moda

  moda

  Całe swoje życie poświęciła modzie. Zaczynała projektując ubrania dla wielkim firm odzieżowych. W końcu zdecydowała się być szefem dla samej siebie. Jej atelier odwiedziła Zosia Ślotała.

  Ma zaledwie 18 lat. Wszystko zaczęło się od zalania jogurtem aparatu fotograficznego. Swój pierwszy aparat dostała w podstawówce, od tamtej pory się z nim nie rozstaje. W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Agnieszka Trawczyńska. Świat fotografii modowej nie jest łaskawy dla kobiet. Jednak Agnieszka twierdzi, że to się zmienia. I na pewno ona ma w tym swój udział.

  Top Modelka Anja Rubik nie musi już nikomu nic udowadniać. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała nam o swoim nowym programie „Project Runway”, którego została prowadzącą. Ile wygrywa zwycięzca, jak jej doświadczenie przełoży się na program oraz czy założyłaby ciuchy, które zaprojektowali młodzi projektanci z programu? Od Anji dostaliśmy też magiczne lusterko? Co zobaczyła w nim Dorota Wellman?

  Wyróżnia ich to, że od początku robią wszystko sami. W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Alicja Komar, projektantka. Jak zaczęła się jej przygoda z modą?

  Zaczynał od sztuki. Wzory geometryczne, wzory specyficzne dla popkultury, postacie zwierząt, artefakty. Nie jest artystą, ale ma artystyczną duszę. W studiu Dzień Dobry TVN Jakub Chmielniak, projektant -polonista, opowiedział o swoich początkach w branży modowej. Czy, zgodnie z krążącą legendą, zaczynał z pięcioma tysiącami złotych na koncie?

  Dwie siostry z Krakowa założyły własną manufakturę torebek. Patrycja i Marcelina Pabian opowiedziały, w studiu Dzień Dobry TVN, skąd pomysł na różnorodne i modne torebki nie tylko dla pań.

  Zosia Ślotała nadal szuka oryginalnych, młodych polskich projektantów. Tym razem znalazła dziewczynę z wełnianą misją, która udowadnia, że wełna może być modna. Sami zobaczcie, co można zrobić z wełny!

  Coraz chętniej chodzą na zakupy i coraz chętniej chcą dobrze wyglądać. Dobry "look" nie jest już zarezerwowany tylko dla kobiet. Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: Tomasz Miler, autor bloga o elegancji oraz trener piłkarski Żora Korolyov. Jaka jest różnica między byciem modnym a eleganckim?

  Podróżuje także po całym świecie. W Krakowie, dziennikarz Dzień Dobry TVN, Marcin Sawicki spotkał się z niezwykłym 8-latkiem i z jego rodzicami.

  Są modnie, wygodne i robią furorę. Wyglądają jak oficerki, ale są zrobione z gumy. Upstrzone ćwiekami i innymi ostrymi ozdobami. Wydawałoby się, że sztuczne materiały w obszarze obuwniczym to już przeszłość. Nic bardzie mylnego. Olga Kudryk udowadnia, że kalosze to przyszłość w świecie mody.

  Ewa Minge, na Fashion Philosophy Fashion Week, otrzymała nagrodę Star Diamond Award – za całokształt twórczości. Do miłośniczek oryginalnych kreacji Ewy należą takie gwiazdy jak: Kelly Rowland, Cheryl Cole czy Paris Hilton. W studiu Dzień Dobry TVN Ewa Minge opowiedziała o otrzymanym wyróżnieniu - Oscarze wśród projektantów mody.

  Na Międzynarodowym Konkursie Młodych Projektantów "Russkij Siluet", który odbył się w Moskwie, pochodzący z Rabki-Zdroju polski projektant mody Michał Wójciak otrzymał jedną z najbardziej prestiżowych nagród tego konkursu. Jaka to nagroda i jak ją Michał wykorzysta. W studiu Dzień Dobry TVN był naszym gościem. Dlaczego jego kolekcja nosi nazwę "Malkontent"?

  Dodatki to niezbędne wykończenie każdej udanej stylizacji. Dziś, wspólnie z Zosia Ślotałą, wybraliśmy się do pracowni, w której powstają niezwykłe akcesoria modowe.

  Na modzie zna się, jak na konstrukcji samolotu odrzutowego. A, że branża modowa upomina się o Filipa Chajzera niemal każdego dnia, dlatego Filip postanowił lepiej ją poznać. W tym celu wybrał się na Fashion Week do Łodzi. Ile kosztują spodnie Filipa Chajzera? Co jest największym hitem sezonu? Co wyraża czapka, którą Filip założył na głowę? Ile kosztuje jego sweter? Jakie buty powinien nosić modny mężczyzna? O co chodzi w modzie? I wreszcie, kogo przeprasza Filip Chajzer?

