Pogoda

Pogoda na środę: chłodna noc i słoneczny dzień

Pogoda

Autor:
Katarzyna
Lackowska
Źródło:
PAP
Dzień Dobry TVN

Słoneczna passa trwa - jak podaje IMGW, nad Europą nadal dominuje wyż z centrum nad Ukrainą. Nad zachodnią część kraju napływa cieplejsza polarna morska masa powietrza, na wschodzie zalega chłodniejsze powietrze polarne kontynentalne.

Pogoda na środę, 8 września 2021 roku

W nocy zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Nad ranem lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m, głównie na zachodzie i w centrum kraju. Temperatura minimalna od 5 st. C, 7 st. C na wschodzie i południowym wschodzie (lokalnie w obniżeniach podkarpackich około 4 st. C) do 10 st. C, 12 st. C na zachodzie i 14 st. C miejscami nad morzem. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków południowych, tylko nad morzem okresami umiarkowany, południowo-zachodni.

W środę zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Temperatura maksymalna od 19 st. C na Suwalszczyźnie, około 24 st. C w centrum, do 26 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany, południowy i południowo-zachodni, na południowym wschodzie miejscami zmienny.

Pogoda we wtorek, 7 września 2021 roku

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, na południowym zachodzie okresami duże. W Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17 st. C na północnym wschodzie i Podhalu, około 20 st. C w centrum, do 23 st. C na zachodzie. Wiatr na ogół słaby, na zachodzie przeważnie z kierunków zachodnich, na wschodzie z południowych, miejscami zmienny.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Lackowska

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości