Pięć lat temu Michał Malinowski samodzielnie skonstruował łódź, którą wypłynął na morską przygodę. Aktor przemierza obecnie Ocean Spokojny, który niezmiennie zaskakuje go swoim pięknem i morskimi stworzeniami.
Michał Malinowski pięć lat temu zamienił marzenie w rzeczywistość, własnoręcznie budując niewielki jacht i wyruszając nim z Polski na spotkanie z morską przygodą.
Michał Malinowski, który wciąż przemierza Ocean Spokojny samodzielnie wybudowaną łodzią, podzielił się w mediach społecznościowych niezwykłym przeżyciem. Aktor pokazał fanom swoje spotkanie z szarym wielorybem.
Artysta pragnął zwiedzić cały świat i mieszkać w "przenośnym domu", dlatego 5 lat temu porzucił zawodowe plany, zbudował małą żaglówkę i wypłynął za horyzont w poszukiwaniu przygód.
Michał Malinowski skończył Szkołę Filmową w Łodzi i przez 10 lat pracował jako aktor. Natomiast od 5 lat przemierza świat jachtem, który sam zbudował. O swojej wyprawie i nowym projekcie opowiedział w Dzień Dobry TVN.
W jaki sposób wcielanie się w role amantów na życie prywatne gwiazd kina? Odpowiedzi na to pytanie udzielili w Dzień Dobry TVN Daniel Olbrychski, Mateusz Banasiuk oraz Michał Malinowski.
Michał Malinowski 27 grudnia 2019 roku wypłynął samodzielnie zbudowaną łodzią w rejs "przed siebie". Bez większego planu porwał się na głęboką wodę, tym samym realizując swoje marzenie o podróżowaniu. Korzystając z tego, że przyjechał na miesiąc do Polski odwiedzi nas w studiu i opowiedział o swoim życiu na łodzi. Aktor na miesiąc wrócił na stały ląd, a w Dzień Dobry TVN przybliżył szczegóły swojej wyprawy życia.
Michał Malinowski własnoręcznie zbudował łódź, porzucił dotychczasowe życie i po prostu pożeglował przed siebie. Po prawie rocznej podróży obecnie znajduje się na Teneryfie, niebawem wypłynięcie do Capo Verde. Jak spędzi święta?
Michał Malinowski swoją łódź budował przez 14 miesięcy. Wiedział, że nie tworzy jedynie środka transportu, ale także dom, w którym będzie żył. Aktor serialu "Na Wspólnej" spełnił tym samym swoje wielkie marzenie o tym, by mieć lokum, które się przemieszcza.
Michał Malinowski jest doskonale znany widzom serialu "Na Wspólnej". Gdy aktor kilka miesięcy temu postanowił opuścić produkcję, miłośnicy jego talentu posmutnieli. Dopiero teraz Malinowski wyjawił, dlaczego zrezygnował z aktorstwa i co robił w ostatnim czasie. Jak się okazuje, Michał całkowicie zmienił swoje życie.
Kinga Rusin żegna się z Dzień Dobry TVN po 15 latach owocnej pracy. W tym czasie dziennikarka miała okazję przeprowadzić w studiu programu setki rozmów oraz stworzyć wiele inspirujących reportaży. Podczas ich realizacji spotkała się ze znanymi i cenionymi osobami, jak chociażby Krzysztof Penderecki czy Tomasz Gollob. Wróćmy pamięcią do tamtych chwil.
Po swojej ulubionej wyspie na Morzu Śródziemnym postanowił oprowadzić nas Michał Cessanis: "Są tu nie tylko najczystsze plaże w Europie, przepyszne jedzenie, mnóstwo historii i zabytków ale przede wszystkim mnóstwo słońca przez cały rok". Zobaczcie jak poznać Cypr w 48 godzin, co TRZEBA zobaczyć, co warto zjeść i gdzie wybrać się na ... lekcję tańca.
Janusz Kondratiuk: "Są reżyserzy, którzy się inspirują innymi filmami, a są tacy, których inspiruje życie tak zwane. Ja należę do tej drugiej grupy". Dlaczego reżyser postanowił opisać w filmie "Jak pies z kotem" swoje relacje ze starszym bratem i swoją wieloletnią opiekę nad nim? "Zrozumiałem, że to jest ważny temat i wtedy się zabrałem za ten film. To nie chodzi o to, że ja i brat, tylko o taką sytuację, w której każdy, w każdej chwili może się znaleźć". "
Jarosław Iwaszkiewicz był jednym z najwybitniejszych pisarzy, czterokrotnie nominowanym do literackiej nagrody Nobla. W czasie II Wojny Światowej jego dom na Stawisku był schronieniem dla wielu potrzebujących. Anna i Jarosław Iwaszkiewiczowie za niesioną pomoc Żydom zostali odznaczeni medalem "Sprawiedliwych wśród Narodów Świata". W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Ludwikę Włodek, socjolożkę i reporterkę, a prywatnie prawnuczkę Iwaszkiewicza. Pani Ludwika opisuje pradziadka jako człowieka z ogromnym apetytem na życie. Wiele mówi się także o romansach pisarza i jego homoseksualizmie. Jak odnosi się do tego prawnuczka Iwaszkiewicza?
Neuroblastoma jest nowotworem złośliwym układu nerwowego występującym jedynie u dzieci. Jego najbardziej zaawansowany stopień wymaga drogiego leczenia - immunoterapii. Oliwia zachorowała na neuroblastomę mając niespełna 3 latka. Pierwsze leczenie zakończyło się sukcesem. Niestety po dwóch latach nastąpił nawrót choroby. Szansą dla Oliwki jest immunoterapia. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Paulinę Szubińską-Gryz, z grupy Neuroblastoma Polska oraz Agnieszkę Uznańską z synem Szymonem, któremu udało się pokonać chorobę. Przypomnijmy, że Panią Agnieszkę i Szymona gościliśmy w 2014 roku. Szymon został poddany immunoterapii we Włoszech. Jak wyglądało leczenie chłopca? Na czym polega immunoterapia? Dlaczego w Polsce leczenie nie jest refundowane?
Co jest wg niego najważniejsze? "Najpierw zdrowie, później trochę pieniędzy, by wystarczyło, a później 100 lat". Pan Stanisław Kowalski nigdy nie chorował! W swojej kategorii wiekowej jest rekordzistą Europy w biegu na 100 metrów i rekordzistą świata w biegu na 60 metrów oraz w pchnięciu kulą! Gdy, 100 lat temu, Polska odzyskała niepodległość miał 8. lat. W wieku 21. lat zaciągnął się do wojska. Tam poznał marszałka Piłsudskiego. Jaki wynalazek, na przestrzeni lat, zrobił największe wrażenie na najstarszym mężczyźnie w Polsce?
"... nie żałuję, że mam ją w dowodzie" W studiu Dzień Dobry TVN Magda Gessler i jej syn Tadeusz Müller: Dlaczego, mimo że do tej pory stronił od mediów, teraz zdecydował się to zmienić? Jak wyglądało jego dzieciństwo i życie w domu, w którym "Nigdy nie wiadomo było, co się zdarzy"? Co sprawiło, że w wieku 15 lat został głową rodziny?
Na świecie pozostały już tylko 4 takie walizy! Kufer podróżny Ignacego Paderewskiego to prawdziwe dzieło sztuki. Zaprojektował go sam Louis Vuitton. Jak na niekwestionowaną gwiazdę swoich czasów przystało, Ignacy Jan Paderewski podróżował z klasą. Łukasz Radwan postanowił zaprezentować naszym widzom niezwykły kufer, który nasz wybitny pianista otrzymał od znanego projektanta. Jak myślicie, ile kosztuje dziś taka walizka?
W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Urszulę Dębską i Michała Malinowskiego. Aktorów z zawodu i żeglarzy z pasji. Skąd w nich zamiłowanie do żeglarstwa? Jak długo żeglują? Czy mają na swoim koncie jakieś osiągnięcia? I jaki jest ich sposób na chorobę morską?
Podobno za 120 lat w ziemię ma uderzyć asteroida ważąca 77 miliardów ton. Postanowiliśmy zweryfikować te informację u Artura Chmielewskiego, który pracuje w NASA. Czy trajektorie asteroid można przewidzieć? Jak cenne są dla nas asteroidy? Ile asteroid śledzi obecnie NASA? Czy asteroidy są największym zagrożeniem dla Ziemi? Z Arturem Chmielewskim rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Michał Malinowski.
Wiele firm i osób prywatnych pada ofiarą hakerów, przez których jest następnie szantażowana. Jak dochodzi do takich ataków? Jak się przed nimi zabezpieczyć? O tym w Dzień Dobry TVN mówił psycholog biznesu Andrzej Tucholski.
Rodzice Michała Malinowskiego poznali się w stajni. Ich cała rodzina związana jest z jeździectwem, a sam aktor, znany między innymi z roli Norberta w serialu "Na Wspólnej", został trzykrotnym mistrzem Polski w konkurencjach western i rodeo. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Robert Stockinger zapytał go o to, czy chciałby zagrać w westernie. Czy Michał często pojawia się na rodzinnym ranczu?
Joshua Browder stworzył pierwszego na świecie robota-prawnika. Jak on działa? Po co Joshua go stworzył? Czy Amerykanin zarabia na swoim projekcie? I jak wielu osobom robot już pomógł?