Pogoda

Pogoda na końcówkę zimy i wiosnę. Kiedy zacznie robić się ciepło?

Pogoda

Autor:
ps/Katarzyna
Oleksik
Źródło:
TVN Meteo
kobieta, która trzyma śnieżkę

Meteorolodzy zapowiadają, że w najbliższych dniach do Polski dotrze prawdziwa zima. Temperatury spadną znacznie poniżej zera, do tego w wielu miejscach kraju ma padać śnieg. Co przyniosą nam kolejne miesiące? Jaka będzie przyszłoroczna wiosna? Odpowiedzi na te pytania daje długoterminowa prognoza pogody przygotowana przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW).

Prognoza na styczeń 2023. Jaka będzie pogoda?

Zdaniem synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej temperatury w styczniu 2023 roku w całej Polsce powinny znajdować się w normie wieloletniej z lat 1991-2020.

Zima

Jaka będzie zima w tym roku?
Jaka będzie zima w tym roku? Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Co do opadów, w północnej części kraju mogą one nieznacznie przekroczyć średnią, natomiast na południu znajdą się poniżej normy. W pozostałych regionach suma opadów atmosferycznych powinna się utrzymać w zakresie normy wieloletniej.

Prognoza pogody na luty 2023

Pogoda w lutym 2023 roku nie powinna nas niczym zaskoczyć. Specjaliści są zdania, że zarówno temperatura, jak i opady utrzymają się w normie wieloletniej zarejestrowanej w lat 1991-2020.

Prognoza pogody na marzec 2023 roku. Jaki będzie początek wiosny?

Marzec ma być wyjątkowo ciepły. Synoptycy z IMGW są zdania, że średnia temperatura będzie znacznie wyższa niż ta obserwowana na przestrzeni lat 1991-2020. Co do opadów, te najprawdopodobniej zmieszczą się w normie.

Prognoza pogody na kwiecień 2023 roku

Podobnie zapowiada się kwiecień. Analizy synoptyków wykazują, że na słupach termometrów zobaczymy wartości wyższe niż w poprzednich latach. Opady powinny znajdować się w normie wieloletniej z lat 1991-2020.

Należy podkreślić, że mimo specjalistycznego sprzętu, który pomaga dokonywać skomplikowanych obliczeń i wiedzy na temat zjawisk pogodowych, synoptycy nie mogą w stu procentach przewidzieć, co wydarzy się pogodzie. Prognozy przygotowywane z takim wyprzedzeniem należy traktować jedynie jako orientacyjne i eksperymentalne.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie TVN Meteo.

Zobacz także:

Autor:ps/Katarzyna Oleksik

Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Oana Szekely/Getty Images

Pozostałe wiadomości