  Dziennikarki Dzień Dobry TVN Agnieszki Jastrzębskiej nie mogło zabraknąć na jednej z najważniejszych w Polsce imprez promujących modę - na Fashion Week w Łodzi. Były tam same tuzy świata mody: Łukasz Jemioł, Edyta Herbuś, Malwina Wędzikowska, Ilona Majer, Rafał Michalak, Karolina Malinowska, Zofia Ślotała, Natalia Jaroszewska i Sabrina Pilewicz. Jak się ubrać na tydzień mody w Łodzi?

  Jest prezenterką w stacji muzycznej. Kiedy kończy dzień pracy, w domu oddaje się swojej pasji. Przerabia ubrania streetwearowe. Zobaczcie, co z nich wyczarowuje!

  Dziś Filip Chajzer, wspólnie z zaprzyjaźnionymi uczniami, uczył się jak prawidłowo myć ręce! Myjcie ręce - mycie rąk to najprostsza i najbardziej skuteczna metoda zapobiegania rozmaitym infekcjom!

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska była na pokazie najnowszej kolekcji Joanny Klimas. Debiut projektantki zaliczany jest do tych z rodzaju "późnych". Co o dojrzałych debiutach sądzą: Edyta Herbuś, Agnieszka Szulim, Zofia Ślotała, Natalia Klimas, Beata Ścibakówna i sama Joanna Klimas?

  Rektor jednego z węgierskich uniwersytetów rozwiązał kwestię uczelnianego dress code'u. Na jego uczelni mężczyźni muszą pojawiać się w garniturach, a kobiety w skromnych spódnicach. To ograniczenie wolności osobistej czy pomysł na brak różnorodności? A jak ubierają się studenci polskich uczelni?

  Stylista, który kobietom pomaga nie tylko dobrze się ubrać, ale jest też swojego rodzaju trenerem personalnym. Przyjechał do Polski, by pomóc polskim kobietom.

  Kiedy ich zdjęcia ukazały się w kolorowej prasie, wszyscy jednogłośnie orzekli, że są jak dwie krople wody. Karolina Wolińska pracuje w branży... cukierniczej. Oprócz tego, że jest „niesławną” siostrą Dawida - jest także piękna i skromna. Kocha surfing i zwierzęta. W studiu Dzień Dobry TVN rodzeństwo Wolińscy opowiedzieli o tym, co ich łączy, a co dzieli.

  Charlize Mystery to jedna z najpopularniejszych blogerek modowych. Jest jedną z pierwszych blogerek modowych w Polsce. Jej zarobki są przedmiotem plotek i dociekań. Jako jedyna polska blogerka została zaproszona na New York Fashion Week. W studiu Dzień Dobry TVN Karolina Gliniecka, alter ego Charlize Mystery, opowiedziała, jak zaczęła się jej przygoda z modą.

  Dla wszystkich z nas kieszenie mają znaczenie, dlatego Daria Grunt wpadła na pomysł, by zrobić z nich najważniejszy element projektowanego stroju. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała, jak zaczęła swoją przygodę z modą. Jak zrodził się jej pomysł na biznes?

  Dzięki niej Polska zadebiutowała na Paris Fashion Week! Czy debiut na tym pokazie to przepustka do międzynarodowej kariery i świata wielkich kreatorów mody? Jak przyjęta została jej kolekcja w Paryżu, czy były owacje na stojąco i jakie plany na przyszłość ma Gosia Baczyńska?

  To on ubierał i rozbierał Brytyjki! Uwielbia polska kuchnię i uczy się polskiego! Co będzie robił w naszym kraju, kiedy poprowadzi program po polsku i jaka jest jego recepta na uszczęśliwienie kobiety? Zobaczcie co Gok Wan zdradził Annie Wendzikowskiej!

  Zamiast biegać po mieście i fotografować zabytki on fotografuje ludzi. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był bloger Szymon Brzóska. Jak reagują ludzie, kiedy on podchodzi do nich i chce ich sfotografować? W studiu towarzyszyła mu Dorota Wróblewska - producentka pokazów i promotor mody. Co sądzi o "stalkowaniu" ludzi stylowo ubranych?

  ... dla grzecznych dzieci, a może ubranka dla grzecznych dzieci niegrzecznych rodziców? Pomysłodawczynie i założycielki firmy produkującej ubranka dla dzieci nie są co do tego zgodne. Ale wymyśliły, że będą robić ubrania z bawełny organicznej. Ich znakiem rozpoznawczym jest żuk.