Dziecko

"Mamo, tato, dziś pobawię się sam". Zabawki, które rozwijają kreatywność i inteligencję dziecka

Dziecko

Połowa wakacji za nami. Jesteście już po urlopie, musicie skupić się na pracy, a wasze najmłodsze pociechy zaczynają narzekać na nudę? Najlepszym sposobem na pokonanie tego stanu będzie puszczenie wodzy fantazji. Magda Kordaszewska, ekspertka ds. zabawek i terapeuta sensoryczny zdradziła nam, jak zaaranżować dziecku wolny czas, by przy okazji się rozwijało i budowało swoją kreatywność.

Zabawki, którymi dzieci mogą bawić się same

"Mamo, tato, nudzi mi się" – ile razy w ciągu dnia słyszycie to zdanie? Jeśli nie macie już pomysłu, jak zająć dziecku wolny czas, mamy rozwiązanie. Zabawki! Nie dość, że pozytywnie wpływają na rozwój dziecka, potrafią również nauczyć samodzielnej zabawy. Dzięki temu rodzice mają chwilę dla siebie.

- Najbardziej pomogą nam zabawki interaktywne, które komunikują się z dzieckiem. Są przeznaczone dla przedszkolaków oraz starszych dzieci- powiedziała Magda Kordaszewska.

Jak przyznała specjalistka, z zabawek tych korzystać już mogą nawet 2-latki. Dla starszych dzieci są gry np. sprawdzające znajomość wiedzy z serii filmów o Harry’m Potterze, gdzie lektor zadaje pytania lub tzw. gry jednego gracza. Te polegają na odtworzeniu tego, co pokazane jest na karcie.

- Są też takie gry dla dzieci 18-miesięcznych. To genialny patent na myślenie – przyznała.

Fani motoryzacji oraz robótek ręcznych

Dla fanów motoryzacji idealną zabawką będą samochody. Na rynku znajdziemy przeróżne modele, które na dłuższy czas zajmą naszego malucha. Wśród nich są zarówno auta zbudowane z klocków piankowych, jak i mniejsze odpowiedniki, które skręcić możemy za pomocą śrubokrętu.

Mamy też zestawy kreatywne dla dzieci od 2. roku życia. Do wyboru są najróżniejsze masy plastyczne, pomysły na zabawy klockami, podświetlane tablice do rysowania i odrysowywania, wycinanki, wyszywanki i wiele innych. Korzystając z nich, dzieci mają możliwość odkrycia w sobie nowych zdolności i talentów.

Zobacz wideo: Wakacyjne hity bez których nie ma letniej zabawy

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości