaczej i lepiej można wychować młodego człowieka? Na ten temat rozmawialiśmy z Michałem Zawadką, autorem książek z zakresu rozwoju osobistego i ekspertem rozwoju mentalnego młodych ludzi.
Najnowsze badania psychiatry dr Andrei Favini z Allegheny Health Network w Pittsburgu udowodniły, że depresja poporodowa może pojawić się nawet rok i później po urodzeniu dziecka. Jak ją zatem rozpoznać i leczyć oraz, czym różni się od typowego baby bluesa wyjaśniały w studiu Dzień Dobry TVN dr Magdalena Chojnacka i Daria Ładocha.
Co szósta kobieta w Polsce pada ofiarą przemocy ekonomicznej. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Urszulę Nowakowską z Centrum Pomocy Kobiet i adwokat Elizę Kunę, aby zapytać, jak można zdefiniować tę formę przemocy, jaka kara za nią grozi i jak udowodnić w sądzie przemoc ekonomiczną.
Nawet milion kobiet i mężczyzn rocznie pada ofiarą przemocy psychicznej. Bardzo często nie są to tak zwane rodziny patologiczne, a "dobre domy". Dzieje się tak z bardzo prostego powodu: ran po takim rodzaju krzywdy nie widać, a ofiary często nawet nie zdają sobie sprawy, że nimi są. "Wyzywa, a za chwilę mówi kocham cię" - tak zazwyczaj opisują spiralę w którą wpadły. Czy da się przewidzieć, że partner w pewnym momencie stanie się naszym największym wrogiem? O pomocy zranionym na duszy porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z psycholog ze stowarzyszenia "Niebieska linia" Eweliną Bazyluk.
Czy dziecku można bezgranicznie ufać i wierzyć na słowo? Jak zareagować, gdy kilkuletni maluch skarży się, że w przedszkolu ktoś go bije? Jakie są pierwsze symptomy tego, że z naszym dzieckiem naprawdę dzieje się coś niedobrego? Jak reagować na te zmiany i jak rozmawiać z dzieckiem? Z tymi pytaniami zwrociliśmy do eksperta Dzień Dobry TVN Marty Żysko-Pałuby, psychologa dzięcego.
Nie pozostawia siniaków ani blizn, choć jest równie dotkliwa. Doświadczamy jej wtedy, kiedy jedna ze stron wykorzystuje środki finansowe do tego, by kontrolować swojego partnera. Ograniczanie dostępu do wspólnego konta, przymuszanie do brania kredytu, lub zakaz wykonywania pracy. Kogo najczęściej spotyka i kiedy kontrolowanie finansów przez domownika staje się niebezpieczne i zamienia się w przemoc? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Urszulę Nowakowską z Centrum Praw Kobiet, a także Magdalenę Chorzewską, psychoterapeutkę.
Gość Dzień Dobry TVN Agnieszka Sławińska stosowała przemoc fizyczną i psychiczną wobec swojej córki. Od jakiego okresu jej życia? Jakie formy przybierała przemoc, którą Pani Agnieszka stosowała? Jak obecnie wyglądają jej relacje z córką? Kiedy uświadomiła sobie, że powinna iść na terapię? Komu dedykuje udział w programie?