Pogoda

IMGW ostrzega przed burzami i gradem. Gdzie pogoda będzie szczególnie niespokojna?

Pogoda

Autor:
Katarzyna
Oleksik/kw
burza

Mimo że upały odpuściły, to pogoda dalej będzie uprzykrzała nam życie. W najbliższych godzinach przez Polskę przetoczy się front burzowy. W ocenie synoptyków z IMGW mogą być one gwałtowne i bardzo niebezpieczne, tym samym zdecydowano o wydaniu alertu pierwszego stopnia. Mieszkańcy których regionów powinni zachować ostrożność?

IMGW ostrzega przed burzami z gradem

Meteorolodzy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami i gradem. W ocenie specjalistów szczególnie niebezpiecznie może być w województwach:

  • pomorskim;
  • kujawsko-pomorskim, w powiatach: sępoleńskim, tucholskim, świeckim, Grudziądz, grudziądzkim, wąbrzeskim, brodnickim, rypińskim, golubsko-dobrzyńskim, toruńskim, Toruń, chełmińskim, bydgoskim, Bydgoszcz;
  • warmińsko-mazurskim, w powiatach: braniewskim, elbląskim, Elbląg, ostródzkim, iławskim, nowomiejskim.

Lato

Jakie będzie lato w tym roku?
Jakie będzie lato w tym roku?Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Meteorolodzy przewidują, że w tych regionach poza burzami należy się spodziewać intensywnych opadów deszczu, a nawet gradu. Szacuje się może spaść do 20 litrów wody na metr kwadratowy. Będzie też mocno wiało. W porywach prędkość wiatru może wynieść 70 kilometrów na godzinę.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia - co oznacza?

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, które stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia. Na obszarach, gdzie wydano taki alert należy się spodziewać utrudnień w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych. Trzeba się liczyć również z tym, że mogą zostać odwołane.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie TVN Meteo.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik/kw

Źródło zdjęcia głównego: Boris Jordan Photography/Getty Images

Pozostałe wiadomości