moda

  moda

  Najładniejsza torebka to ta kupiona ostatnio. Tej maksymie nie zaprzeczy żadna kobieta. Regionalne hafty, skóra, sztuczne futro i filc. Skąd pomysł na to nietypowe połączenie. W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Małgorzata Kotlonek, która projektuje torebki razem z siostrą Agnieszką.

  Dziewczyny i jeden chłopak z Politechniki stworzyli blog, na którym publikują najnowsze trendy z ich uczelni. Czy to obali stereotyp źle ubranych studentów?

  Ikona stylu. Po kim odziedziczyła szyk, dobry smak i elegancję? Kto pomaga aktorce w doborze strojów? Z Małgorzata Kożuchowską rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska.

  Udowodniła, że jest silną i pełna pasji kobietą. Nigdy się nie poddaje. Jej fraki zdobywają salony. W kuchni Dzień Dobry TVN Kaja Śródka razem z Patrykiem Mikiciukiem przygotowali suflet, gnocchi oraz spaghetti.

  Zaczęła od fotografii, a skończyła na projektowaniu ubrań. Lubi wyróżniać sie z tłumu. I takie też są jej ubrania - nie pozwalają pozostać niezauważalnym. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Natalię Kontraktewicz - założycielkę marki odzieżowej "Charlotte Rouge".

  Minimalizm, wygoda i - tym kierują się Sylwia Antoszkiewicz i Renata Miklewska, projektują i sprzedają ubrania. Od dzisiaj także dla małych dziewczynek.

  6 kwietnia w Londynie, w pałacu White House Księcia Jana Żylińskiego, odbyła się druga edycja polsko-brytyjskiego projektu modowego FASHION CULTURE, który zwyciężyła Polka Anka Letycja Walicka. Gościliśmy ją w studiu Dzień Dobry TVN razem z Karoliną Marczuk, która dostała wyróżnienie.

  Stylistka Dzień Dobry TVN Ewelina Rydzyńska wybrała się do jednego z warszawskich sklepów spożywczych, by znalezć nowe inspiracjie modowe. Ciekawi jesteście efektów stylizacji Eweliny pt. tanio i modnie ?

  Tworzy niepowtarzalną kolekcję mebli, które zachwycają doborem kolorów, tkanin i faktur. W studiu Dzień Dobry TVN gościem była projektantka mebli Monika Onoszko.

  Katarzyna Sikorska-Rybarska udowadnia, że spacer w deszczu może być przyjemny. Jak ubrać dziecko, aby w czasie słoty jego ubranie nie przemokło? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy wraz z gromadką dzieciaków pomysłodawczynię sklepu z nieprzemakalną odzieżą.

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Grażynę Paturalską, osobistą stylistkę. Jak to się stało, że po czterech latach pracy w polityce, znalazła się w branży modowej? Jak wyglądały jej pierwsze miesiące po odejściu z polityki? Czy ciężko było znaleźć jej pracę?

  Aneta Arkit dzięki niezwykłym sesjom fotograficznym spełnia marzenie nie tylko małych księżniczek, ale także dorosłych królowych. Przepiękne zdjęcia w magicznych sceneriach to pamiątka na całe życie. Skąd czerpie inspiracje i pomysły? W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała nam o swojej wielkiej pasji, która stała się sposobem na świetny biznes.

  Słowiańska uroda jest już legendarna. Okazuje się, że również bardzo pożądana w świecie mody. Wystarczy wspomnieć Anję Rubik czy Joannę Krupę. Teraz czas na Magdalenę Jasek. Kim jest piękna Polka, która podbija świat wielkiej mody?

  Czym są „fascynatory” i jak pani Ewa wpadła na pomysł ich produkcji? Zobaczcie pomysł na biznes autorstwa Ewy Okularczyk!

  Dzięki niej etykieta ”made in Wietnam” nabrała nowego znaczenia. W studiu Dzień Dobry TVN zaprezentowaliśmy niezwykle barwne sukienki wietnamskiej projektantki Lany Nguyen. W swoich kreacjach łączy elementy europejskie i azjatyckie. Czy eklektyzm jej strojów przekłada się na ich popularność?

  Ariel, Angel, Fifi czy Kaszmir. To nie nazwy produktów, ale propozycje ludzkich imion. Niebawem zgodnie z nowymi przepisami będzie je można nadać dziecku. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: blogerka modowa Jessica Mercedes Kirschner oraz zwycięzca siódmej edycji "You Can Dance" Brian Poniatowski. Czy, nadając dziecku oryginalne imię wyrządzają mu krzywdę?

  Pani Magda jest młodą mamą. Niebawem wraca do pracy. Zależy jej na tym, aby wyglądać modnie i z klasą. Stylista Tomasz Jacyków doradził, jak wyglądać stylowo stosując się jednocześnie do zasad dresscodu.

  Niektórzy odcinają metki, bo metkich ich drapią, tak jak Beatę Sadowską, a inni robią to dlatego, by nie kojarzyć z konkretną marką. Czy widoczne przy ubraniach metki to obciach? O modzie na No Logo rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z producentem muzycznym Stanisławem Trzcińskim i dziennikarką Beatą Sadowską.

  Na warszawskim Mokotowie stoi mieszkanie o bielonych ścianach. Minimalistyczny wystrój, duży neon i pewna nonszalancja. Należy ono do Roberta Kupisza. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska postanowiła go odwiedzić.

  Edyta Herbuś i Rafał Maserak oraz tancerze z "Tańca z gwiazdami” przygotowują spektakl ”Saliga - siedem grzechów głównych". Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska odwiedziła artystów w trakcie próby do spektaklu.

  Moda w dzisiejszych czasach zaciera granicę pomiędzy ubraniami damskimi a męskimi. Ewelina Rydzyńska, stylistka Dzień Dobry TVN, zapytała Roberta Kupisza, dlaczego tak jest i co o tym myśli? Zaprezentowała także kilka kreacji dla porównania.

  Nie chcą mieszkać w nowym budownictwie i w zamkniętych, anonimowych osiedlach. Czym kierują się młodzi ludzie decydując się na zakup lub wynajem mieszkania w starej kamienicy, co takiego kryje się w starych, często przedwojennych, murach?

  W studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Aleksandrą Dobrowolską i Anną Szydłowską, projektantkami. Skąd pomysł na wspólne projektowanie torebek? Jakie były ich pierwsze torby oraz po jakim czasie pomysł przerodził się w biznes?

  Nowa twarz w świecie mody! Katarzyna Łęcka, właśnie wróciła z tygodnia mody w Nowym Jorku. Jakie zebrała recenzje? Co jest dla niej inspiracją? Jak zaczęła się jej przygoda z modą i gdzie stawiała swoje pierwsze kroki? W studiu Dzień Dobry TVN z Katarzyna Łęcką rozmawiała Jolanta Pieńkowska.

  Ewelina Rydzyńska, stylistka Dzień Dobry TVN spędziła jeden dzień z najpopularniejszą blogerką modową, 23-letnią Kasią, pochodzącą ze Śląska. Codziennie blog Kasi śledzi kilka tysięcy osób. Jak wygląda zwykły dzień blogerki? Z jakimi firmami odzieżowymi współpracuje? Ile czasu dziennie poświęca na swój blog i czy opłaca się jej to finansowo.

  Moda ewoluuje. To co modne w tym roku już za rok może odejść do lamusa. A które rzeczy powinny już teraz zniknąć z naszych szaf i wspólnych ulic? W studiu Dzień Dobry TVN gościem był Krzysztof Łoszewski - projektant i stylista. Czy dobierać ubranie do sylwetki, czy sylwetkę do ubrań?

  Urok tych torebek tkwi w ich prostocie. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były: Katarzyna Szegidewicz, Nunu Radziwiłł oraz Maria Roman. Jak zaczęła się ich przygoda z modą? Jak wygląda proces tworzenia torebek w wykonaniu trzech kobiet?

  W ekskluzywnym butiku w Londynie odbyła się prezentacja najnowszej kolekcji marki La Mania. Na prezentacji obecni byli najważniejsi blogerzy modowi w Wielkiej Brytanii, jak i dziennikarka brytyjskiego Vogue’a. Jak Londyn odebrał polska projektantkę i jakie recenzje zebrała jej kolekcja? W studiu Dzień Dobry TVN gościem była projektantka Joanna Przetakiewicz.