Świat

Polscy poszukiwacze skarbów z Karaibów

Świat

Aktualizacja:

Arek Agaciak, Patryk Muntowski, Piotr Maszkowski opowiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN o pomyśle poszukiwania zaginionych skarbów koło Dominiki.

Wyprawa szlakiem skarbów templariuszy zapoczątkowała w głowach gości pomysł na nową przygodę. To właśnie podczas tego rejsu panowie opowiadali sobie historie o nieodkrytych skarbach. Po powrocie rozpoczęły się przygotowania do kolejnego wyjazdu.

Zaginiony skarb koło Dominiki

Historia skarbu, którego szukać będzie polska załoga, pochodzi z roku 1567. W tych czasach zatopione zostały głównie złote monety oraz kruszec w postaci srebra. Jak przyznał jeden z gości, poszukiwania odbywać się będą około 50 metrów pod powierzchnią wody.

Kiedy rozpoczną się poszukiwania? Ze względu na zakończenie sezonu huraganów, nurkowie wybierają się w eksplorację terenu 31 października i zostaną na miejscu dwa tygodnie. Co więcej, przygoda polskiej załogi zostanie udokumentowana.

Chcemy z tego zrobić filmy. Będziemy mieli profesjonalnego operatora na pokładzie, więc też mamy jakiś pomysł na to, żeby to pokazać.

- przyznał jeden z gości programu.

Zobacz też: Polacy nie potrzebują już wizy do USA!

Pozostałe wiadomości