Wycieczkowiec wielu osobom wydaje się mało komfortową opcją wypoczynku. Dodatkowo pojawiają się obawy o bezpieczeństwo. Podróżnik Michał Cessanis przekonywał w Dzień Dobry TVN, że nie ma się czego bać. Co więcej, taki wypad może być świetną formą relaksu.
Zobacz wideo z drona.
Jakie zwierzę je złożyło?
- To prawdziwa miłość do zwierząt - komentują internauci.
Dla tych podróżnych zwykły rejs okazał się wyjątkowy. Krótkie nagranie stało się hitem sieci.
Wszystkie gatunki wielorybów wysyłają do siebie wiadomości, które często nazywane są śpiewem. Okazuje się, że rodzajów i celowości tej komunikacji jest bardzo wiele. Humbaki głównie wydają z siebie pieśni godowe, a także o charakterze terytorialnym.
Statek badawczy "Oceania" na żywo robi ogromne wrażenie. Przekonał się o tym reporter Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki, który wszedł na pokład wraz z ekipą, by dowiedzieć się, w jakim stanie jest nasze polskie morze.
Karola Jaszewska-Paszkowska zrezygnowała z pracy w reklamie, Maciej Paszkowski porzucił serwis maszyn budowlanych, a 200 metrów kwadratowych w Poznaniu zamienili na 20 metrów kwadratowych na katamaranie. Irminie Somers opowiedzieli, jak wygląda ich karaibskie życie.
Teraz małżeństwo pozywa firmę turystyczną na 5 mln dolarów.
Przerażające skutki tego zjawiska odczujemy wszyscy.
Dziecko ma 3 proc. szans na przeżycie.
Jakie zwierzęta można zobaczyć?
Co tym razem wydarzy się podczas podróży przez Atlantyk? O tym opowiedziały uczestniczki modelka Renata Kaczoruk i piosenkarka Natalia Przybysz w Dzień Dobry TVN.
Dzięki zabawkom wiemy, czym są prądy morskie.
Głęboko w oceanach żyją stworzenia, o których nadal wiemy bardzo mało albo nic. Jednym z nich jest niezwykle rzadka ryba Macropinna microstoma. Ostatnio stało się o niej głośno w świecie nauki i przyrodniczych ciekawostek.
Sunshine Coast to obszar miejski znajdujący się na wschodzie Australii w stanie Queensland. Miejsce zlokalizowane jest na samym wybrzeżu Oceanu Spokojnego i zachwyca wspaniałymi plażami oraz wieloma atrakcjami turystycznymi. Co w szczególności warto zobaczyć podczas wizyty w Sunshine Coast?
Palau jest państwem w Mikronezji oraz Oceanii. Ma wyspiarski charakter – obejmuje ponad 250 wysp zlokalizowanych na Oceanie Spokojnym. Jedynie 8 z nich jest stale zamieszkanych. Palau zachwyca malowniczym krajobrazem, jeziorami krasowymi oraz jaskiniami. Na uwagę zasługują niezwykle bogata flora (np. gaje palm kokosowych, które można znaleźć na prawie każdej wyspie) oraz fauna. Wokół wybrzeży Palau roztaczają się niesamowite rafy koralowe.
Samoa to państwo w Oceanii, leżące na południu Oceanu Spokojnego. Do Samoa należy dziewięć wysp, w tym cztery są zamieszkane. To kraj wyróżniający się dziewiczymi krajobrazami, przyjaznymi mieszkańcami oraz dużym bezpieczeństwem. Na Samoa najlepiej jest wybrać się w porze suchej, trwającej od maja do października.
Rów Mariański to najgłębsze miejsce na całym świecie. Jego głębokość wynosi 10994 m. Dla porównania, wysokość Mount Everest wynosi 8848 m – dach świata zniknąłby zatem w najgłębszym miejscu pod wodą. Rów Mariański zlokalizowany jest w zachodniej części Oceanu Spokojnego, 200 km od archipelagu Marianów i to właśnie od niego przyjął on swoją nazwę. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?
Kraken to stwór, który swym wyglądem przypominał ośmiornicę. Budził lęk wśród żeglarzy, ponieważ zdarzało mu się wyłaniać z głębin oceanów. Postać krakena można odnaleźć w mitologii greckiej i nordyckiej. Krążą również opowieści o wyspach, które tak naprawdę miały być leżącymi krakenami. Inne anegdoty mówią o celowym wywoływaniu przez potwory wirów morskich. Kraken stał się bohaterem filmów, książek, a nawet gier komputerowych.
Przed nami kolejne emocjonujące odcinki "One Night Squad". Tym razem uczestników czeka nagła pobudka. Obudzeni w środku nocy, musieli przenieść swoje namioty i śpiwory w bezpieczne miejsce. Co się stało?
Chińskie media poinformowały, że część rakiety Long March 5B (Długi Marsz) ponownie weszła w atmosferę, a następnie jej szczątki spadły do Oceanu Indyjskiego. Według ekspertów prawdopodobieństwo uderzenia w zaludniony obszar na lądzie było niskie.
Adam Warchoł to niezwykle zdolny surfer. 19-latek "złapał" właśnie niemal 20-metrową falę i pobił rekord świata. Jak tego dokonał? Kto zaszczepił w nim miłość do sportu? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawiali z nim Małgorzata Ohme oraz Filip Chajzer.
Błękit nieba bez jednej chmurki, pusta plaża, biały piasek i cudowna, krystalicznie czysta woda. W takich rajskich okolicznościach spędza czas Kinga Rusin. Dziennikarka, która od jakiegoś czasu przebywa i pracuje na Malediwach, pochwaliła się w sieci zdjęciem z plaży. Moment, gdy daje susa do oceanu, wzbudził uznanie internautów. Fani są pod wrażeniem jej nienagannej figury.
Chociaż oceany stanowią 70 proc. powierzchni naszej planety, to wciąż pozostają tajemnicą. Sekrety wodnych głębin starają się odkryć naukowcy. Jednym z nich jest Ghislain Bardout, z którym rozmawiała Anna Kalczyńska.
Według najnowszych badań metan, który znajduje się w okolicach Oceanu Arktycznego, zaczyna uwalniać się do atmosfery. O tym, co to znaczy dla nas i dlaczego powinniśmy zacząć troszczyć się o nasz klimat opowiedział fizyk atmosfery prof. Szymon Malinowski.
Icemill to koncepcja ogromnej instalacji, która przypomina diabelski młyn. Urządzenie pozwala pozyskać wodę pitną z oceanów dzięki zjawisku odsalania przez zamrażanie. W porównaniu do innych technologii, jest ono mniej energochłonne i tańsze. W jakiej fazie jest projekt i kto będzie mógł z niego skorzystać? O tym mówiła autorka pomysłu, Katarzyna Przybyła, doktorantka Politechniki Wrocławskiej.
W Dzień Dobry TVN - Krzysztof Baranowski żeglarz, dziennikarz i kapitan, który zapisał się na stałe w historii polskiej żeglugi. Jako pierwszy Polak dwa razy samotnie opłynął kulę ziemską! Niedawno ukazała się książka Beaty Biały pt. "Spowiedź kapitana", w której opowiada on autorce o swoich podróżach, życiu i miłości do Bogumiły Wander. Jak autorce udało się namówić kapitana na tak szczerą rozmowę poświęconą intymnej stronie jego życia?
Jej krew od zawsze szumiała w rytmie morskich fal, a miłość do ogromnych statków odziedziczyła po tacie, również kapitanie. "Początki były dość trudne, zwłaszcza, że to było prawie 20 lat temu" - przyznaje pani kapitan Klaudia Skotnica-Filat. Jak kobieta odnajduje się w tak bardzo męskim świecie? Czy trudno jej było zdobyć szacunek i posłuch wśród załogi, która kieruje? I czy do codziennego zycia na statku przemyca nutę kobiecości?
Mateusz Kusznierewicz jest najbardziej utytułowanym żeglarzem w Polsce. Po Olimpiadzie w 2012 roku postanowił przejść na sportową emeryturę. "Na początku w ogóle nie mogłem się w tym odnaleźć" - przyznał żeglarz. Po kilku latach przerwy postanowił znowu wypłynąć na otwarte wody. Czy nadal ma chorobę morską? W jakim projekcie będzie uczestniczył? Czy długo zastanawiał się nad powrotem? W Dzień Dobry TVN Mateusz Kusznierewicz powiedział o planach na przyszłość, dzieciach i żonie.