Pogoda

Pogoda na poniedziałek. Pochmurno, miejscami deszczowo

Pogoda

Autor:
Katarzyna
Lackowska
Źródło:
PAP

W poniedziałek w przeważającej części kraju pochmurno, miejscami możliwe przejaśnienia. W niektórych rejonach przelotne opady. Temperatura od 15 do 23 st. C.

Jak informuje IMGW, zachodnia połowa kontynentu jest w zasięgu głębokiego i rozległego niżu znad Wysp Owczych, wschodnia pod wpływem rozległego wyżu znad Rosji. Wschód Polski pozostaje na skraju wyżu znad Rosji, pozostały obszar kraju jest w zasięgu zatoki związanej z niżem znad Wysp Owczych. Nad wschodnią częścią kraju nadal zalega powietrze polarne morskie ciepłe, nad pozostały obszar zaczyna napływać cieplejsze powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Pogoda na poniedziałek, 4 października 2021 r.

W nocy na północy i zachodzie zachmurzenie umiarkowane okresami duże, nad ranem na krańcach zachodnich możliwe słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie przeważnie małe. Temperatura minimalna od 7 st. C na wschodzie, około 10 st. C na przeważającym obszarze do 13 st. C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, na zachodzie południowy i południowo-zachodni, na pozostałym obszarze południowo-wschodni. Porywy wiatru na Opolszczyźnie do 55 km/h, w rejonach podgórskich Karpat do 65 km/h. W poniedziałek na przeważającym obszarze zachmurzenie małe lub umiarkowane, jedynie na północy i krańcach zachodnich duże z większymi przejaśnieniami i tam miejscami możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 15 st., 16 st. C w rejonie Zalewu Szczecińskiego i na Suwalszczyźnie około 21 st. C w centrum do 23 st. C na południu kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, we wschodniej połowie kraju południowo-wschodni i południowy, na pozostałym obszarze południowo-zachodni skręcający na północno-zachodni. W rejonach podgórskich Karpat porywy do 60 km/h.

Prognoza pogody na niedzielę, 3 października 2021 r.

W niedzielę na północy i zachodzie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na pozostałym obszarze zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 15 st. C na Suwalszczyźnie, około 18 st. C na Podhalu i nad morzem do 23 st. C na południowym zachodzie kraju. Wiatr początkowo umiarkowany, nad morzem dość silny, porywisty, południowo-wschodni. Porywy wiatru w rejonach podgórskich Sudetów do 55 km/h, nad morzem i w rejonach podgórskich Karpat do 65 km/h, wysoko w Sudetach do 70 km/h, w Tatrach do 90 km/h, stopniowo słabnące.

W niedzielę w Warszawie słonecznie. Temperatura maksymalna 19 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami wzmagający się do dość silnego i porywistego, południowo-wschodni. W nocy pogodnie. Temperatura minimalna 10 st. C. Wiatr umiarkowany i porywisty, nad ranem słabnący, południowo-wschodni. W poniedziałek słonecznie. Temperatura maksymalna 20 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, południowo-wschodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

Autor:Katarzyna Lackowska

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Francesco Riccardo Iacomino/Getty Images

Pozostałe wiadomości