astma

    astma

    Dlaczego tak duży odsetek biegaczy narciarskich choruje na astmę? Jak wygląda nadzór nad środkami farmaceutycznymi, których mogą używać sportowcy? Jakie sankcje mogą spotkać, przyłapaną na dopingu, norweską biegaczkę? O środkach wspomagających w sporcie rozmawialiśmy z dr. Stanisławem Szymanikiem - szefem komisji medycznej PZN.

    W kawiarence Dzień Dobry TVN gościliśmy dziś dr Piotra Dąbrowieckiego. Alergolog poddawał gości badaniu spirometrycznemu. Na czym dokładnie polega badanie? Czy jest bolesne? Na własnej skórze sprawdził to Bartek Jędrzejak.

    27, 28 i 29 czerwca będziemy obchodzić drugie Światowe Dni Spirometrii. W tych dniach w Polsce będą odbywać się darmowe badania spirometryczne. W ubiegłym roku udało się przedać aż 7 tysięcy Polaków. Takie dbadnie pozwala wykryć astmę oskrzelową i przewlekłą obturacyjną chorbę płuc. Każda osoba, która pali tytoń jest zagrożona POCHP - wyjaśniał ekspert Dzień Dobry TVN - płk dr n. med. Piotr Dąbrowiecki, zastępca komendanta WIM. Jak objawia się przewlekła obturacyjna choroba płuc?