Porady

Jak zgrać film z YouTube’a? - poradnik

Porady

Aktualizacja:
Mongkolchon Akesin/Getty Images

YouTube to portal, z którego codziennie korzystają miliony internautów. Oferuje mnóstwo filmów niemal z każdej dziedziny życia i jest platformą umożliwiającą zarówno naukę, jak i rozrywkę. Dowiedz się, jak zgrać film z YouTube’a.

Wiele osób zastanawia się nie tylko, jak zgrać film z YouTube’a, ale również, czy jest to w pełni legalne. Warto znać przepisy, które to regulują.

Jak zgrać film z YouTube’a?

W sieci można znaleźć różne sposoby na to, jak zgrać film z YouTube’a. Niektórzy korzystają ze stron internetowych, inni z kolei instalują specjalne programy umożliwiające konwersję pliku video do MP3, MP4 itp. Jeśli zgrywamy film przez stronę internetową, wystarczy wkleić link do odpowiedniego okienka, wybrać format i kliknąć opcję „download”. To prosty i szybki sposób, choć niekiedy strony internetowe oferujące tę funkcję zasypują internautów wieloma reklamami, co utrudnia proces pobierania. W przypadku zgrywania plików przy użyciu oprogramowania instalowanego na komputerze proces przebiega podobnie. Po instalacji należy uruchomić program, skopiować do niego link z filmem, wybrać format i ściągnąć.

Jaki program wybrać do pobierania plików z YouTube?

W sieci można znaleźć wiele różnych programów, służących do ściągania i konwersji plików z YouTube’a. Jednym z nich jest np. 4K Video Downloader. Jest to jeden z popularniejszych programów, służących do pobierania plików z YouTube’a, a przy tym jest darmowy. Umożliwia ściąganie filmów z innych serwisów społecznościowych oraz portali z nagraniami video. Dzięki niemu można ściągnąć film w wysokiej rozdzielczości np. HD 1080p, HD 720p oraz 4K i 8K. Oferuje także konwersję plików do formatów, takich jak: MP4 czy MKV. Działa na takiej samej zasadzie, co portale internetowe. Jak zapisać film z YouTube’a przy użyciu 4K Video Downloader? Wystarczy wkleić link i kliknąć opcję „pobierz”.

Kolejnym znanym i także bezpłatnym programem do ściągania filmów z YouTube’a jest WinX YouTube Downloader. Działa na podobnej zasadzie co 4K Video Downloader. Ma jednak tę zaletę, że może ściągać wiele filmów w tym samym czasie. Jak pobrać film z YouTube’a na komputer przy użyciu WinX YouTube Downloader? Wystarczy wkleić link do odpowiedniego okienka, wybrać format i rozpocząć pobieranie.

Jak ściągnąć film z YouTube na telefon?

Do zapisania filmu z YouTube’a na smartfonie potrzebna będzie specjalna aplikacja, np. KeepVid, dostępna na system Android. Program ma również wbudowaną przeglądarkę filmów, więc można bezpośrednio wpisać tytuł poszukiwanego filmu. Jego zaletą jest również możliwość pobierania samej ścieżki dźwiękowej, co pozwala zaoszczędzić trochę miejsca na karcie pamięci.

Po uruchomieniu głównego okna należy wybrać serwis, z którego chcemy pobrać plik (aplikacja obsługuje nie tylko YouTube) i kliknąć strzałkę skierowaną w dół. Wówczas uruchomi się proces pobierania, który poprzedzać będzie zapytanie programu odnośnie do preferencji dotyczących jakości pliku. W przypadku aplikacji możliwe jest pobieranie również pełnej jakości np. 1080p. Pobrany film zazwyczaj znajduje się w folderze „downloaded”.

Jak bezpiecznie zgrać film z YouTube na komputer?

Jeśli zdecydujemy się pobrać film z YouTube’a, powinniśmy zawsze korzystać jedynie ze sprawdzonych stron lub programów. W sieci funkcjonuje wiele stron, które mogą sprawić, że oprócz filmu ściągniemy zawirusowany plik. Programy online często są narzędziami cyberprzestępców, którzy próbują wykorzystać internautów. Jak zgrać film z YouTube’a, by nie złapać wirusa? Przede wszystkim należy być czujnym i nie korzystać z programów i stron, które wymagają wpisania numeru telefonu. Plik z YouTube’a można pobrać całkowicie bezpłatnie, więc wszystkie opłaty z tym związane powinny wzbudzać podejrzenia.

Czy można pobrać film z YouTube’a?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi pobieranie plików z YouTube’a jest legalne. Co więcej, legalne jest także ich konwertowanie oraz odtwarzanie – to samo tyczy się także plików audio. Według polskiego prawa samo pobieranie jest legalne, nawet w przypadku dzieł, które już rozpowszechniono. Tu warto jednak dodać, że prawo zabrania rozpowszechniania plików i dopuszcza jedynie korzystanie z nich na własny użytek.

Warto jednak pamiętać, że legalnie pobierać można utwory, które rozpowszechniają artyści. Z tego względu ściąganie z YouTube’a na telefon lub komputer filmów, które np. wyciekły przed premierą lub zostały opublikowane dzień po premierze kinowej, jest już z kolei nielegalne.

Zobacz także:

Jak szybko i skutecznie spłacić chwilówki?

Kim jest stalker i w jaki sposób działa?

Korepetycje w internecie. Przydatne?

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości