Wynajęli swój majątek komornikowi. Nie przypuszczali, że urzędnik państwowy stworzy w środku hal nielegalne archiwum. I że wszystko spłonie. Reportaż programu "Uwaga! TVN".
Czy tragedii dało się zapobiec?
Reportaż "Uwagi! TVN".
Pan Krzysztof kupił auto na e-licytacji komorniczej. Za nieuszkodzonego opla corsę zapłacił prawie 10 tys. zł. Gdy zobaczył auto na żywo, zmiękły mu nogi. Kto odpowiada za stratę mężczyzny? Sprawie przyjrzeli się reporterzy programu Uwaga! TVN.
W Trzebini wciąż zapada się ziemia. Mieszkańcy są zdruzgotani a jedna z niedawno powstałych dziur pomieściłaby w sobie kilkupiętrowy blok. Wbrew zapowiedziom, wciąż nie powstał kompleksowy plan, co dalej robić.
"Sędzia robi wszystko, żeby ojciec był łupiony".
Złożyłeś wniosek o dodatek węglowy, został on pozytywnie rozpatrzony, a ty masz długi? Sprawdź, czy komornik może zająć dofinansowanie.
Sprawdź, co zrobić, jeśli dostaniemy SMS-a od kancelarii komorniczej.
11 kwietnia rozpoczęła się akcja przejęcia "Szpiegowa", czyli kompleksu budynków przy Sobieskiego 100 w Warszawie. Od lat zajmowane są one przez Federację Rosyjską. Na miejscu pojawił się komornik i władze miasta.
Po najnowszych zmianach, które weszły w życie od 13 maja, komornikowi sądowemu nie będzie tak łatwo zlicytować, czy zabrać mieszkania. Jak obecnie wygląda sytuacja osób zadłużonych? O tym opowiedział nam Konrad Maciej Wilijewicz, radca prawny, doradca restrukturyzacyjny.
Elżbieta Widz-Grabiec z Brzegu miała latami współpracować z komornikiem. Teraz zdradza: "Licytacje były ustawione". Dlaczego zdecydowała się na ujawnienie prawdy? Tematem zajęli się reporterzy Uwagi! TVN.
W październiku tego roku odnotowano największą w historii liczbę upadłości konsumenckich. Jak wyjść z długów? Piotrowi Bijańskiemu się udało i teraz jako ekspert ds. upadłości, wychodzenia z długów i antywindykacji doradza innym, jak to zrobić.
W Polsce ściągalność alimentów jest na niskim poziomie, pod tym względem nasz kraj jest na szarym końcu w Unii Europejskiej. Aby poprawić te statystyki, rząd, a konkretnie Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chciałoby wprowadzić kary dla pracodawców, którzy ukrywają dochody alimenciarzy. Czy to dobry pomysł? O zdanie zapytaliśmy gościa Dzień Dobry TVN: komornika Roberta Damskiego.
Tomasz Banach jest komornikiem i muzykiem. Zespół, w którym gra nazywa się Zmiana dozoru. Skąd wzięła się nazwa grupy? Ile płyt nagrał zespół? Jakim komornikiem jest Tomasz?
Gdy jeden dług spłacasz innym, możesz wpaść w spiralę zadłużenia. To może się przydarzyć każdemu, wystarczy, że raz powinie się nam noga. Dla bankrutów jest jednak nadzieja - antywindykator, czyli prawnik, który ma pomóc stanąć dłużnikowi na nogi. W jaki sposób? Czy to legalne? Ile kosztują usługi antywindykatora? Na co zwracać uwagę przy wyborze osoby, która ma zadbać o nasz interes finansowy? O tym w Dzień Dobry TVN prawnik Eliza Kuna i antywidnykator Dominik Ciecierski.
Weszły w życie zmiany dotyczące egzekucji komorniczych, które mają usprawnić pracę komorników i chronić wierzycieli. O szczegóły nowelizacji zapytaliśmy gościa Dzień Dobry TVN dziennikarza TVN24 BIS Pawła Blajera. Dlaczego SKOK-i zostały wyjęte spod egzekucji?
Na początku kwietnia ruszył program Rodzina 500 Plus. Od gościa Dzień Dobry TVN - adwokat dr Magdaleny Matusiak-Frącczak dowiedzieliśmy się, jakie są konsekwencje jego wprowadzenia - czy świadczenie wychowawcze z programu może być zajęte przez komornika i mieć wpływ na wysokość alimentów?
Wiele osób zobowiązanych do płacenia alimentów uchyla się od tego obowiązku. Według Krajowego Rejestru Dłużników dłużnicy alimentacyjni zalegają łącznie 9 miliardów złotych. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Dorotę Herman ze Stowarzyszenia "Dla Naszych Dzieci" i komornika współpracującego ze stowarzyszeniem Roberta Damskiego, aby porozmawiać z nimi o procesie pozyskiwania alimentów i pomysłach, które mogłyby usprawnić odzyskiwanie pieniędzy od dłużników.
Jeżeli klient banku nie spłacał kredytu na czas, placówka wysyłała do kredytobiorcy komornika bez procesu sadowego. Teraz, po latach, bankowy system egzekucyjny został zlikwidowany. Czy dłużnicy mogą odetchnąć z ulgą? W jaki sposób banki będą mogły ściągać swoje należności? Czy trudniej będzie dostać kredyt? Zapytaliśmy o to dziennikarza Pawła Blajera.
Komornik. Podobno najbardziej znienawidzony zawód w Polsce. Jednak Monika Janus zdecydowała się go wykonywać. Czy z komornikiem można negocjować? Jak przebiega egzekucja długów? Co zależy od woli komornika, a na co nie ma on wpływu? Czy komornik może zrezygnować ze "zlecenia"? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były: Monika Janus, komornik i rzecznik Krajowej Rady Komorniczej, oraz Izabela Chmielewska, mecenas i radca prawny.
Sąd zasądza alimenty, jednak coraz częściej kobiety borykają się z ich nieściągalnością. Przez lata walczą, by ojcowie ich dzieci wzięli za nie odpowiedzialność. To polska niechlubna rzeczywistość. Dlaczego egzekucja prawa nie działa? Czy kobiety naprawdę są bezbronne? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Anna Pietruszka–Dróżdż z Fundacji MaMa oraz Piotr Kaszewiak, adwokat i rzecznik prasowy Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi.
Przyjrzeliśmy się życiu i pracy komornika. Na co dzień egzekwuje długi, a po pracy gra w filharmonii na kontrabasie.