Pogoda

Ostrzeżenia przed złą pogodą na najbliższy tydzień. Gdzie pojawią się gęste mgły i opady?

Pogoda

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
TVN Meteo
Jesienna pogoda

Nad Polską wciąż będzie utrzymywał się zgniły wyż Eryk. Za jego sprawą w kraju pojawią się gęste i nisko zawieszone chmury, a z nimi mgły oraz słabe opady. Czy ponownie może spaść śnieg? Gdzie mogą być niebezpieczne warunki? Sprawdź ostrzeżenia przed złą pogodą na najbliższy tydzień.

Zgniły wyż Eryk nad Polską

Jak wyjaśnia synoptyk portalu tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek - Polska pozostaje w zasięgu wyżu, czyli układu wysokiego ciśnienia, nazywanego Erykiem.

- Nad krajem unosi się wilgotne powietrze polarne, w którym nisko nad ziemią snują się chmury, a przy samej ziemi - mgły. Tylko nad zachodnimi regionami wciąż zalega cieplejsza masa powietrza - powiedziała synoptyk.

Meteorologia i zjawiska pogodowe

Ekstremalne zjawiska pogodowe w Polsce i ich skutki
Ekstremalne zjawiska pogodowe w Polsce i ich skutkiDzień Dobry TVN
wideo 2/3

To ten wyż będzie miał decydujący wpływ na pogodę w kraju w najbliższych dniach. Nazywany jest "zgniłym wyżem Erykiem", ponieważ wywołane przez niego, osiadające powietrze przytrzymuje przy ziemi wilgoć. Z nisko zalegających chmur można spodziewać się opadu śniegu z deszczem, śniegu lub mżawek, ale również gęstych mgieł.

Ostrzeżenia przed złą pogodą w nadchodzącym tygodniu 28.11-2.12

W poniedziałek 28 listopada spodziewane są mgły i zamglenia. Na północnym wschodzie spodziewane są słabe opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni w zdecydowanej większości kraju. Na zachodzie może być silniejszy.

We wtorek 29 listopada wciąż w Polsce spodziewane są mgły i zamglenia. Na Podlasiu możliwe słabe opady śniegu, wynoszące poniżej 1 cm. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego wschodu.

We środę 30 listopada mglista aura wciąż pozostanie z nami. Wiatr umiarkowany z kierunków wschodnich, okresowo mogą pojawić się silniejsze podmuchy.

We czwartek 1 grudnia będzie mglisto. Sytuacja będzie podobna w piątek 2 grudnia. Rano miejscami można spodziewać się mgieł, a w ciągu dnia będzie słaby i umiarkowany wiatr z kierunków wschodnich.

W sobotę 3 grudnia niewielka zmiana - na północy i zachodzie może padać słaby śnieg. Watr wciąż słaby i umiarkowany, ze wschodu, jednak okresami podmuchy mogą nabierać na sile.

W niedzielę 4 grudnia ponownie można spodziewać się opadów śniegu - od 1 do 2 cm. Na południu prognozowane opady deszczu ze śniegiem. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Więcej przeczytasz na TVN Meteo

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Josh Manore/Getty Images

Pozostałe wiadomości