Po w miarę spokojnej i stabilnej aurze przyszedł czas na zmiany. W najbliższych dniach do Polski napłynie znaczenie chłodniejsze powietrze. Czy będzie zwiastowało rychłe nadejście zimy? Co szykuje nam pogoda na koniec listopada i początek grudnia? Sprawdź prognozę.
Dalsza część tekstu znajduje się poniżej.
Z autorskiej prognozy pogody Tomasza Wasilewskiego z tvn.meteo.pl dowiadujemy, że arktyczne zimne powietrze z północy będzie napływało do Polski w dwóch falach.
Jaki będzie koniec listopada?
W najbliższych dniach czeka nas zmiana pogody. Miejsce wyżów, które dały nam stabilną aurę, zajmą niże. Będą się one przesuwać nad Europą i sprawą, że zrobi się znacznie zimnej. Dokuczać będą nam nie tylko niższe temperatury, ale silny wiatr.
Jeden z takich niżów na początku tygodnia będzie nad Finlandią, a kolejny - od strony Atlantyku - będzie się przesuwał w kierunku wschodnim. W następnych dniach dotrze do centrum Europy. To właśnie on spowoduje, że na termometrach zobaczymy dużo niższe wartości.
Pogoda na koniec listopada
Początek tygodnia będzie jeszcze dość ciepły. Na południu kraju temperatury wzrosną nawet do 9-10 stopni Celsjusza. Od czwartku, 21 listopada, zrobi się zdecydowanie chłodniej. Na północy i wschodzie będzie około 0 st. C, a na zachodzie nie więcej niż 4 st. C.
Zimne powietrze pozostanie z nami do końca tygodnia, w kolejnych dniach ponownie zrobi się cieplej. Szacuje się, że termometry ponownie będą wskazywały około 10 stopni. Te wyższe temperatury nie zostaną jednak z nami długo. Na przełomie listopada i grudnia temperatura obniży się do 2-3 st. C na wschodzie i 6-7 st. C na zachodzie kraju.
Więcej na ten temat można przeczytać na stronie TVN Meteo.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Pogoda na jutro. Czeka nas silny wiatr i opady śniegu
- Nietypowe burze w listopadzie? Wszystko przez "efekt morza"
- Pogoda na dzisiaj. Uwaga na silny wiatr - obowiązują alerty
Autor: Tomasz Wasilewski/Katarzyna Oleksik
Źródło: TVN Meteo
Źródło zdjęcia głównego: tbgrant/iStock