Jakie kwiaty kupić na Dzień Matki? Podpowiadamy

Źródło: Dzień Dobry TVN
Endo mama
Endo mama
Tęczowe mamy
Tęczowe mamy
Nastoletnie mamy w sieci
Nastoletnie mamy w sieci
Życie młodej mamy z cukrzycą
Życie młodej mamy z cukrzycą
Dzień Matki zbliża się wielkimi krokami. Zastanawiasz się, co podarować mamie? Prezentem, który zawsze się sprawdzi, będą kwiaty. Jeśli nie wiesz, które z nich warto wybrać na tę okazję, służymy pomocą.

Wybierając kwiaty na Dzień Matki najlepiej kierować się gustem naszej mamy. Podpytać, które kwiaty lubi najbardziej, jeśli nie jesteśmy pewni. W dobrym tonie jest sprezentowanie bukietu lub żywego kwiatka. Nowatorskim rozwiązaniem jest wręczenie boxu, który wygląda niezwykle elegancko i cieszy oko równie długo, co kwiaty cięte.

Co oprócz kwiatów można wręczyć na Dzień Matki? Sprawdź nasze pomysły na ostatnią chwilę: Prezent na Dzień Matki "last minute".

Kwiaty z okazji Dnia Matki 2023

W Polsce Dzień Matki obchodzimy 26 maja. W tym roku wypada on w piątek. Tego dnia mamy okazję, by jeszcze bardziej okazać szacunek i miłość wszystkim mamom. W ramach podziękowania za trud włożony w nasze wychowanie oraz okazaną miłość i wsparcie składamy im życzenia i ofiarowujemy wszelkiego rodzaju prezenty. Najbardziej uniwersalnym i zawsze cieszącym obdarowywaną osobę będą kwiaty. Jeśli nie wiesz, na które się zdecydować, mamy dla ciebie kilka pomysłów.

Jeśli zdecydujemy się na kwiaty cięte, to dobrym rozwiązaniem jest zamówienie bukietu z wyprzedzeniem. W ten sposób będziemy mieć pewność, że prezent będzie gotowy na czas, pięknie przygotowany, a do tego nie będziemy musieli stać w kolejce w kwiaciarni.

Jakie kwiaty sprezentować z okazji Dnia Matki?

Róże

Jednymi z najpopularniejszych kwiatów na wszelkiego rodzaju okazje są róże. Wybór kolor może zależeć od preferencji obdarowywanej osoby, warto jednak zwrócić uwagę na znaczenie każdego z nich. Czerwony to symbol miłości - nie tylko tej romantycznej. Białe róże - oznaczają czystość. Różowe – mogą np. oddawać naszą sympatię. Żółte - wyrażają przyjaźń lub platoniczne uczucie. Herbaciane – są neutralne, jednak mogą też świadczyć o żywionych uczuciach czy sympatii do drugiej osoby.

Gerbery

Nie tylko urzekają swoim wyglądem, lecz także są bardzo trwałe. Oznacza to, że długo będą przypominały twojej mamie o jej wyjątkowym dniu. Warto też wiedzieć, że gerberami można oddawać szacunek drugiej osobie.

Lilie

Do oddania szacunku sprawdzą się też doskonale białe lilie. Prezentują się pięknie w bukiecie i są trwałe. Mają też intensywny zapach, więc najpierw upewnij się, że nie przeszkadza on twojej mamie.

Konwalie

Konwalia jak żaden inny kwiat - kojarzy się wszystkim z wiosną. Jej piękny i szlachetny wygląd oraz urzekający zapach sprawiają, że bywa bardzo często wybierana jako prezent na Dzień Matki. Niegdyś wierzono, że roślina ta symbolizuje szczęście w życiu uczuciowym. Kojarzono ją również ze szczęściem i harmonią.

Bukiety mieszane lub boxy

Jeśli nie potrafisz zdecydować się na jeden konkretny kwiat, pomyśl nad bukietem złożonym z wielu różnych gatunków. Florystka z pewnością dobierze dla twojej mamy idealną i ciekawą kompozycję. Można również sprezentować mamie bukiet w formie boxa. Kwiaty wbijane są w specjalną gąbkę florystyczną, dzięki czemu nie więdną, a wyglądają fenomenalnie.

Polne kwiaty

Samodzielnie nazbierane kwiaty robią wrażenie niemal na każdym, kto je otrzyma. Jeśli więc masz w pobliżu jakieś pole, łąkę czy inny, bujny teren zielony - wybierz się tam i nazbieraj jak najwięcej różnorodnych kwiatów i traw dla mamy. Omijaj jednak te, które są pod ochroną lub znajdują się na czyjejś posesji.

Storczyki

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się storczyki i także te kwiaty możesz wziąć pod uwagę, jeśli szukasz prezentu na Dzień Matki. Pojawiają się w różnych kształtach i kolorach. Choć są wymagające, to jednak należą do trwałych i długo zachwycających swoim wyglądem.

Kwiaty doniczkowe w prezencie na Dzień Matki

Jeśli wolisz, aby roślina, którą podarujesz mamie w jej dniu, zagościła na dłużej, niż bukiet kwiatów ciętych, podstaw na doniczkę. Obecnie wybór roślin doniczkowych jest olbrzymi. Jeśli nie wiesz, na co się zdecydować, rozejrzyj się po ewentualnych innych kwiatach doniczkowych swojej mamy lub po prostu postaw na taką roślinę. Podczas zakupu takiego prezentu, jeśli mama lubi kwiaty doniczkowe, warto wybierać rośliny wieloletnie i łatwo kwitnące. Popularne, choć odchodzące do lamusa są storczyki. Można wybrać modne rośliny zielone, jak Monsterę czy Alokazję, które obecnie cieszą się ogromną popularnością.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Tom Werner/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości