Święta w górach – okazja na wypoczynek w gronie najbliższych!

święta w górach
Fot. daitoZen / Getty Images
Wiele osób każde święta spędza tak samo. Długo przygotowuje potrawy i dom na ten wyjątkowy okres, by później przeznaczyć trochę czasu na odpoczynek i spotkania z rodziną. Chcą oni podtrzymać tradycję i mają obawy przed świętowaniem w inny sposób. Tymczasem święta w górach to świetny pomysł!

Święta w górach to doskonały sposób na aktywne spędzenie świąt. Poza uroczystymi posiłkami w rodzinnym gronie można zdecydować się na długi spacer, a nawet na górską wędrówkę.

Święta w górach – dobra alternatywa dla rodzinnego wyjazdu

Wiele osób żyje w przekonaniu, że święta – i Wielkanoc, i Boże Narodzenie – powinno się spędzać w domu, zgodnie z tradycją i przyzwyczajeniami. To jednak błędne myślenie, czasami warto zaryzykować i zrobić coś szalonego! W tygodniu brak czasu na odpoczynek – ciągle gonimy za pieniędzmi i lepszym jutrem. Święta to doskonała okazja, by zwolnić na chwilę, zrelaksować się i odpocząć. Spędzone w górach nie muszą oznaczać świętowania w pojedynkę – można zabrać ze sobą całą rodzinę i równie miło spędzić ten czas.

Więcej:

Wiele osób chciałoby wyjechać gdzieś na święta, ale martwią je wydatki, które z tym się wiążą. Prawda jest taka, że na przygotowanie świąt w domu również wydaje się dużo pieniędzy (m.in. na jedzenie i prezenty). Święta w górach stanowią świetną alternatywę. Jeśli zarezerwujemy hotel odpowiednio wcześniej albo skorzystamy ze specjalnych ofert i promocji, których możemy znaleźć mnóstwo w okresie świątecznym, na pewno nie przepłacimy.

Jak zorganizować święta w górach?

Święta w górach warto zaplanować odpowiednio wcześniej, by znaleźć jak najlepszą ofertę i powiadomić dalszą rodzinę, z którą spotkamy się przed świętami lub tuż po nich. Po tych przygotowaniach pozostaje nam spakować wszystkie potrzebne rzeczy oraz dobry humor. Jeśli spędzamy w górach Wielkanoc, możemy zabrać ze sobą koszyczek ze święconką, aby zachować część tradycji. W wielu hotelach święconki są także dostępne na miejscu, aby osoby, które nie pomyślały o tym wcześniej, również mogły podzielić się nimi z rodziną. Jeśli natomiast mamy w planach spędzenie w górach Bożego Narodzenia, możemy ze sobą zabrać opłatek, czy małą choinkę z lampkami, by stworzyć odpowiedni klimat. Większość hoteli jest ozdobionych w czasie Bożego Narodzenia, więc nie musimy martwić się o to, że nie poczujemy magicznej świątecznej atmosfery. Co więcej, w górach może być to jeszcze łatwiejsze. Piękne widoki, drewniane domki, tysiące lampek i ośnieżone góry – czego chcieć więcej?

Jeśli zabieramy na święta w góry naszego czworonożnego przyjaciela, najpierw upewnijmy się, czy hotel, który wybraliśmy, akceptuje zwierzęta. Powinniśmy pamiętać o zabraniu legowiska oraz karmy dla naszego pupila, ponieważ w okresie świąt sklepy mogą być zamknięte.

Święta w górach z dziećmi

Jeśli myślimy o spędzeniu świąt w górach, daleko od domu, nie powinniśmy jechać tam sami, tylko zabrać ze sobą dzieci. W wielu hotelach w okresie świąt są organizowane specjalne zajęcia dla dzieci, np. w bawialniach czy basenie hotelowym, dzięki czemu nasze pociechy nie będą się nudzić. Taki wyjazd może stać się dla nich wielką przygodą! W końcu żyje się raz i nie warto spędzać wszystkich świąt w taki sam sposób! W hotelach pewne posiłki zazwyczaj są przygotowywane tak, aby mogły zjeść je również dzieci.

Podniebna kładka w świątecznej scenerii

Jak spędzić święta w górach?

Niezależnie od tego, czy spędzamy w górach Święta Wielkanocne, czy Wigilię, czeka tam na nas mnóstwo atrakcji. Boże Narodzenie to czas, kiedy w górach jest śnieg, możemy więc połączyć wyjazd z wypadem na narty czy snowboard. Dzięki aktywnemu odpoczynkowi zadbamy i o nasze zdrowie, i o rozrywkę dla całej rodziny! Przejażdżki skuterami śnieżnymi albo saniami to chwile, które bez wątpienia zapamiętamy do końca życia. W czasie Bożego Narodzenia możemy także iść całą rodziną na spacer po mieście (np. po Krupówkach, jeśli wybraliśmy Zakopane), napić się herbaty lub grzanego wina i posłuchać góralskiego śpiewu. Jeśli spędzamy w górach Święta Wielkanocne, istnieje szansa, że trafimy na ładną pogodę. Warto wtedy wybrać się na wycieczkę po górach, posiedzieć na słońcu i popatrzeć na piękne widoki. Możemy także zrelaksować się w hotelowym basenie czy jacuzzi. Jeśli nigdy nie spędzałeś świąt w górach, spróbuj chociaż raz, to świetny pomysł dla każdego!

Świąteczny wyjazd – idealny dla całej rodziny

Świąteczne wyjazdy cieszą się coraz większą popularnością. To ciekawa alternatywa dla świąt tradycyjnie spędzanych w domu. Znika wtedy konieczność czasochłonnego przygotowywania potraw, sprzątania domu czy przyjmowania gości. Z tego powodu święta w górach jest rozwiązaniem dla osób, które podczas świąt chcą naprawdę dobrze wypocząć – wygodny hotel, pyszne jedzenie w restauracji i całodobowa obsługa z pewnością są największymi plusami świąt w górach. Ponadto można spacerować w naprawdę pięknych okolicznościach przyrody i aktywnie spędzić czas. Warto więc rozważyć świąteczny wyjazd z bliskimi.

Autor: Adrian Adamczyk

podziel się:

Pozostałe wiadomości