emerytura

  emerytura

  Jak czują się wybitni sportowcy, gdy decydują się zakończyć karierę? Czy brakuje im rutyny treningowej i ogromnych emocji związanych z rywalizacją o medale? Jak na sportowej emeryturze odnalazła się Otylia Jędrzejczak? Czy popularność pomaga w codziennym życiu?

  Pojawiła się informacja, że Cameron Diaz ma zamiar już teraz zakończyć karierę aktorską. Jeśli ta wiadomość jest prawdziwa, to co mogło wpłynąć na jej decyzję? Zastanawialiśmy się nad w Dzień Dobry TVN z reporterką Anną Wendzikowską. Rozmawialiśmy również o powodach przejścia na emeryturę znakomitego aktora Daniela Day-Lewisa. Czym może się zająć po zakończenie kariery?

  Krzysztof Hajdas jest byłym rzecznikiem prasowym Komendanta Głównego Policji. Ze względów zdrowotnych musiał odejść z Policji. Obecnie jest już na emeryturze. Okazuje się, że pasją Pana Krzysztofa jest stand-up. Co mu dają występy na scenie? Co w stand-upie jest dla niego najtrudniejsze? W jakiej tematyce czuje się mocny? I kto jest jego wzorcem? O stand-upie Krzysztof Hajdas opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN.

  Dom Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie to miejsce gdzie mieszkają emerytowani aktorzy, tancerze, śpiewacy operowi... O tym wyjątkowym miejscu opowiedzieli nam jego niezwykli mieszkańcy. Zobaczcie!

  1 października weszła w życie ustawa ponownie obniżająca wiek emerytalny. Obowiązek pracy dotyczy mężczyzn do 65. roku życia oraz kobiet do 60. roku życia. Jak to wpłynie na wysokość naszych emerytur. Czy to możliwe, żeby były jeszcze niższe niż obecnie? Ile wynosi przeciętna emerytura? I w jaki sposób możemy sami zadbać o swoją godną starość? O tym w Dzień Dobry TVN dziennikarka TVN 24 BIS Katarzyna Karpa-Świderek.

  Co powoduje, że sportowiec zaczyna zastanawiać się nad emeryturą? Czy zakończenie kariery to trudny moment i jak mistrzowie odnajdują się w życiu poza salą treningową? Naszymi gośćmi byli sportowi emeryci: Marcin Urbaś, Monika Pyrek-Rokita i Krzysztof Hołowczyc, który... zakończył "intensywną karierę". :)

  51% Polaków deklaruje, że ma jasną wizję jeśli chodzi o ich przyszłość finansową. Czy w naszych planach znajdujemy miejsce na przysłowiową polską oszczędność? O sytuacji finansowej w Polsce porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z rzeczniczką Nationale-Nederlanden Martą Pokutycką-Mądralą i partnerem CPC Brand Consultants Grzegorzem Markowskim.

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych proponuje nowy sposób przydzielania emerytur. Według projektu osoby, które zbyt krótko płaciły składki na ubezpieczenia społeczne, nie dostałyby emerytury, mogłyby natomiast otrzymać jednorazową wypłatę. O komentarz poprosiliśmy gościa Dzień Dobry TVN analityka Pawła Cymcyka. Kto na tych zmianach by zyskał, a kto stracił?

  Zgodnie z obowiązującymi przepisami wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn wynosi 67 lat. W czasie kampani wyborczej Andrzej Duda zapowiadał zmianę tych uregulowań. Według jego projektu wiek przechodzenia na emeryturę będzie zróżnicowany ze względu na płeć i będzie wynosił - 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Z raportu ZUS wynika, że zmiany te spowodują znaczne obniżenie wysokości świadczeń. O komentarz poprosiliśmy gościa Dzień Dobry TVN dziennikarkę TVN24 Biznes i Świat Katarzynę Karpę-Świderek. Zobaczcie, jakie słowa naszego gościa przestraszyły Jarka Kuźniara.

  Marta Fiedler jest pierwszą solistką Polskiego Baletu Narodowego. Kiedy zaczęła tańczyć? Jak wygląda jej dzień pracy? W życiu każdego tancerza przychodzi czas, kiedy musi zejść ze sceny. Co wtedy czuje? Jakie Marta ma plany po zakończeniu kariery na scenie?

  Państwo Walczakowie po przejściu na emeryturę, zamieszkali w camperze i ruszyli nim w świat. Widzom Dzień Dobry TVN powiedzieli, dlaczego podjęli taką decyzję? Ile to wszystko kosztuje? Jakie miejsca zdążyli już odwiedzić i jakie mają jeszcze w planach?

  Pod koniec sierpnia Krzysztof Hołowczyc ogłosił, że kończy karierę w rajdach terenowych. W Dzień Dobry TVN Hołek przyznał, że choć czuje "ssanie i żal" to decyzji nie zmieni. Co na ten temat sądzi żona Krzysztofa? I czym Hołowczyc będzie się teraz zajmował?

  Odchodzi z policji bo "Częściej chce być razem z rodziną". Najbardziej znany polski policjant, Mariusz Sokołowski, rezygnuje ze stanowiska rzecznika Komendanta Głównego Policji. Jakie plany i marzenia chce zrealizować w najbliższym czasie, czy nie będzie mu brakowało bycia "twarzą policji", jakie błędy popełnił jako rzecznik i za co był nominowany do nagrody "Złotej Pały"?

  Seniorem być niełatwo - mówią jedni, a inni dopiero na emeryturze zaczynają żyć pełną piersią. W Dzień Dobry TVN gościliśmy Barbarę Romaniak, Józefa Ponceleusza i Antoniego Huczyńskiego, zwanego Dziarskim Dziadkiem. Jakie uczucia towarzyszą podczas latania w tunelu aerodynamicznym? Jak to jest jeździć po torach w piątym wymiarze? Skąd nasi goście biorą taką energię? Wspaniali ludzie, wspaniała energia!

  Liceum w Jarosławiu zasłynęło jako kuźnia największych dziennikarskich talentów. Stworzono tam klasę dziennikarską. Mateusz Błaszczyk, Paulina Dinh Manh oraz Mateusz Zając wczoraj byli naszymi gośćmi i nakręcili o nas materiał! Zobaczcie,co działo się za kulisami!

  Pani Basia, Pani Magda, Pan Leopold i Pan Henryk. To nie są zwykli modele. Wszyscy razem mają przeszło 200 lat. Okazuje się, że w modzie wiek nie gra roli. Zobaczcie modnych emerytów!

  Najstarszy, mający 101 lat, maratończyk na świecie ogłosił, że przechodzi na emeryturę. Czy jesień życia i emerytura przestały już być „końcem życia” i stają się „drugą młodością”? O nowym, coraz popularniejszym, modelu przeżywania starości rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z dziennikarzem Jerzym Iwaszkiewiczem i socjologiem Konradem Majem.

  Zespół taneczno-gimnastyczny „Lubelskie Czaderki” tworzą energetyczne emerytowane nauczycielki, urzędniczki i pielęgniarki. Co daje im taniec? Zobaczcie, jak cheerleaderki "50 plus" wspierają polską reprezentację podczas Euro 2012? W Dzień Dobry TVN dały popis swoich tanecznych możliwości! Zobaczcie, jak świetnie ruszają się Panie na emeryturze!

  Czy w Polsce starsze osoby w domach spokojnej starości mogą prowadzić życie pełne luksusu? Jak wyglądają i ile kosztują ekskluzywne domy opieki dla seniorów sprawdził nasz wysłannik - Filip Chajzer.