Pogoda w marcu. Czy meteorologiczna wiosna przyniesie ciepło?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Wiosenne mycie okien
Wiosenne mycie okien
HGTV: Wiosna w ogrodzie
HGTV: Wiosna w ogrodzie
HGTV: Wiosna i lato w ogrodzie. Jak wygląda?
HGTV: Wiosna i lato w ogrodzie. Jak wygląda?
HGTV: Co warto posadzić w ogrodzie na wiosnę?
HGTV: Co warto posadzić w ogrodzie na wiosnę?
Wiosenne porządki w ogrodzie
Wiosenne porządki w ogrodzie
Zaproś wiosnę do domu
Zaproś wiosnę do domu
HGTV: Jak przygotować ogród na wiosnę?
HGTV: Jak przygotować ogród na wiosnę?
Wraz z początkiem marca przywitamy meteorologiczną wiosnę. Czy wraz z nią zrobi się cieplej? Niestety synoptycy nie mają dobrych wieści. Przez wir polarny zima tak szybko nie ustąpi.

Wiosna - kiedy się zaczyna?

Kalendarzowa wiosna wypada 21 marca. Meteorologiczna wiosna rozpoczyna się 1 marca, a kończy 31 maja. Natomiast początek astronomicznej wiosny ma różne terminy. Wypada między 19 a 21 marca i wiąże się z równonocą wiosenną czyli przesileniem wiosennym. Oznacza to, że dni będą stawały się coraz dłuższe, a noce krótsze. Astronomiczna wiosna trwa aż do letniego przesilenia.

Kiedy będzie ciepło?

Szaruga za oknami sprawia, że coraz bardziej wyczekujemy wyższych temperatur i promieni słońca. Jak podaje TVN Meteo, zima nie tak prędko odpuści w naszym kraju. Wszystko przez wir polarny, który do 15 marca ma przynieść kilka fal opadów śniegu i mrozu. Falę zimna obserwujemy w Polsce właśnie teraz, ale to nie koniec. Kolejna fala zimna ma się pojawić między 4 a 7 marca. Silna inwazja mas powietrza z północy w pierwszej połowie marca, nie daje zbyt optymistycznych perspektyw na ocieplenie w drugiej połowie miesiąca. Tym bardziej, że najmroźniej ma być około 9/11 marca. Przy rozpogodzeniach nocnych i porannych odnotować będzie można spadki temperatury powietrza nawet do -15/20 st. C, a przy gruncie do -25 st. C.

Więcej na stronie TVN Meteo.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Oskar Netkowski

Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Raimund Linke/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości