Pierwszy pocałunek. Kiedy i jak to zrobić?

Aktualizacja:
Para, która sie całuje

„Jak wyglądał wasz pierwszy pocałunek” – we wspomnieniach partnerów i rozmowach z bliskimi to pytanie pada często. Dlatego gdy to doświadczenie jest jeszcze przed nami, warto zadbać nie tylko komfortową i romantyczną atmosferę spotkania, ale także o odpowiedni moment. Dowiedz się, w jakim wieku pierwszy pocałunek ma miejsce, jak wygląda i na której randce pierwszy pocałunek będzie odpowiednim krokiem.

Pierwszy pocałunek powinien być spontaniczny i instynktowny, ale ciągłe analizowanie tego, co może się stać i jak powinno wyglądać całowanie się, wcale tego nie ułatwia. W rezultacie sama myśl o pierwszym pocałunku wywołuje u niektórych stres i przyspieszone bicie serca – wcale nie z przyjemnego powodu. Jak najlepiej przygotować się na pierwszy pocałunek z chłopakiem lub dziewczyną? Jak to zrobić, by obu stronom było przyjemnie?

Pierwszy pocałunek – jak to zrobić?

Jeśli jesteś jedną z osób, które zastanawiają się, jak będzie wyglądać jej pierwszy pocałunek oraz jak się do niego przygotować, pamiętaj o kilku podstawowych zasadach, które pomogą Ci uprzyjemnić tę chwilę.

· Musisz uświadomić sobie, że nie ma sensu analizować wszystkich porad osób, które mają to już za sobą. Jeśli niepokoi cię sama myśl o pocałunku, ciągłe przeglądanie internetu w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, jak wygląda pierwszy pocałunek , wcale nie pomoże ci rozwiązać problemu i pozbyć się stresu. Może tylko jeszcze bardziej cię zmartwić i zniechęcić.

· Pamiętaj, że od tego, jak wyglądał wasz pierwszy pocałunek, nie będzie zależała wasza przyszłość. Często pierwsze pocałunki są po prostu delikatnym muśnięciem ust, a tu przecież wcale nie chodzi o technikę czy prześciganie się, kto jest lepszy, tylko o bliskość. Najlepiej, by pierwszy pocałunek z dziewczyną lub chłopakiem nie zakończył się komentarzem ani wypytywaniem partnera, czy mu się podobało. Jeśli bardzo chcesz, możesz po prostu wyrazić swoje zadowolenie i dalej okazywać bliskość. Postaraj się nie krytykować drugiej osoby i nie mów, że twoje oczekiwania były zupełnie inne.

· Pierwszy pocałunek z języczkiem raczej nie powinien być pierwszą formą fizycznego kontaktu. Lepiej zdecydować się najpierw na całusy i muśnięcia ust, a dopiero w odpowiednim momencie przejść do nieco intymniejszego rodzaju pocałunków. Oczywiście sam najlepiej wyczujesz, kiedy pierwszy pocałunek w takiej wersji powinien mieć miejsce.

· Jeśli boisz się podczas pocałunku takich przyziemnych rzeczy jak np. nieprzyjemny zapach z ust, przed spotkaniem umyj zęby lub kup gumę do żucia. Nie zapomnij tylko wcześniej jej wyrzucić, bo niektóre osoby mogą źle zareagować na pocałunki, w trakcie których ich partner żuje gumę.

· Kiedy nadejdzie odpowiedni moment, nie nastawiaj się negatywnie i przestań analizować każdy swój ruch i gest. Jak to zrobić? Pierwszy pocałunek z chłopakiem czy dziewczyną może być naprawdę przyjemny, jeśli tylko na to pozwolisz i zamiast myśleć o tym, co zdarzy się za chwilę, zaczniesz skupiać się na tym, co dzieje się w danej chwili.

Pierwszy pocałunek z języczkiem – jaki wiek jest odpowiedni?

Niektórzy mogą twierdzić, że istnieje granica wieku odpowiednia dla pierwszego pocałunku. Postępuj zgodnie z tym, co podpowiada Ci intuicja, i nie zastanawiaj się, w jakim wieku pierwszy pocałunek jest już akceptowany społecznie, a w jakim jeszcze nie. Wystarczy skupić się na swoich uczuciach – tylko w ten sposób możesz sprawić, aby ten moment był wyjątkowy.

Jak powinien wyglądać pierwszy pocałunek?

Przede wszystkim, warto zadbać o atmosferę i znaleźć idealny moment w trakcie spotkania, na którym będziecie się całować. Kiedy pierwszy pocałunek? Ludzie po raz pierwszy całują się najczęściej pod koniec randki, na pożegnanie. Jednak wcale nie jest to reguła, do której musisz się dostosować. Zwróć uwagę na to, żeby było to miejsce komfortowe dla was obojga. Nie ma chyba nic gorszego niż pocałować się z kimś po raz pierwszy tylko dlatego, że tak wypada, jednocześnie przejmując się tym, czy nikt was nie widzi, albo tym, że zaraz ucieknie twój autobus. Wtedy cała przyjemność z pierwszego pocałunku znika. Nie ma żadnej ściśle określonej zasady, na której randce pierwszy pocałunek będzie najlepszym wyrazem sympatii dla nowego partnera. Jeśli czujesz, że nadszedł odpowiedni moment, po prostu to zrób. Możesz wyjść z inicjatywą, zwłaszcza jeśli wiesz, że druga osoba też tego chce, ale nie jest na tyle odważna, by zrobić pierwszy krok. Nie musisz stosować się do wskazówek innych ludzi. Teoria całowania się ma często niewiele wspólnego z rzeczywistością. Tylko dzięki praktyce nauczysz się, jak się całować . Pierwszy pocałunek będzie wtedy i przyjemnością, i zmysłową niespodzianką.

Pierwszy pocałunek – jakie jest jego znaczenie?

Pierwszy pocałunek ma ogromne znaczenie szczególnie dla psychiki nastolatków i młodych ludzi. Kiedy już do niego dojdzie, lepiej nie analizować każdej jego sekundy, tylko zapamiętać go jako coś przyjemnego i miłego. Pamiętaj, że każdy kiedyś całował się po raz pierwszy i nawet jeśli nie był to idealny filmowy pocałunek, nie ma w tym nic złego. Pocałunki traktować należy przede wszystkim jako wyraz emocjonalnej bliskości, ale także sposób na zbudowanie namiętności w związku.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości