Sprawdź, jaką skuteczność ma AI w diagnostyce nowotworów.
Teraz pacjentka ostrzega innych.
Wiele par planujących ciążę obawia się o to, czy ich dziecko będzie zdrowe. Czy rodzice, będąc nosicielami choroby genetycznej mogą mieć zdrowe dziecko? Czy da się zminimalizować ryzyko narodzin chorego potomka? Tak! Umożliwiają to badania prekoncepcyjne i preimplantacyjne – czyli takie, które wykonać można jeszcze przed implantacją zarodka w endometrium macicy, jeszcze przed ciążą!
Rozrost endometrium wynika najczęściej z zaburzonej gospodarki hormonalnej organizmu. Zbyt duża ilość estrogenów w połączeniu ze zbyt niską ilością progesteronu może prowadzić do rozrostu błony śluzowej macicy. Schorzenie to występuje najczęściej u kobiet po 55. roku życia. Jest pochodną zmian hormonalnych związanych z przekwitaniem kobiety.
Padaczka to jedna z najczęściej diagnozowanych chorób neurologicznych. U blisko 65% pacjentów jej przyczyna nie jest rozpoznawana, co utrudnia podjęcie właściwych decyzji terapeutycznych.
Potencjał sztucznej inteligencji może okazać się niezastąpiony w rewolucjonizowaniu systemu opieki zdrowotnej, w tym także diagnostyki i leczenia nowotworów. To dobra wiadomość dla pacjentów, jak również dla opiekujących się nimi lekarzy.
"Możemy odpowiednio wcześnie zareagować".
Problemy z zajściem w ciążę czy silne bóle menstruacyjne to zaledwie część wyzwań, z jakimi muszą mierzyć się pacjentki cierpiące na endometriozę. Jeszcze do niedawna mówiło się o tym, że z tak uciążliwymi objawami zmaga się jedna na dziesięć kobiet. Okazuje się jednak, że chorych jest znacznie więcej. .
Beztroski wypoczynek na plaży i kąpiele słoneczne to podstawa letniego relaksu. Jednak by urlop był w pełni udany, należy pamiętać o zdrowiu i bezpieczeństwu naszej skóry. Jak uchronić się przed czerniakiem? O tym w Miasteczku Projekt Plaża w Kołobrzegu mówili dr Małgorzata Talerczyk, specjalista w dziedzinie onkologii klinicznej i Szymon Bubiłek z akcji "Miej oko na skórę".
RTG to badanie wykorzystujące promienie rentgenowskie, dzięki którym uzyskujemy obraz narządów wewnętrznych. Jak często można się mu poddawać? O tym w Dzień Dobry TVN mówił konsultant krajowy w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej prof. Jerzy Walecki.
Maria jest jedynym reaktorem nuklearnym w Polsce i jednym z głównych światowych producentów izotopów niezbędnych w medycynie nuklearnej. Jakie schorzenia potrafi zdiagnozować? Jakimi dawkami izotopów operują lekarze? Co by się stało, gdyby reaktor przestał działać? Gościem Dzień Dobry TVN był dr n.med. Krzysztof Toth, z którym rozmawialiśmy o zaletach i wadach medycyny nuklearnej.
Goście Dzień Dobry TVN fizjoterapeuci: Małgorzata i Mariusz Molendowie wykonują zabiegi medycyny chińskiej. Poprosiliśmy ich, aby na ochotniku pokazali nam, jak wykonuje się akupunkturę. Aby wiedzieć, w które miejsca należy wbić igłę, musieli go wcześniej zdiagnozować. Zrobili to na podstawie... języka. Jakie choroby można leczyć medycyną chińską? Do czego służy bańska chińska?