Porady

Nie wiesz, jak poradzić sobie ze splątaną biżuterią? Z Dzień Dobry TVN "Sama to ogarniesz"!

Porady

Aktualizacja:

Ile razy zdarzyło ci się, że bałagan w szkatułce na biżuterię i poplątane wisiorki uniemożliwiły ci założenie ulubionego naszyjnika? W tym odcinku cyklu "Sama to ogarniesz" Agnieszka Witkowska pokaże, jak zreorganizować swoje błyskotki tak, żebyś zawsze mogła dodać blasku swojej stylizacji.

Jak ogarnąć biżuterię?

Porządkowanie biżuterii najlepiej zacząć od rozłożenia jej na stole i posegregowania każdego elementu w zależności od wielkości i rodzaju. Należy przy tym pamiętać, aby rozpiąć wszelkie poplątane łańcuszki. Teraz, zacznie się prawdziwa zabawa.

Do stworzenia organizera na biżuterię nie potrzebujemy hałaśliwych narzędzi. Zamiast tego wystarczy nam najzwyklejsza tablica korkowa, kawałek tapety, sznurek, taśma dwustronna, młotek oraz haczyki i ozdobne gwoździki do wieszania naszych błyskotek.

Tapetę należy przyciąć do rozmiaru naszej tablicy, a następnie skleić je razem. W tym celu wystarczy sięgnąć po taśmę dwustronną.

Te organizery, które są robione w sklepie zawsze mają czegoś albo za dużo, albo za mało, a tutaj przygotujesz ten organizer idealnie pod swoje potrzeby

– zauważyła Agnieszka, architekt porządku.

Żeby ustalić, w którym miejscy przymocujemy haczyki, układamy biżuterię na tablicy. Dzięki temu ozdoby będą uporządkowane w taki sposób, jaki najbardziej nam odpowiada. Gdy już wszystko rozplanujemy, lekko wbijamy haczyki młotkiem, a potem wkręcamy.

Na podstawie tego, ile kolczyków chcemy zawiesić na naszym organizerze, dobieramy długość sznurka. Po dopasowaniu długości przybijamy go do tablicy ozdobnymi gwoździkami.

Do przymocowania organizera, np. do drzwi, wystarczą specjalne rzepy lub taśma dwustronna.

"Sama to ogarniesz"

"Sama to ogarniesz" to nowy cykl poświęcony pracom remontowym, w którym to kobiety chwytają za narzędzia. Szczególnie przypadnie on do gustu widzom, którzy mają problemy z wymianą uszczelek, założeniem paneli, szpachlowaniem, malowaniem ścian, odrestaurowaniem mebli lub organizacją miejsca do pracy. Do akcji wkroczą ekspertki, Agnieszka Witkowska i Magda Borowiak-Wróblewska, które pokażą, jak z łatwością poradzić sobie z każdym zadaniem.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

To oni od 15 lat współtworzyli program Dzień Dobry TVN. Przypominamy naszych wszystkich prowadzących

Jak widzowie zareagowali na zmiany w Dzień Dobry TVN? Fanka: "Rewelacja, myślę, że to strzał w dziesiątkę"

Co będziemy oglądać jesienią w telewizji? Poznaj hity TVN Discovery

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości