Styl życia

Międzynarodowy Dzień Singla i pomysły na jego celebrowanie. Życzenia i wierszyki na Dzień Singla

Styl życia

Aktualizacja:
Fot. Alexander Spatari / Getty Images

Międzynarodowy Dzień Singla obchodzony jest 15 lutego, zaledwie dzień po święcie zakochanych, czyli Walentynkach. To manifestacja życia w pojedynkę, które także może być ciekawe i szczęśliwe. Dziś samotne życie nie jest zrządzeniem losu, ale bardzo często świadomym wyborem.

Światowy Dzień Singla traktujemy z przymrużeniem oka i lekkim dystansem, tak też swoje życie często traktują ci, którzy wybierają życie bez drugiej połowki. Zazwyczaj pochłonięci robieniem kariery i czerpaniem przyjemności z życia, absolutnie nie chcą na zawsze rezygnować z życia w związku. Spora część singli deklaruje, że kiedyś zacznie życie w związku - formalnym bądź nieformalnym. Szacuje się, że w Polsce żyje obecnie około 7 milionów singli.

Skąd wziął się pomysł na Dzień Singla?

W 2005 roku po raz pierwszy obchodzono Światowy Dzień Singla . Pomysłodawcą inicjatywy był Trevor Mcwanda, a wybierając dzień 15 lutego , chciał powiedzieć światu, że nie tylko pary zasługują na swoje święto, bo każda osoba bez partnera też może czerpać radość z życia. Co ciekawe, aż 20% społeczeństwa polskiego to zadeklarowani single, z czego 40% stanowią mężczyźni. Najczęściej są to ludzie młodzi, po 25-tym roku życia, zajęci nauką, pracą, robieniem kariery. To ludzie świadomie dążący do celu i wybierający taki, a nie inny styl życia. Jednak psychologowie często są innego zdania, twierdząc, że singiel to ktoś, kto nie umie żyć w związku lub boi się bliskich relacji. Przyczyną mogą być doświadczenia z dzieciństwa, np. nadopiekuńcza matka, a czasem ukryty homoskesualizm. Innymi powodami, dla których wybieramy samotne życie, jest przekonanie, że nie da pogodzić się życia zawodowego i sukcesów z życiem rodzinnym, wychowywaniem dzieci, prowadzeniem domu. Jeszcze inni obawiają się odrzucenia, zranienia i niepowodzeń w związku, nie chcą lub nie mają siły na walkę o dobre relacje. Bycie w związku to pójście na kompromis, liczenie się ze zdaniem drugiej osoby, co często wiąże się także z pewnymi wyrzeczeniami. Nie każdy jest na to gotowy i nie każdy to potrafi. Powodów, dla których wybieramy życie bez rodziny jest tak wiele, jak wielu jest nas. Często jednak bycie singlem wcale nie oznacza smutku z powodu powrotu do pustego mieszkania. Singiel potrafi być zadowolony z tego, co ma, żyć pełnią życia. Nie oznacza to, że ludzie ci nie spotykają się, nie chodzą na randki, nie mają przyjaciół. Jak podkreślają psychologowie, nie ma co na siłę nikogo przekonywać, że życie we dwoje jest lepsze. Każdy singiel ma prawo manifestować swoją niezależność, wolność i swój indywidualny pomysł na życie, stąd też inicjatywa, jaką jest święto singli.

Jak celebrować Międzynarodowy Dzień Singla?

Jak spędzić święta singla ? Panie lubią ten dzień uczcić zakupami lub wspólnym wyjściem z przyjaciółkami. Często wybierają spokojny wieczór w zaciszu domowym, gdzie mogą się odprężyć i zrelaksować, wziąć długą kąpiel, wypić dobre wino i wskoczyć do łóżka z ciekawą lekturą. Nie brak jednak chętnych, którzy w ten dzień wybierają wyjście na randkę. Oczywiście niezobowiązującą. Ciekawym pomysłem na uczczenie święta singla w Ameryce są wycieczki organizowane do Brazylii, gdzie w tym czasie wciąż trwa karnawał. W Chinach Dzień Singla obchodzony jest w listopadzie (11 listopada) i jest to czas wielkich wyprzedaży i zakupów. To istne wyprzedażowe szaleństwo, Global Shopping Festival. Z obniżek proponowanych w tym dniu mogą skorzystać także Polacy, kupując w serwisie zakupowym AlieExpress.com. To możliwość nabycia ubrań, perfum, przedmiotów codziennego użytku aż o kilkadziesiąt procent taniej (w Chinach nawet 90% taniej). Dzień Singla w Chinach to wielkie święto handlowe, zainicjowane przez platformę sprzedażową Alibaba. To odpowiedź na Walentynki oraz zachodnie promocje, jak Czarny Piątek. Jeśli więc nie wiecie, jak spędzić Międzynarodowy Dzień Singla, pomyślcie o zakupach, które zdecydowanie poprawiają humor, zresztą nie tylko paniom.

Życzenia dla singla

15 lutego wiele klubów, dyskotek i pubów organizuje specjalne imprezy dla wszystkich singli. To doskonała okazja, by zaszaleć, wziąć udział w konkursach, spędzić miło czas… w towarzystwie. Pamiętajmy, że Dzień Singla nie musi oznaczać samotności i braku życzliwych osób wokół. Światowy Dzień Singla to okazja do złożenia życzeń osobom wybierającym życie w pojedynkę. W sieci krążą śmieszne życzenia, wierszyki na Dzień Singla , którymi możemy obdarować znajomych singli. Życzenia z okazji Dnia Singla udowadniają, że szanujemy ich i ich wybór życiowej drogi.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości