Pogoda na piątek 3 lutego. Gdzie temperatura może spaść poniżej zera?

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
TVN Meteo/IMGW
Prognoza pogody na 2, 3, 4 lutego 2023
Prognoza pogody na 2, 3, 4 lutego 2023x-news/TVN Meteo
wideo 2/5

W piątek niemal w całej Polsce będzie dużo chmur. Z zachodu na wschód będzie przemieszczać się strefa opadów. Gdzie mogą one powodować gołoledź? Sprawdź prognozę pogody na piątek 3 lutego. 

Prognoza pogody na piątek 3 lutego 2023 r.

Z zachodu na wschód Polski będzie przemieszczała się strefa opadów śniegu, które mogą przechodzić w śnieg z deszczem oraz deszcz. Ponadto możliwe lokalne opady marznące, które mogą powodować gołoledź. Przejaśnienia możliwe na zachodzie kraju. Termometry wskażą od -2 st. C. na Suwalszczyźnie, do -1 st. C. na Podkarpaciu, 0 st. C. w centrum. do 6 st. C. na Dolnym Śląsku i 7 st. C. na Nizinie Szczecińskiej. Przejaśnienia możliwe na wschodzie kraju, a na zachodzie opady deszczu ze śniegiem.  Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie może być silniejszy. 

Pogoda w piątek 3 lutego 2023 r. - Warszawa

W Warszawie w piątek termometry wskażą do 1 st. C. Niebo będzie zachmurzone, a o tego możliwe opady śniegu. W nocy temperatura spadnie poniżej zera - do -2 st. C. Wiatr umiarkowany będzie wiał do 17 km/h. 

Prognoza alertów IMGW na piątek 3 lutego 2023 r.

W piątek w dużej części Polski prognozowane są zagrożenia. Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniami obowiązują w województwach mazowieckim i lubelskim. Alerty pierwszego stopnia przed silnym wiatrem prognozowane są dla wybranych powiatów w województwach: dolnośląskim, opolskim, lubuskim, wielkopolskim, zachodniopomorskim i w południowych powiatach województwa podkarpackiego.

Ostrzeżenia drugiego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu mogą zostać wydane dla powiatów: bielskiego, cieszyńskiego, żywieckiego, suskiego, nowotarskiego, tatrzańskiego, limanowskiego, nowosądeckiego, gorlickiego. Poza powiatem gorlickim w tych regionach prognozowane również ostrzeżenia pierwszego stopnia przed zamieciami śnieżnymi. Dodatkowo alerty drugiego stopnia przed silnym wiatrem mogą zostać wydane dla powiatów: Świnoujście, kamieńskiego, gryfickiego, kołobrzeskiego, koszalińskiego, Koszalin i sławieńskiego.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Więcej przeczytasz na TVN Meteo

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: TVN Meteo/IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Meredith Steele

Pozostałe wiadomości