Donald Trump

  Donald Trump

  Amerykę rozgrzewa książka Michaela Wolffa zatytułowana "Fire and Fury: Inside the Trump White House". Wyłania się z niej obraz Donalda Trumpa jako dużego dziecka, który lubi się chwalić swoim guzikiem atomowym, a do tego jest nie do końca poczytalny. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy amerykanistę i medioznawcę dra Tomasza Płudowskiego, aby podsumować z nim rok prezydentury amerykańskiego prezydenta. Czy prezydent, który co i raz zaprzecza sobie może budzić zaufanie? Za co Trumpowi może grozić impeachment?

  Na czym polega konflikt między Donaldem Trumpem, a zawodnikami NFL? Czy Ameryka jest podzielona w tej sprawie? O proteście Colina Kaepernicka, kontrowersyjnej wypowiedzi Donalda Trumpa i jej reperkusjach opowiedziała nam Jolanta Pieńkowska.

  Poprosiliśmy Piotra Kraśko o podsumowanie w programie Dzień Dobry Wakacje wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce. Jak dziennikarz ocenia tę wizytę? - W Warszawie przemawiał jako człowiek, który ma pełną świadomość, że - będąc przywódcą Stanów Zjednoczonych - jest przywódcą sporej części wolnego świata. Ameryka w żaden sposób nie może się od tego świata odwrócić - mówił programie Piotr Kraśko. Zobaczcie, co jeszcze powiedział na temat Donalda Trumpa.

  5 lipca do Polski przyleci prezydent USA Donald Trump. Co może wyniknąć dla Polski z tej wizyty? Czy Polacy cenią Trumpa? Czego będzie dotyczyło przemówienie prezydenta Donalda Trumpa? Czy prezydent USA przyleci do Polski z żoną i córką? Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy amerykanistę Tomasza Płudowskiego.

  Nie dość, że pół świata krytycznie przygląda się poczynaniom Donalda Trumpa, to teraz jeszcze czarownice na całym świecie jednoczą się, by rzucić urok na prezydenta USA. Dlaczego to robią? Jak kościół postrzega rzucanie uroków? Czy rzucanie uroków działa? O komentarz w Dzień Dobry TVN poprosiliśmy ks. Grzegorza Kurpa, rzecznika prasowego warszawskich Pallotynów.

  Kto jest bardziej nieprzewidywalny: prezydent USA czy przywódca Korei Północnej? Czy konflikt między nimi może przerodzić się w międzynarodowy konflikt? Jakie będą skutki ewentualnej wojny nuklearnej? O tym w Dzień Dobry TVN Oskar Pietrewicz z Centrum Studiów Polska-Azja.

  Wśród psychiatrów od lat panuje zasada, że nie diagnozują osób publicznych „na odległość”. Amerykańscy eksperci w dziedzinie psychologii złamali ostatnio tę zasadę i w New York Timesie opublikowali list, z którego wynika, że obecny Prezydent USA, Donald Trump, może być niespełna rozumu. Czy politycy pełniący najważniejsze funkcje w państwie powinni przechodzić badania psychiatryczne przed objęciem stanowiska? Jakie choroby wykluczałyby możliwość pełnienia funkcji prezydenta albo premiera? Gdzie jest miejsce na tajemnicę lekarską? A może taka procedura stałaby się bronią w ręku opozycji? W Dzień Dobry TVN wszystkie za i przeciw badań psychiatrycznych polityków rozważali: prawniczka i polityk Katarzyna Piekarska, psychiatra dr Hubert Maria Kowalczys oraz dziennikarz Faktów TVN Krzysztof Skórzyński.

  Osiemdziesiąta dziewiąta ceremonia wręczenia Oscarów już za nami. Niestety nie obyło się bez skandalu. Jakiego? Kim są najwięksi wygrani i przegrani tegorocznej gali? Czy podczas imprezy "dostało się" Prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi? O tym prosto z Los Angeles dziennikarz Faktów TVN Marcin Wrona.

  Sir Richard Shirreff to były zastępca Naczelnego Dowódcy Sił NATO w Europie. Niedawno napisał książkę "2017. Wojna z Rosją". Z wojskowym spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz, aby zapytać o zagrożenia płynące ze strony Rosji, bezpieczeństwo Polski jako członka NATO i politykę Prezydenta USA Donalda Trumpa.

  Dzisiaj Donald Trump zostanie zaprzysiężony na Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Jak wygląda ta uroczystość od kulis? O tym gość Dzień Dobry TVN specjalista od protokołu dyplomatycznego dr Janusz Sibora.

  Dr Michał Kosiński stworzył algorytm, który na podstawie "lajków" z Facebooka automatycznie tworzy portret psychologiczny. Czy dzięki odkryciu polskiego naukowca Donald Trump wygrał wybory? Kiedy dr Kosiński zorientował się do czego ma posłużyć stworzony przez niego algorytm? Czym jest microtargeting? Skomplikowany mechanizm manipulacji w social mediach wytłumaczył w Dzień Dobry TVN dziennikarz Marcin Sawicki, który wcześniej przeprowadził rozmowę z polskim naukowcem.

  "Ivanka zrobi sporo dla ojca, sporo dla kraju i sporo dla siebie" - powiedziała w Dzień Dobry TVN dziennikarka i autorka bloga o Ameryce Dorota Malesa. Czy córka Trumpa jest w stanie ocieplić wizerunek ojca wśród amerykańskich elit? Czy inni prezydenci USA równie chętnie dzielili się z mediami życiem prywatnym swojej rodziny? Dziennikarz Roman Imielski przypomniał również o polskich córkach prezydentów: Kindze Dudzie, Aleksandrze Kwaśniewskiej i Marii Wiktorii Wałęsie. Jak wpłynęły na wizerunek swoich ojców?

  Bilety na warszawski koncert LP rozeszły się w ciągu zaledwie kilku godzin. Swój pierwszy album wydała 15 lat temu. W międzyczasie pisała piosenki m.in.: dla Rihanny, Christiny Aguilery i Backstreet Boys. Teraz pisze głównie dla siebie. Napisała piosenkę, która stała się hitem i przyniosła jej ogromną popularność. Prowadzący Dzień Dobry TVN Marcin Prokop spotkał się z LP, czyli Laurą Pergolizzi. Jak czuje się LP, która otwarcie przyznaje się do swojej homoseksualności, z tym, że prezydentem USA został Donald Trump? Co powiedziała Marcinowi o polskich fanach? Zobaczcie tę wyjątkową rozmowę.

  Przez całą kampanię prezydencką Alec Baldwin parodiował Donalda Trumpa i wychodziło mu to bardzo dobrze. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy aktorkę Aldonę Jankowską i artystę kabaretowego Arkadiusza Lipnickiego, aby zapytać, jak zrobić dobrą parodię. Czy osoby, które parodiowali obrażały się na nich? Czy ktoś, kogo się parodiuje musi być "jakiś"?

  Niedawno gościł w Polsce syn amerykańskiego geostratega Zbigniewa Brzezińskiego - Ian, który jest cenionym komentatorem sceny politycznej i jedynym republikaninem w rodzinie. Spotkał się z nim dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki, aby zapytać, czego możemy spodziewać się po prezydencie elekcie Donaldzie Trumpie. Czy spełni swoje zapowiedzi z kampanii wyborczej?

  Jej mama urodziła się w Tarnobrzegu, niestety ona, mimo iż ma podwójne obywatelstwo, nie potrafi mówić po polsku. Z Tarą Palmeri, która wkrótce zacznie pracę korespondenta w Białym Domu, rozmawiała Ula Chincz. Skąd dziennikarka zna Donalda Trumpa i dlaczego to właśnie ona dostał tę pracę?

  Po 4 latach panowania Miss Polonia 2012 Paulina Krupińska przekazała koronę najpiękniejszej Polki swojej następczyni: Izabelli Krzan. W Dzień Dobry TVN gościłyśmy obie królowe piękności. Czy Izabella już ochłonęła po wczorajszym wieczorze? Kiedy zacznie przygotowywać się do wyborów Miss Universe? Paulinę zapytaliśmy, jakie cechy charakteru powinna mieć zwyciężczyni konkursu Miss Polonia i jak wspomina spotkanie z nowym Prezydentem USA Donaldem Trumpem. Zobaczcie, co Piotr Kraśko zaproponował Izie i jak na tę propozycję zareagowała Kinga Rusin ;)

  Już niedługo nowym gospodarzem Białego Domu będzie Donald Trump. O 45. prezydencie USA i jego rodzinie rozmawialiśmy z gośćmi Dzień Dobry TVN: dziennikarką Ewą Wojciechowską i amerykanistą Tomaszem Misztalem. Czy Donald Trump ma dobre relacje z pierwszą żoną - Ivaną? Co niestosownego Trump mówił o córce? Na czym zarobił pieniądze dziadek Trumpa? Kto będzie pierwszą damą USA - żona Melania czy córka Ivanka?

  Najgorętszy temat ostatnich kilku miesięcy, wybory prezydenckie w USA, pojawia się w rozmowach wszystkich Polaków. A co o wyborze Trumpa na prezydenta myślą gwiazdy? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska postanowiła się tego dowiedzieć.

  Okazjonalni amerykaniści zalali wczoraj media społecznościowe falą wpisów dotyczących wyniku wyborów prezydenckich w USA. Zmęczony depresyjną atmosferą Filip Chajzer jak zwykle podszedł do tematu z humorem. W studiu Dzień Dobry TVN zaprezentował nam przegląd najlepszych memów dotyczących Donalda Trumpa i Hillary Clinton.

  Kampania prezydencka w Stanach Zjednoczonych pełna jest dramatycznych zwrotów. Ostatnie sondaże pokazują, że różnica między Donaldem Trumpem i Hilary Clinton jest niewielka. Kto, zdaniem naszych gości - Manueli Gretkowskiej i Katarzyny Sławińskiej wygra wybory? Czy Ameryka jest gotowa na kobietę prezydenta?

  Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych zbliżają się dużymi krokami. Prowadząca Dzień Dobry TVN Kinga Rusin spotkała się z dziennikarką Ritą Cosby, aby porozmawiać o różnicach między tymi wyborami a wcześniejszymi, kwestiach obciążających Hilary Clinton i podejściu Donalda Trumpa do Polski i Polaków. Kinga zapytała również Amerykanów o ich typy wyborcze.

  Wczoraj w nocy odbyła się jedna z najdziwniejszych debat w historii Stanów Zjednoczonych. Na nowojorskiej Long Island w szranki stanęła Hilary Clinton i Donald Trump, o którym mówi się, że pomylił wiec wyborczy z debatą polityczną. Który styl kupią amerykańscy wyborcy? Agresywnego i chaotycznego Trumpa czy opanowaną i wyuczoną Clinton? Jak zmieni się świat po 8 listopada, czyli dniu wyborów prezydenckich? O kulisach debaty powiedział dziennikarz Faktów Marcin Wrona.

  Takiej kampanii jeszcze nie było. Republikański kandydat do Białego Domu, Donald Trump, potwierdził, że zamierza zbudować mur na granicy z Meksykiem. Robi to, by zatrzymać napływ nielegalnych imigrantów z tego kraju. W sondażach Trump cieszy się 42% poparciem. Skąd tak duża popularność Trumpa wśród Amerykanów? Czego boi się obecnie amerykańskie społeczeństwo? Gościem Dzień Dobry TVN była Agata Szczęśniak, socjolog i politolog.

  Na początku kampanii wyborczej na Prezydenta Stanów Zjednoczonych mało kto spodziewał się, że Donald Trump odniesie tak spektakularny sukces. W Dzień Dobry TVN, wraz z Piotrem Kraśko, zastanawialiśmy się nad fenomenem miliardera i przyszłością partii republikańskiej. Co wybór Trumpa oznacza dla Polski? Czy w Polsce jest polityk, który go przypomina?

  Kim jest Pan Poduszka? To, przypominający z wyglądu włosy Donalda Trumpa, leniwiec. W Krakowie postawili przed nim pewne niezwykle ważne i odpowiedzialne zadanie - otóż ma rozkochać w sobie pannę Mariannę i tym samym doprowadzić do wzrostu populacji leniwców. Nie wiadomo jednak, czy mu sprosta, ponieważ jest tak leniwy, że nawet do zjedzenia śniadania trzeba go zaganiać. Pana Poduszkę i jego wybrankę odwiedził prezenter pogody Dzień Dobry TVN. Bartek Jędrzejak został również zaproszony na śniadanie tygrysa amurskiego i azjatyckich lwów. Zobaczcie, czy wyszedł z tego cało ;)

  - Nie wiecie, co robicie, pójdziecie za to do piekła, że ona nie wygrała - tymi słowami Marcin Prokop skarcił jurorów konkursu Miss Universe, w którym wzięła udział Paulina Krupińska. W Dzień Dobry TVN Paulina Krupińska opowiedziała o kulisach konkursu, który odbył się w Moskwie. Co zobaczyła na Placu Czerwonym? Czy to prawda, że poznała Donalda Trumpa i Stevena Tylera? Który z nich ją bajerował? Czy Paulina Krupińska ma chłopaka?