Związki i seks

Jak się całować z języczkiem? Instrukcja dla początkujących

Związki i seks

Aktualizacja:

Okazywanie uczuć gestami wcale nie jest takie proste. Dowiedz się, jak się całować z języczkiem i zyskaj w oczach dziewczyny lub chłopaka. Wystarczy trochę technicznego wsparcia i odwagi.

Jeśli opanujesz kilka metod na temat tego, jak się całować z języczkiem krok po kroku, ominie Cię stres i nieśmiałość przed pierwszym razem. Podczas zbliżenia liczy się przede wszystkim atmosfera i dobre samopoczucie. Dzięki temu pokażesz drugiej połówce, jak wiele dla Ciebie znaczy. Pierwszy pocałunek jest jak otwarcie furtki do głębszego uczucia.

Jak się całować z języczkiem - instrukcja

Pierwszy pocałunek to podniosły moment. Należy się do niego przygotować. Nie ma jednej złotej zasady co do tego, jak się całować z języczkiem , jednak warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Na samym początku liczy się kontakt wzrokowy oraz uśmiech - pozytywne nastawienie jest bardzo ważne.

Kiedy głowy obojga zaczynają się zbliżać do siebie, należy zamknąć oczy i przechylić głowę. Warto rozpocząć od drobnego i delikatnego całusa - na samym początku trzeba być ostrożnym i nie otwierać od razu ust. Następnie dać głębokiego buziaka, stopniowo otwierając usta. Wtedy podczas pocałunku pojawi się możliwość dołączenia języka - nie rób tego nachalnie. Postaraj się wyczuć, czy pocałunek jest coraz intensywniejszy i głębszy. W ten sposób będziesz wiedzieć, czy czas na wsunięcie języka, czy nie. Kiedy jeden zbliży się do drugiego, ruchy języków powinny być wykonywane na przemian. Tempo jest zależne od partnerów. Można także delikatnie wykonywać ruchy okrężne, które co jakiś czas przyjemnie jest zakończyć całusem. Podczas pocałunku trzeba pamiętać o oddychaniu przez nos. Ułatwi to zapanowanie nad sytuacją.

Jeśli podczas całowania się nie masz pewności czy partner życzy sobie wsunięcia języka - spróbuj skierować go na wargę drugiej osoby i sprawdź reakcję . Jeśli będziesz wiedzieć krok po kroku, jak się całować z języczkiem, o wiele prościej będzie Ci wyjść z inicjatywą i okazać uczucia.

Zadbaj o siebie i drugą osobę

Dziewczyny, które zastanawiają, jak się całować z języczkiem z chłopakiem pierwszy raz - muszą pamiętać o odpowiednim nawilżeniu ust oraz dbaniu o swoją higienę osobistą. Używaj balsamów lub pomadek, które odpowiednio zadziałają na skórę. Suche usta są nieprzyjemne w dotyku i mogą zrazić chłopaka. Jeśli chodzi o zapach, który wydobywa się z ust - pamiętaj o gumach do żucia, piciu zdrowych płynów w ciągu dnia, a także stosowaniu płynów do płukania jamy ustnej. Lepiej być przygotowanym i czuć się komfortowo, wpływa to na jakość pocałunku.

Ważne gesty podczas całowania

Większość osób podczas pocałunku przechyla głowę w prawą stronę. Zanim usta się złączą, warto delikatnie zaobserwować, jak zachowuje się partner i obrócić głowę w przeciwną stronę, aby nie doszło do zderzenia. Niezbyt przyjemne by było napotkanie na nos.

Podczas pocałunku warto zamknąć oczy . Nie będziesz w ten sposób rozpraszać partnera i skupisz się tylko na dotyku. Pocałunek będzie wtedy głęboki, intensywny i stanie się ogromną przyjemnością, którą zapamiętasz na długo.

Rozpoczęcia delikatnymi całusami nie powinno się przerywać pytaniem , np. czy można wsunąć język. Zepsuje to nastrój. Lepiej pozwolić na płynne i powolne rozwijanie się akcji, wtedy jest szansa na romantyczny i piękny pierwszy pocałunek z języczkiem.

Język jest mocno unerwiony, dlatego to wrażliwy i delikatny narząd. Nie należy mocno nim napierać ani wpychać głęboko. Lepiej być delikatnym i powolnym - spowoduje to jeszcze lepsze i przyjemniejsze odczucia.

Warto podczas pocałunku zadbać o dotyk drugiej osoby. Wykorzystaj do tego ręce i skieruj je np. na bark partnera, twarz, włosy lub biodro. Przy pierwszym pocałunku świetnie sprawdzi się głaskanie i delikatne ruchy dłońmi.

Odrzucenie podczas pocałunku - co robić?

To, że partner pozostał na etapie całusów nie musi świadczyć o tym, że technika jest zła lub coś złego dzieje się w relacji.

Przyczynami rezygnacji mogą być np.:

  • złe samopoczucie drugiej osoby,
  • brak poczucia komfortu,
  • presja ze strony innych,
  • za krótka znajomość.

Jeśli pierwszy pocałunek się nie sprawdził, trzeba próbować dalej. Praktyka czyni mistrza, jednak pocałunek nie jest celem samym w sobie. Liczy się to, co jest pomiędzy dwojgiem ludzi. Najpierw warto poznać drugą osobę, jej zainteresowania, plany czy podejście do życia. Jeśli pojawi się tzw. “chemia” i więź w relacji, prędzej czy później dojdzie do zbliżenia i pierwszego pocałunku.

Należy także pamiętać, że czasem pocałunki są wstępem do dalszych, śmielszych gestów, a czasem po prostu okazaniem uczucia bez konkretnej przyczyny. Od atmosfery oraz nastawienia obojga stron zależy, czy pocałunek jest głęboki i intensywny, czy delikatny i powolny. Nie można powiedzieć, że któryś z nich jest lepszy bądź gorszy.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości