Jak szybko pozbyć się malinki? Poznaj domowe sposoby na miłosne ślady

Jak szybko pozbyć się malinki? Poznaj domowe sposoby na miłosne ślady
Jak szybko pozbyć się malinki? Poznaj domowe sposoby na miłosne ślady
Źródło: reshSplash/Getty Images
Romantyczna randka, upojny wieczór, mile spędzony czas, a tu rano niespodzianka. Na szyi widać fioletowo-różowe wybroczyny, czyli tzw. malinkę. Jak długo się utrzymuje? Jak można szybko się jej pozbyć?

Jak dbać o skórę?

10 minut dziennie, by pozbyć się zmarszczek
10 minut dziennie, by pozbyć się zmarszczek
Zimowe zabiegi na twarz – ostatni dzwonek
Zimowe zabiegi na twarz – ostatni dzwonek
Błoto, borowina, glinki – jak poprawiają wygląd naszej skóry?
Błoto, borowina, glinki – jak poprawiają wygląd naszej skóry?
Jak zadbać o siebie naturalnie
Jak zadbać o siebie naturalnie
Pielęgnacja skóry twarzy na dzień i na noc
Pielęgnacja skóry twarzy na dzień i na noc

Czym jest malinka?

Malinka to tak naprawdę siniak lub krwiak. Najczęściej powstaje wskutek namiętnego pocałunku, zasysania lub podgryzania skóry. W efekcie dochodzi do uszkodzeń, a krew wydostaje się do tkanek. Nie powoduje to jednak poważnych uszkodzeń. Naturalne jest, że w procesie gojenia zmienia barwę z czerwonej przez siną do brunatnożółtej, a następnie znika. Jest to związane z rozkładem hemoglobiny znajdującej się w krwinkach czerwonych. 

Po jakim czasie znika malinka?

Malinka, tak jak większość siniaków, goi się przez około 7 dni. Bywa, że może to nastąpić szybciej, ale może też trwać dłużej. U osób z zaburzeniami krwi czas ten może się znacząco wydłużyć. 

Jak szybko pozbyć się malinki?

Ważne, aby malinki nie wystawiać na słońce, nie opalać naruszonego miejsca. Krwiak bowiem pod wpływem promieni słonecznych może zmienić się w trwałe przebarwienie.

Skutecznym sposobem na przebarwienia i siniaki są maści i produkty doustne z heparyną. Zapobiega ona krzepnięciu krwi w naczyniach krwionośnych i przyczynia się do szybszego gojenia siniaków.

Jeszcze lepszą metodą są maści i kremy z arniką. Arnika to substancja o działaniu przeciwzapalnym, przeciwobrzękowym, a nawet przeciwbólowym. Zdarza się, że malinki są miejscami bolesnymi, wtedy znakomicie się przyda taka maść. Nie należy jednak przyjmować arniki doustnie, gdyż może spowodować zatrucie. Jest ona bezpieczna do stosowania zewnętrznego.

Można także stosować maści z witaminą K i suplementy diety z tą witaminą. Wpływa ona na tworzenie czynników krzepnięcia krwi, a zatem może przyspieszyć gojenie się malinki.

Inne sposoby na malinkę

Oprócz maści i suplementów diety można posiłkować się sposobami doraźnymi. Sprawdzą się golfy, apaszki i inne okrycia wierzchnie, które zasłonią widoczne malinki. Można także próbować zakrywać je makijażem, jednak w miejscach, gdzie stykają się z odzieżą, podkład czy puder będą szybko się ścierać, a przy tym brudzić ubrania.

Zobacz także:

Autor: Teofila Siewko

Źródło: poradnikzdrowie.pl/doz.pl/apteka-melissa.pl

Źródło zdjęcia głównego: reshSplash/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana
Materiał promocyjny

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana