gra w szachy

  gra w szachy

  Szachy do doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu. Mogą stanowić zarówno rodzinną, jak i towarzyską rozrywkę. Oczywiście należy dobrze poznać zasady gry. Dzięki temu skutecznie unikniesz nieporozumień. Ciekawą sytuacją w rozgrywce szachowej jest remis, zdarza się stosunkowo często i ma kilka różnych przyczyn - sprawdź jakich!

  Szachy to doskonała rozrywka dla dzieci i dorosłych, która pozytywnie wpływa na umysł. Jeśli znasz już podstawy tej skomplikowanej gry, to warto zaznajomić się ze sposobem przeprowadzenia roszady, dzięki której staniesz się naprawdę wprawnym graczem.

  Szachy należą do najpopularniejszych i najstarszych gier planszowych świata. Warto więc zdobić umiejętność grania w nie - poprawią Twoją zdolność koncentracji i analitycznego rozumowania. Zasady nie należą do najłatwiejszych, ale gdy już zdobędziesz solidne podstawy, resztę informacji przyswoisz znacznie szybciej.

  Szachy to wspaniała rozrywka, która ma bardzo dobry wpływ na umysł. Poprawia zdolność koncentracji i analitycznego myślenia. To także uniwersalny język, dzięki któremu porozumiesz się z ludźmi na całym świecie. Równie dobrze mogą stać się przyjemnym i pożytecznym sposobem na spędzanie czasu z rodziną. Aby to osiągnąć, musisz jednak od czegoś zacząć. Najlepiej od dowiedzenia się, jakie jest prawidłowe ustawienie figur w szachach oraz jakie najprostsze strategie możesz obrać.

  Gra w szachy wpływa na wszechstronny rozwój. Uczy strategicznego myślenia, dyscypliny, a także przegrywania. W Polsce w szachy gra dwa miliony ludzi. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Jana Krzysztofa Dudę, mistrza szachów oraz Michała Kanarkiewicza, nauczyciela szachów, który przyznał, że szachy to uniwersytet życia. Dlaczego grając w szachy należy również uprawiać inne sporty? Ile potrzeba nauki, by dojść do mistrzowskiego poziomu? Czy w szachach jest miejsce na fantazję czy kluczem jest zapamiętanie wielu kombinacji?