diagnostyka

    diagnostyka

    Beztroski wypoczynek na plaży i kąpiele słoneczne to podstawa letniego relaksu. Jednak by urlop był w pełni udany, należy pamiętać o zdrowiu i bezpieczeństwu naszej skóry. Jak uchronić się przed czerniakiem? O tym w Miasteczku Projekt Plaża w Kołobrzegu mówili dr Małgorzata Talerczyk, specjalista w dziedzinie onkologii klinicznej i Szymon Bubiłek z akcji "Miej oko na skórę".

    RTG to badanie wykorzystujące promienie rentgenowskie, dzięki którym uzyskujemy obraz narządów wewnętrznych. Jak często można się mu poddawać? O tym w Dzień Dobry TVN mówił konsultant krajowy w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej prof. Jerzy Walecki.

    Maria jest jedynym reaktorem nuklearnym w Polsce i jednym z głównych światowych producentów izotopów niezbędnych w medycynie nuklearnej. Jakie schorzenia potrafi zdiagnozować? Jakimi dawkami izotopów operują lekarze? Co by się stało, gdyby reaktor przestał działać? Gościem Dzień Dobry TVN był dr n.med. Krzysztof Toth, z którym rozmawialiśmy o zaletach i wadach medycyny nuklearnej.

    Goście Dzień Dobry TVN fizjoterapeuci: Małgorzata i Mariusz Molendowie wykonują zabiegi medycyny chińskiej. Poprosiliśmy ich, aby na ochotniku pokazali nam, jak wykonuje się akupunkturę. Aby wiedzieć, w które miejsca należy wbić igłę, musieli go wcześniej zdiagnozować. Zrobili to na podstawie... języka. Jakie choroby można leczyć medycyną chińską? Do czego służy bańska chińska?