Styl życia

"Mój mąż ogląda inne kobiety na Instagramie. To niszczy nasz związek"

Styl życia

Aktualizacja:

Singielki coraz częściej wyznają zasadę - pokaż mi, kogo on obserwuje na Instagramie, a powiem ci, kim jest! Choć to brzmi trywialnie, trywialne nie jest. Dziś rozmawiali o tym optometrysta Emil Imanzade, specjalistka od spraw zarządu Ilona Willner oraz psycholog Maria Rotkiel.

Żyjemy w dobie Internetu, a zatem również w sieci dochodzi do pewnych interakcji międzyludzkich. Choć trudno jest się z tym pogodzić obie te rzeczywistości - wirtualna i prawdziwa zaczynają się ze sobą mieszać i niejako łączyć. Kobiety coraz częściej czują zazdrość, widząc, że ich ukochany "lubi" zdjęcia innych dziewczyn. Czy jest to słuszne? Co zrobić, gdy czujemy się z tym niekomfortowo i aktywność naszej drugiej połówki na Instagramie ma przełożenie na nasz związek?

Co zdradza profil społecznościowy mężczyzny?

Aktywność w mediach społecznościowych może nam dużo powiedzieć o drugiej osobie. Możemy dowiedzieć się, czym się interesuje, co lubi robić w wolnym czasie i jaki spędza czas. Czasami mężczyźni wstawiają zdjęcia swojego umięśnionego ciała, zdjęcia z siłowni, z wakacji w pięknych egzotycznych krajach i bardzo często pokazują kawałek przedramienia zakończony eleganckim garniturem, trzymając się kierownicy samochodu. Kobiety lubią ładne i dobre rzeczy, więc takie konto przyciągnie uwagę kobiet. Pytanie tylko z jakim skutkiem.

Co powinno wzbudzić naszą czujność? Warto sprawdzić profil mężczyzny, z którym się spotykamy. Ważne jest, kto obserwuje jego oraz kogo obserwuje on.

Co powinno wzbudzić naszą czujność?

Ważne jest to, kto ich obserwuje i kogo oni obserwują. Jeżeli on obserwuje same kobiety, które są piękne, seksowne, zadbane a jego obserwują tylko takie kobiety i dodatkowo na swoim profilu ma same zdjęcia, które mało pokazują jego samego a tylko luksusowe życie, które nie zawsze jest prawdziwe, to ja już bym uważała, bo taki mężczyzna jest tu tylko po to, żeby zwabiać naiwne kobiety, które uwierzą w jego super luksusowe życie.

– powiedziała Ilona Willner.

Podejście mężczyzn do Instagrama

Jak przyznał Emil Imanzade, wiele osób Instagram traktuje jak magazyn, który codziennie daje nam dawkę świeżych materiałów. Więc kompletujemy tam takie profile, które chcielibyśmy mieć w naszym magazynie. Ja w moim chciałbym oglądać piękne kobiety, ładne auta, wysportowane sylwetki, zabawne filmy i materiały dotyczące rozwoju osobistego. Jeżeli kobieta na swoim profilu posiada kilka z powyższych atrybutów, ma moje wirtualne zainteresowanie.

Moja kobieta raczej nie jest zazdrosna, może czasami. Wtedy wysyła mi zdjęcie, które polubiłem i pisze „o widzę, że wpadła Ci w oko”. Odrobina zazdrości dodaje związkowi pikanterii i rzecz jasna, ja też chętnie jej dogryzam, jak zobaczę gdzieś jej lajka. Myślę, że lakowanie wcale nie jest takie „obojętne”, musimy darzyć kogoś, choć odrobiną sympatii, żeby dać serduszko. Sympatia nie musi być seksualna, może być czysto ludzka tak jak uśmiech.

Media społecznościowe a zdrady

Portale społecznościowe i ich użytkownicy to stosunkowo świeże zjawisko. Pierwsze socjologiczne badania potwierdzają jednak, że portale takie stwarzają ryzyko zdrady i są częstym powodem kryzysu w związku.

Jeśli nie podchodzimy do obcych osób i nie zaczepiamy ich na ulicy czy w restauracji będąc w związku, to nie róbmy też tego na Instagramie. Warto kierować się lojalnością. To samo dotyczy obserwowania dużej liczby płci przeciwnej. Powinniśmy troszkę zwolnić, będąc w relacji, bo dla naszej drugiej połowy to może być krzywdzące. Jest to taki sam powód do zazdrości czy kłótni jak flirt na imprezie.

– powiedziała Maria Rotkiel.

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości