W Muzeum Pożarnictwa w Nowym Jorku znajduje się miejsce, które jest hołdem dla strażaków. Upamiętnienia tych, którzy niosąc pomoc 11 września, po zamachu na World Trade Center, stracili życie. Są tam nie tylko ich imiona i nazwiska, ale również fotografie.
Izabela Kubicka-Oleksiak przez ponad 20 lat była polonistką. Z powodu wrodzonej wady wzroku musiała pokonać w życiu wiele przeszkód. Gdy prawie przestała widzieć, zwróciła się do ZUS-u o przyznanie renty, ale odesłano ją z kwitkiem. Kobieta musi teraz żyć za 215 zł.
Rajd Śląska to prestiżowa impreza motoryzacyjna, która doczekała się w tym roku 5. edycji. Drugiego dnia zorganizowanych w Chorzowie wyścigów doszło do tragicznego wypadku. Na czwartym odcinku trasy jedno z aut wypadło z drogi i uderzyło w ogrodzenie. Jak donoszą organizatorzy rajdu, jego pilotka poniosła śmierć na miejscu.
Wietnam jest zlokalizowany na Półwyspie Indochińskim. Graniczy z trzema państwami. Jego prawie 100-milionowa społeczność sprawia, że jest to 15. kraj na świecie pod względem liczby mieszkańców. Stolicą Wietnamu jest drugie co do wielkości miasto w kraju – Hanoi. Pełni tę funkcję nieprzerwanie od 1975 roku. W 2010 roku miasto obchodziło tysięczną rocznicę powstania.
Ludwika Paleta, Polka mieszkająca na stałe w Meksyku, od 30 lat robi wielką karierę w Ameryce Łacińskiej. Jest tam jedną z najpopularniejszych aktorek. Ma na swoim koncie rolę w 10 filmach oraz kilkunastu serialach, takich jak "Córka mojej matki" czy "Maria z przedmieścia". Jak zaczęła się jej kariera? Czy tęskni za Polską?
Ina Benita to przedwojenna aktorka, którą Niemcy oskarżali o kolaborację z Polakami i odwrotnie. Urodziła dziecko na Pawiaku. Przez lata wszyscy myśleli, że zginęła w trakcie Powstania Warszawskiego. Została jednak odnaleziona w Stanach Zjednoczonych, gdzie pracowała jako sprzątaczka.
Już niebawem na antenie TVN7 emitowany będzie nowy serial "Papiery na szczęście". Z tej okazji w studio Dzień Dobry TVN pojawiła się wokalistka Lanberry, której utwór promuje tę produkcję. Artystka opowiedziała o tym, w jaki sposób zmieniła ją pandemia i dlaczego unika ścianek. Na koniec programu zaśpiewała utwór "Plan awaryjny", promujący serial.
Na Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard Off Camera pojawili się aktorka Anna Smołowik i reżyser Aleksander Pietrzak, czyli twórcy filmu "Czarna owca". To komediodramat o więzach nie do zerwania. Opowiedzieli m.in. o swojej drodze do kina.
Federacja Saint Kitts i Nevis to idealny przykład państwa, które – choć jest niewielkie – może wiele zaoferować. To doskonałe miejsce na przyjemny wypoczynek z dala od obleganych kurortów i zatłoczonych plaż. Przed planowaniem podróży warto dowiedzieć się o nim czegoś więcej.
Sarah i Chris Howellowie marzyli o dużej rodzinie. Niestety z powodu endometriozy 31-latka nie mogła zajść w ciążę. W końcu para zdecydowała się zaadoptować dziecko. Po pięciu dniach od przywiezienia córeczki do domu małżeństwo było zmuszone ją oddać.
Wzgórza półwyspu Pelion to jedno z najbardziej zielonych zakątków w Grecji. Miejsce to jest uznawane za krainę mitycznych centaurów i letnią rezydencję bogów z Olimpu. To raj dla miłośników trekkingu i i jazdy na rowerach górskich. Co warto tam zobaczyć?
W życiu Antka Królikowskiego ostatnio sporo się dzieje. Na początku sierpnia aktor wziął ślub z Joanną Opozdą, a swoim szczęściem podzielił się z fanami za pośrednictwem mediów społecznościowych. Teraz opublikował w sieci informację o czekających na niego nowych wyzwaniach zawodowych. Uwagę internautów przykuł jednak pewien szczegół.
Mija dwadzieścia lat od ataku terrorystycznego na World Trade Centre. W programie Dzień Dobry TVN były zastępca szefa wywiadu, Piotr Niemczyk opowiedział, jak zmienił się świat po 11 września oraz przed jakimi zagrożeniami stoimy obecnie.
Tuluza to ważny ośrodek akademicki i przemysłowy we Francji. Położona jest niedaleko Pirenejów, na południu Francji. Turystów kusi licznymi, zabytkowymi kościołami oraz niepowtarzalnym klimatem. Wiele budynków w Tuluzie zostało zbudowanych z charakterystycznej, różowej cegły, dlatego określana jest mianem "różowego miasta".
Olimpia to jedna z najważniejszych historycznie miejscowości w Grecji. To właśnie tutaj odbywały się pierwsze igrzyska olimpijskie w historii świata i to właśnie tutaj czczono mitologicznego boga – Zeusa.
Magda Gessler jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych. W jednym z ostatnich wpisów restauratorka zaapelowała do swoich fanek, aby znowu zaczęły sięgać po pomadki do ust, zwłaszcza te czerwone. Przy okazji odniosła się też do mody na wypełnianie ust.
Wiele kobiet często spotyka się z zaczepkami na ulicy i niewybrednymi komentarzami, które słyszą od obcych mężczyzn. Z pozoru mogłoby się wydawać, że panowie chcą w ten sposób skomplementować ich strój lub wygląd. Jednak dla pań zwykle jest to dowód braku szacunku, obelga i nieprzyjemne doświadczenie, o którym chciałyby jak najszybciej zapomnieć.
Wychowanie fizyczne w szkołach wciąż kojarzy się z przykrym obowiązkiem, którego wielu uczniów stara się uniknąć. Co więcej, zajęcia z wf-u mają niską rangę nie tylko w oczach dzieci, ale i rodziców. Nowe wytyczne Ministerstwa Edukacji zakładają zachowanie dystansu w czasie zajęć lekcyjnych, co w przypadku ćwiczeń fizycznych jest szczególnie trudne. Jak przekonać dzieci do aktywności fizycznej? Dlaczego wychowanie fizyczne jest tak ważnym przedmiotem?
Zawód młynarza wyraźnie zmienił swoje oblicze na przestrzeni ostatnich lat. Zakłady zbożowe to obecnie nowoczesne miejsca pracy, które gwarantują zatrudnionym osobom atrakcyjne, wysokie zarobki. Okazuje się jednak, że w Polsce wciąż brakuje kandydatów, którzy mogliby objąć stanowisko w zaawansowanych technologicznie zakładach produkcyjnych.
W 2020 roku w Stanach Zjednoczonych wykonano ponad 193 tysiące operacji powiększenia piersi. Również i w Polsce jest to jeden z najchętniej wybieranych zabiegów chirurgii plastycznej. Mimo głośnej dyskusji społecznej na temat akceptacji własnego ciała, niezależnie od tego, jakie jest, kobiety chcą poprawiać swoją urodę i zmieniają rozmiar biustu.
Polski film "Żeby nie było śladów" w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego walczy o Złotego Lwa. To właśnie na Festiwalu Filmowym w Wenecji historia o Grzegorzu Przemyku miała swoją światową premierę. Po seansie rozległy się długie owacje na stojąco.
Maria Włodkowska skończyła 10 lat. Z tej okazji Julia Kamińska opublikowała w mediach społecznościowych życzenia dla serialowej córki. Nie zabrakło też pełnych serdeczności komentarzy ze strony fanów.
W sierpniu z Rynku w Jeleniej Górze wyruszyła niezwykła wyprawa "Jelczem w Himalaje". Jej inicjatorem jest Maciej Pietrowicz, syn himalaisty Jerzego Pietrowicza. Organizatorzy chcą w ten sposób upamiętnić wyprawę na Annapurnę Południową z 1979 r., która, choć okazała się sportowym sukcesem, to miała tragiczne konsekwencje - do domu nie wróciło z niej trzech uczestników.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed niebezpiecznymi zjawiskami dla kilku województw. Jak przekazano w komunikacie, prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu oraz grad.
Pula jest jednym z najpopularniejszych ośrodków turystycznych na półwyspie Istria. Miasto kusi przede wszystkim pięknym położeniem w jednej z zatok Adriatyku. W Puli możemy podziwiać także szereg cennych dla światowego dziedzictwa zabytków. Część z nich pochodzi z czasów starożytnych.
Francuskie Ministerstwo Zdrowia zapowiada, że od stycznia kobiety w wieku do 25 lat będą mogły skorzystać z darmowej antykoncepcji. Zdaniem rządzących jest to odpowiedź na trendy, które wyraźnie wskazują, że młode Francuzki coraz częściej rezygnują z zapobiegania ciąży.
Anna Dąbrówka to córka Natalii Kukulskiej i Michała Dąbrówki. Ostatnio 16-latka umieściła w mediach społecznościowych swoje nowe zdjęcia. Fotografie postanowiła skomentować jej znana mama. Co napisała wokalistka?
Najnowszy sposób wykrywania, czy przechodzimy właśnie COVID-19, ma być tanią alternatywą dla laboratoryjnych testów. Naukowcy z Tajlandii wykryli, iż pot może zawierać pewne substancje chemiczne, które mogą świadczyć o zainfekowaniu wirusem.
Biały miś stał się nie tylko bohaterem znanego polskiego przeboju, ale także popularną atrakcją Krupówek. Za drobną opłatą każdy może zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Aleksandra Karkowska i Barbara Caillot poszły o krok dalej i postanowiły dowiedzieć się, jakie historie kryją stare fotografie z wakacji ze słynnym niedźwiedziem. W ten sposób powstał projekt "Biały miś z Krupówek" w ramach którego turyści przesłali już ponad 700 zdjęć.