Czeka nas zmiana pogody. Synoptycy nie wykluczają nawet burz

Autor:
kw,as/Katarzyna
Oleksik
Źródło:
TVN Meteo
Pogoda na 16-18.03.2023
Pogoda na 16-18.03.2023
wideo 2/11

Jaka będzie pogoda w najbliższych dniach? Mimo że w wielu regionach Polski termometry wskażą nawet 16 stopni Celsjusza, to mogą pojawić się opady deszczu. Niewykluczone są także burze. Co jeszcze szykuje nam aura?

Pogoda na niedzielę. Jaka będzie aura?

Zdaniem synoptyków niedziela, 19 marca, w całej Polsce będzie pogodna. Niestety przyjemna aura nie wszędzie się utrzyma. Na zachodzie kraju - w drugiej części dnia - zacznie się chmurzyć. Niewykluczone, że pojawią się burze.

Wiosna

Wiosna, ach to ty!
Wiosna, ach to ty!Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

Na termometrach zobaczymy od 10 st. C na Suwalszczyźnie, poprzez 12 st. C w centralnej Polsce, do 16 st. C na Dolnym Śląsku.

Pogoda na poniedziałek. Czy będzie ciepło?

Nowy tydzień przywita nas nienajlepszą aurą. Poniedziałek, 20 marca, w całym kraju będzie pochmurny. Mogą też pojawić się przelotne opady deszczu. Co gorsza, będzie wiało. W porywach prędkość wiatru może osiągnąć 40-60 kilometrów na godzinę. Jaka będzie temperatura? Słupki rtęci wzrosną do 10. kreski na Podlasiu i 11. w centrum kraju. Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku. Tam termometry wskażą 13 stopni Celsjusza.

Pogoda na wtorek - pierwszy dzień wiosny. Jaka będzie?

21 marca, czyli pierwszy dzień wiosny również będzie pochmurny. Zdaniem meteorologów, na Pomorzu należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu. Na Suwalszczyźnie termometry wskażą maksymalnie 8 stopni Celsjusza, w centrum kraju - dojdą do 13 kreski. Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku. W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą 16 Celsjusza.

Pogoda na środę. Ile stopni pokażą termometry?

Podobna aura utrzyma się w środę, 22 marca. W północnej części kraju dzień będzie pochmurny, ale będą pojawiały się przejaśnienia. W pozostałych regionach wystąpi duże i umiarkowane zachmurzenie. Termometry pokażą 9 stopni C na Suwalszczyźnie, 14 stopni C w centrum kraju i 15. na południowym zachodzie.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie TVN Meteo.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:kw,as/Katarzyna Oleksik

Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Image by Chris Winsor/Getty Images

Pozostałe wiadomości