jeże

  jeże

  Jeż pigmejski może być hodowany w domu. Co trzeba wiedzieć o tych zwierzętach? Od czego zacząć swoją przygodę z ich hodowlą? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Piotrem Mindą i Mileną Żytą, którzy hodują jeże pigmejskie.

  Jeże to jedne z najstarszych ssaków, które przez miliony lat ewolucji niewiele się zmieniły. Jeże są nie tylko przeurocze, ale również bardzo pożyteczne, ponieważ zjadają ślimaki. Jeże są zupełnie pozbawione agresji. Czasami spotykamy je w miastach. Jak jeże witają wiosnę oraz jak im pomóc w studiu Dzień dobry TVN opowiedział Marcin Kostrzyński.

  Sny o zwierzętach są bardzo popularne, a ich symbolika skłania do myślenia. Często bowiem tego rodzaju fantazje sporo mówią o człowieku. W sennikach jeż często jest przedstawiany jako zwierzątko umiejące się bronić, jednak dość płochliwe.

  Z okazji "Dnia jeża" Bartek Jędrzejak wybrał się, z kamerą Dzień Dobry TVN, do schroniska dla jeży. Zobaczcie jak przygotowują się one do snu zimowego.

  Dzień dobry! Mamy dla Was coś na dobry początek dnia. Zobaczcie tego słodziaka. Prawda, że jest uroczy?

  Jeże są bardzo pewne siebie i z tego powodu trafiają do ośrodka rehabilitacyjnego, który prowadzi Pan Jerzy. Pan Jerzy jest dla swoich podopiecznych jak ojciec, a nawet można śmiało powiedzieć, że jak matka. Pod jego czujnym okiem jeże dochodzą do siebie. Jakim zwierzęciem jest jeż? Jak jeże Pana Jerzego reagują na Gazetę Wyborczą, a jak na Rzeczpospolitą? Którą z nich lubią poślinić i wymemłać? Dlaczego poznańskie jeże mają gorzej od tych warszawskich? Z Panem Jerzym spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.

  Jeżurkowo to królestwo jeży. Tam jeżom po wypadkach udzielana jest pomoc, a osierocone jeżowe maluchy mają zapewnianą opiekę. Kto prowadzi Ośrodek Pomocy dla Jeżyków? Jeżyki mają swoich ambasadorów. Kto nimi został? :) W Jeżurkowie był prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak.

  Każdy z nich ma imię i każdy jest wyjątkowy dla Pana Jerzego Gara, który przeżywa rozstanie z każdym jeżem, gdy wypuszcza go na wolność. Przez jego ręce przewinęło się około 100 jeży. Poznajcie jeże Pana Jerzego, emerytowanego nauczyciela, który opiekuje się jeżami.