Kontrowersyjna decyzja NFZ. Lekarka walczy o sprawiedliwość

Lekarka ukarana za pomoc
Źródło: Dzień Dobry TVN
Newsy
Newsy
Newsy
Newsy
Ponad 2 mln kobiet w Polsce nie chodzi na wybory
Ponad 2 mln kobiet w Polsce nie chodzi na wybory
#dziewczynynawybory spot
#dziewczynynawybory spot
Tajemnice politycznej mowy ciała
Tajemnice politycznej mowy ciała
Ogromna kara finansowa została nałożona na panią dr Jolantę Tyczyńską, która chciała nieść pomoc niemowlętom z alergiami. Dziennikarz TVN24 Radosław Mróz wyjaśnił okoliczności kontrowersyjnej decyzji NFZ. Czy lekarka uniknie kary? O czym istotnym jeszcze prezenter mówił w Dzień Dobry TVN?

Niesprawiedliwa kara dla pediatrki?

Pediatrka wypisywała recepty na mleko, którego NFZ nie refunduje poniżej 18. miesiąca życia. W efekcie doktor będzie musiała zapłacić 160 tysięcy złotych Narodowemu Funduszowi Zdrowia. Produkt, który jest refundowany, wywoływał alergie u najmłodszych, dlatego pani Jolanta wybierała jego alternatywę. Jak podało TVN24, instytucja nałożyła karę na lekarkę już w styczniu. Ta odwołała się od decyzji, jednak niedawno otrzymała ponowną odpowiedź od urzędników - negatywną. - Specjalny preparat, przeznaczony dla dzieci, które mierzą się z alergiami. Ta pani wypisywała recepty. [...] Mleko okazało się nierefundowane. Więcej jest takich postępowań. [...] NFZ od lekarzy, którzy zapisywali to mleko chorym dzieciom, domaga się aż 7 mln złotych. [...] To było ratowanie życia i zdrowia dzieci - tłumaczył dziennikarz.

Newsy w Dzień Dobry TVN

W ostatnich dniach Polska żyła także innymi, istotnymi wydarzeniami. Między innymi złożono wniosek o Trybunał Stanu dla przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Macieja Świrskiego. Mężczyzna otrzymał aż 11 zarzutów, w tym dotyczące karania mediów prywatnych oraz przedłużających się postępowań koncesyjnych.

Bocian Wojtek przyszedł na świat niedaleko Żychlina. Ptak był najsłabszy w miocie, jednak dzięki wsparciu Ośrodka Rehabilitacji Bociana Białego i Czarnego pod Kutnem zwierzę zostało uratowane. Ptak, który miał trudności z oddychaniem dziś rośnie w siłę i staje się silnym, pięknym bocianem.

Prezydent Andrzej Duda odmówił podpisania zgody na zmianę ambasadora RP przy NATO. Jak relacjonował Radosław Mróz - polityk stwierdził, że zbliżający się szczyt NATO nie sprzyja tego typu zmianom. Ponadto, jak twierdzi głowa państwa, decyzja nie była z nim w ogóle konsultowana.

Rozpoczyna się sportowe święto - Roland Garros 2024. Na francuskim korcie zobaczymy Magdę Linette, Igę Świątek oraz Magdalena Fręch. French Open rozpocznie się 26 maja i potrwa do 9 czerwca 2024 roku. Iga Świątek rozegra swój pierwszy mecz we Francji w poniedziałek 27 maja.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: DDTVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?