Gdzie polecieć na tani city break? Czat z ekspertem od podróżowania

Weekendowy wypad na każdą kieszeń

Krótkie podróże typu city break to idealny sposób na przełamanie rutyny. Jaki kierunek wybrać? Dokąd polecieć nie tylko na weekend, ale też na dłuższy urlop? Na te, i nie tylko, pytania naszych widzów na specjalnym czacie odpowiedział ekspert od podróżowania eSky.pl, Deniz Rymkiewicz.

Czym jest city break?

Ekspert przyznał, że widzowie najczęściej pytali o to, czym jest city break, jak go zorganizować oraz gdzie jest najtaniej.

- City breaki to tak naprawdę krótkie wyjazdy, okołoweekendowe, kilkudniowe, które pozwalają nam na zregenerowanie sił, odpoczynek, [...] ale też taki tani wyjazd, żeby po prostu zmienić otoczenie - wyjaśnił Deniz Rymkiewicz.

Najtańszymi i najpopularniejszymi kierunkami są europejskie miasta. Zarówno te położone na zachodzie naszego kontynentu, jak i Budapeszt czy Bukareszt.

- Myślę, że Europa tak naprawdę jest pełna różnych możliwości. Ja bym sugerował [...] korzystając z różnego rodzaju platform do organizacji podróży, jesteśmy w stanie sprawdzić loty do wielu europejskich miast, zobaczyć, gdzie znajdziemy najtańszą, najbardziej atrakcyjną ofertę i w ten sposób sobie zaplanować taki city break. Czyli najpierw szukamy taniego kierunku i tam już lecimy, zdobywamy nowe doświadczenie, odpoczywamy, a następnie możemy już, po zaliczeniu kilku europejskich stolic, rozpocząć szukanie takich konkretnych miast, które nas bardzo interesują i nie są np. stolicami poszczególnych państw - powiedział ekspert.

Tanie loty. Kiedy organizować wyjazd?

Deniz Rymkiewicz wyjaśnił, kiedy najlepiej planować wyjazdy i kupować bilety lotnicze. Czy można liczyć na niższe ceny tuż przed planowanym urlopem? Okazuje się, że nie. Tanie loty warto rezerwować z wyprzedzeniem.

- Jeśli chodzi o okres wakacyjny, to tak naprawdę sugerowałbym rezerwowanie takich wakacji już, bo oferty last minute odchodzą w zapomnienie - przyznał Deniz Rymkiewicz. Ekspert eSky.pl zaznaczył, że zarezerwowanie i zorganizowanie urlopu z wyprzedzeniem pozwoli nam zapłacić za niego nawet o 30% mniej.

Ekspert polecił także kierunki, które warto wziąć pod uwagę, planując city break czy urlop. Sumując koszty podróży i wydatków poniesionych na miejscu może się okazać, że wypoczynek za granicą będzie tańszy niż nad polskim Bałtykiem.

- Zdecydowanie w Europie Zachodniej, a szczególnie np. mówię tutaj o Portugalii [...] ale też Hiszpanii, ceny na miejscu, zarówno jedzenia, napojów jak i zakwaterowania, są niższe niż w Polsce - mówił ekspert.

Kiedy planować dłuższe wakacje np. w Azji? Zobacz materiał wideo.

Czat z ekspertem od podróżowania

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Pozostałe wiadomości