Ogromna kara finansowa została nałożona na panią dr Jolantę Tyczyńską, która chciała nieść pomoc niemowlętom z alergiami. Dziennikarz TVN24 Radosław Mróz wyjaśnił okoliczności kontrowersyjnej decyzji NFZ.
"Bardzo dużo oczekują od siebie i od innych".
Polka była wolontariuszką w szpitalu Saint-Michel w miejscowości Dono Manga.
W piątek, 3 lutego Komenda Miejska Policji w Legnicy otrzymała niepokojące zgłoszenie. Tuż przed północą jedna z pacjentek wojewódzkiego szpitala poinformowała służby o pijanej pracownicy. Lekarka mając dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu przyjmowała ludzi na SORze.
Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego, działając na zlecenie prokuratury, zabezpieczyli dokumentację medyczną pacjentek prywatnego gabinetu ginekologicznego w Szczecinie. Przeprowadzony przez funkcjonariuszy nalot ma związek z postępowaniem w sprawie pomocnictwa w aborcji.
Radom. Kolejny przypadek pijanej lekarki. Policja ustala, czy pracownica Radomskiego Szpitala Specjalistycznego miała kontakt z pacjentami. Poprzednie śledztwa prokuratorskie prowadzone na terenie innej placówki zakończyły się umorzeniem. Jak będzie tym razem?
Jechała do szpitala.
W polskich placówkach medycznych pracuje wiele lekarek i lekarzy z Ukrainy. Jedną z nich jest dr Iryna Barancewicz, która nad Wisłę przyjechała 10 lat temu. W cyklu "Siła jest kobietą" opowiedziała o inwazji rosyjskiej i bliskich, którzy zostali w Ukrainie. - Mój tato w wieku 70 lat jako lekarz-ortopeda wciąż operuje. Jego ręce na pewno będą potrzebne, by pomóc rannym - mówi.
"Trzeba mieć zdrowe ciało, umysł i duszę".
Do niezwykłych wniosków doszli kanadyjscy naukowcy. Z badań, których wyniki opublikowano w branżowym piśmie "JAMA Surgery" wynika, że pacjentki leczone przez mężczyzn częściej doświadczają komplikacji oraz mają mniejsze szanse na przeżycie. Jak to wygląda, kiedy po skalpel sięga kobieta?
"Nie pomoże, a może zaszkodzić".
"Te pierwsze kilka sekund było naprawdę wstrząsające".
34-latka urodziła długo wyczekiwanego synka. Kiedy na chwilę wyszła ze szpitalnej sali, przebywająca tam lekarka "bez wyraźnej przyczyny" wyrzuciła maleństwo z trzeciego piętra. Chłopczyk zginął na miejscu. Trwa śledztwo w sprawie morderstwa. Podejrzana zostanie przebadana przez psychologa i psychiatrę.
Prof. dr hab. nauk medycznych Karolina Sieroń dotychczas kierowała oddziałem covidowym w szpitalu MSWiA w Katowicach, a później sama zachorowała na koronawirusa i to poważnie. Podłączona i nieprzytomna leżała pod respiratorem i walczyła o życie. W Dzień Dobry TVN lekarka opowiedziała nam o przebiegu swojej choroby.
Eksperci w sprawach koronawirusa wielokrotnie w wywiadach i komunikatach prasowych zapewniali, że na Covid-19 można zachorować tylko raz. Coraz więcej słyszy się jednak o przypadkach zakażeń wielokrotnych. Jedną z osób, która tego doświadczyła jest dr Beata Poprawa. Lekarka właśnie przeszła drugie starcie z patogenem.
Lekarka Helena Pyz od prawie 30 lat mieszka w Indiach, gdzie prowadzi Ośrodek Rehabilitacji Trędowatych Jeevodaya. O swojej pracy opowiedziała dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Marcinowi Sawickiemu. W jakich okolicznościach pojechała do Indii? Czy czuje się w tym kraju bezpiecznie? Jak tamtejsze władze zareagowały na powstanie jej ośrodka? Jej pacjentami są tylko dorośli, czy również dzieci? Czy trąd jest całkowicie wyleczalny? Czy to prawda, że jednym z jej wolontariuszem był tragicznie zmarły Tomasz Mackiewicz? Skąd pochodzą fundusze na działalność ośrodka i jak można im pomóc?