moda

  moda

  ... dla grzecznych dzieci, a może ubranka dla grzecznych dzieci niegrzecznych rodziców? Pomysłodawczynie i założycielki firmy produkującej ubranka dla dzieci nie są co do tego zgodne. Ale wymyśliły, że będą robić ubrania z bawełny organicznej. Ich znakiem rozpoznawczym jest żuk.

  Była menedżerką, która doradzała artystom, jak zrobić karierę, teraz zajmuje się modą i doradza Polkom w programie telewizyjnym. Co to znaczy, że "moda zaczyna się pod ubraniem"? Czym dla Mai Sablewskiej jest moda? Maja Sablewska opowiedziała w Dzień Dobry TVN o problemach z akceptacją swojego ciała, o bulimii i o kompleksach Polek.

  Jeszcze tylko do 29 września można się zgłaszać do nowego programu telewizji TVN „Project Runway”. Poszukiwani są projektanci mody, którzy są kreatywni i przedsiębiorczy. Gościem Dzień Dobry TVN była producentka programu Ewa Leja.

  Gościem Dzień Dobry TVN była Małgorzata Kożuchowska. Opowiedziała o modzie i ekologii oraz o tym, jak można te obszary połączyć w jeden dystrykt. Co dla niej znaczy być eko?

  Nocą odwiedzają opuszczone fabryki, zamknięte i przeznaczone do rozbiórki budynki. Nic nie niszczą... fotografują. Na czym polega nietypowy rodzaj turystyki, jakim jest "urban exploring"? Nasze studio odwiedzili za dnia :) Poznajcie ekstemalnych turystów: Marka Słodkowskiego i Dave'a Rapalskiego.

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska, razem z gospodarzem domu - Joanną Klimas i jej córką Natalią, poznała mieszkanie projektantki mody. Kasia dotarła do samego serca domu. Czy Natalia nadal mieszka z mamą? Jak mama ocenia karierę córki?

  Janusz Piechociński uważa zbieranie grzybów za sport. Kiedy zaczyna się sezon na grzybobranie, jest gotowy do drogi. Towarzyszyliśmy mu w czasie poszukiwań najdorodniejszych owoców lasu. Czy im dalej w las tym więcej drzew?

  Nasz gość projektuje ubrania dla małych i dużych, które są niezwykle wygodne. W studiu Dzień Dobry TVN, w ramach cyklu "Kobiecy biznes", przedstawiamy Annę Jankowską-Wiśnios, projektantkę ubrań, ktorej towarzyszła córka Sonia. Założylibyście takie stroje?

  Jak zmieniał się ideał piękna na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat? Czy istnieją uniwersalne kanony piękna? O tym m.in: Karolina Korwin-Piotrowska, Piotr Zachara, Agustin Egurrola.

  Tu słonecznych dni w roku jest więcej niż Polsce. Podobno nie mniej niż trzysta. Jaki wpływ ma aura na modę? Czy na ulicach dominują zdecydowane kolory? Zabieramy Was teraz na wycieczkę do Tunezji.

  Do Polski przyjechała z pieskiem. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska zapytała Anję Rubik od kogo dostała zwierzaka? Jak piesek na ma imię? Czy to kundelek, czy pies rasowy?

  Razem ze swoją stylistką Jolą Czają postanowiła stworzyć wyjątkową kolekcję ubrań. W studiu Dzień Dobry TVN Katarzyna Zielińska i Jola Czaja pokazały kolekcję t-shirtów. Jak doszło do współpracy? Czy ich koszulki dobrze leżą na każdej sylwetce? Jaką rolę w tworzeniu kolekcji odegrała matematyka - „królowa nauk”? Co projektantki mają jeszcze w zanadrzu?

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska była na pokazie mody Krzysztofa Stróżyny. To jego jubileuszowy pokaz. Spotkała tam też Jagę Hupało, która połączyła swoje siły z Krzysztofem.

  Joannę Jabłczyńską zaproszono na pokaz mody Bohoboco. Jednak miejsca na pokazie dla niej nie było. Dlaczego? Kto zajął jej miejsce? Czy takie sytuacje zdarzają się nagminnie czy incydentalnie? Gośćmi Dzień Dobry TVN były: blogerka modowa Jessica Mercedes Kirschner, dziennikarka Ewa Wojciechowska oraz aktorka Joanna Jabłczyńska. Kto wysyła Joasię Jabłczyńską do psychoterapeuty?

  Jeden z najlepiej ubranych polskich sportowców, Mariusz Czerkawski, opowiedział Katarzynie Olubińskiej o swoim stylu. Czy sportowiec ma swojego "ghost-stylistę"?

  Połączyła ich pasja do klasycznej elegancji. Kochają garnitury. Co dla nich znaczy być eleganckim? Czy szyją sobie ubrania na miarę? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy: Romana Zaczkiewicza, Ireneusza Korzeniewskiego oraz Tomasza Milera ze Stowarzyszenia „But w Butonierce”. Czy są zamkniętą i elitarną grupą "modnisi" czy mężczyznami kultywującymi tradycje w modzie?

  Dom Giannego Versace to Mona Lisa wśród nieruchomości. Po tragicznej śmierci brata jego siostra Donatella zmuszona była sprzedać posiadłość. Mieszkał tam milioner, a budynek był także kiedyś hotelem. Teraz dom wystawiony jest na aukcję. Jolanta Pieńkowska była w jego wnętrzach. Tym razem odwiedziła pokój Wenus, w którym przebywała Donatella Versace. Dziennikarka była także w pokoju jej córki - Allegry.

  O elegancji i obciachu Polek i Polaków od stóp do słów. Czy tylko taki temat porusza w swojej książce? Czego można się dowiedzieć z książki stylisty oprócz tego, jak sie ubrać? Co według Tomka znaczy "obciach"? Czy cięty język Jacykowa możemy także odnaleźć na kartach jego książki? W Dzień Dobry TVN kontrowersyjny stylista opowiedział o tym, dlaczego nie sekował w swojej książce konkretnych osób ze świata show-biznesu.

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska spotkała się z jurorką programu "Top Model" Katarzyną Sokołowską. Ile dziennie wykonuje telefonów, jak wyglądają kulisy pokazów mody? Jaki jest styl Kasi Sokołowskiej i czego nie może zabraknąć w szafie każdej kobiety, która chce być modna?

  Z Zuzą bardzo się wspierają. W świecie mody to nie lada ewenement. Czy to dzięki siostrzanej komplementarności odniosły sukces? Gościem Dzień Dobry TVN była modelka Julia Bijoch. Opowiedziała o "high-fashion", o komercji i o pracy od świtu do świtu. Czy, aby być na okładce Vogue'a, trzeba do tego dopłacić?

  Jako pierwsza Polka dostała się do oficjalnego kalendarza Paryskiego Tygodnia Mody! Z kamerą Dzień Dobry TVN odwiedziliśmy, w jej warszawskim apartamencie, Gosię Baczyńską!

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Dorotę Williams, której córka Klaudia mieszka w Australii oraz Joannę Klimas, której córka Natalia wyjechała do Nowego Jorku. Jak bardzo tęsknią do swoich córek i czym sobie tę tęskontę rekompensują?

  Klientki firmy Kossmann to kobiety przedsiębiorcze, aktywne zawodowo i wymagające. Iwona Kossmann, założycielka marki Kossmann, była naszym gościem. Sama wybiera materiały i tkaniny, z których uszyte są jej stroje. Skąd pomysł, by wrócić do mody? Jaki jest wspólny mianownik Jej ubrań?

  Dziś pierwszy odcinek naszego nowego cyklu "Licencja na sukces". Pokażemy w nim osoby, które stoją za sukcesem gwiazd. Dzięki swojej pracy mają wpływ na sukces gwiazdy. Pierwszym bohaterem naszego cyklu jest Tomik Grewiński, menadżer artystów. Czym zajmuje się menadżer gwiazd? Jak zostaje się menadżerem i czy gdzieś można się tego nauczyć? Czy apanaże menadżerów to procent od zysków artysty? Jakie są koszty niematerialne ponoszone przez opiekunów gwiazd?

  Jak Zofia Ślotała chce ożywić smutne, polskie ulice? Jak łączyć ze sobą kolory? Czy do spodni dresowych powinno się nosić szpilki? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN Dorocie Wellman i Marcinowi Prokopowi.

  Na światowych wybiegach i okładkach pism pojawiają się modelki, które skończyły 60, 70 czy nawet 80 lat. Naszych gości: Ewę Wejnert, Małgorzatę Wróblewską-Blikle, Małgorzatę Niemen i Rafała Młodzikowskiego spytaliśmy o to, czy to chwilowa moda, czy może efekt starzenia się społeczeństwa oraz jak wyglądał świat modelingu w czasach PRL?

  Margaret to muzyczna sensacja ostatnich miesięcy. Jej hit „Thank you very much” podbił wszystkie listy przebojów w Polsce. W studiu Dzień Dobry Wakacje artystka wykonała swój drugi singiel – „Tell me how are ya”.