Góry Harz leżą w środkowej części Niemiec i stanowią popularny cel turystyczny mieszkańców niemieckich landów.
Do grupy eukomisów zalicza się przede wszystkim trzy dekoracyjne gatunki, do których należą eukomis jesienny, dwubarwny oraz kosmaty. Rośliny nie są zbyt popularne w Polsce, jednak warto je sadzić, jeśli zależy nam na wyjątkowych i dość łatwych w uprawie kwiatach, które z pewnością będą wyróżniać się na tle innych. Jak powinna wyglądać ich uprawa i czym charakteryzują się poszczególne gatunki lilii grzywiastej?
Sprawdź, dlaczego warto ją spożywać.
Sprawdź koniecznie, jak urządzić garderobę, aby korzystanie z niej dawało jak najwięcej radości.
Mariupol położony w obwodzie donieckim był wielokrotnie bombardowany i ostrzeliwany przez Rosjan. Mieszkańcom kończą się zapasy. Pojawia się coraz więcej doniesień o śmierciach z głodu. - Doszliśmy do krawędzi - przekazały władze miasta.
Zaczyna się sezon na szparagi, które co roku są coraz bardziej doceniane przez Polaków. Cristina Catese przygotowała w kuchni Dzień Dobry TVN pyszny krem szparagowy z serem ricotta i sadzonym jajkiem perliczki albo kurzym. Sprawdź jej przepis.
Klasyczne połączenie w kuchni to szparagi z jajkiem lub z serem białym. W takiej formie możemy je spotkać zarówno w Polsce, jak i we Włoszech. Sprawdź, jak przygotować białe szparagi panierowane w ziołowej bułce tartej, czosnku i różowym pieprzu z przepisu Cristiny Catese.
Szparagi mają wyjątkowe właściwości zdrowotne. Stanowią bogate źródło witaminy K i kwasu foliowego. Sprawdź przepis Cristiny Catese na ravioli z nadzieniem z koziego sera, szparagów i Parmigiano Reggiano, które przygotowała w kuchni Dzień Dobry TVN.
Szparagi to wiosenne warzywa, zdrowe i do tego niskokaloryczne. Sprawdź, jak przygotować je w ciekawy sposób z Cristiną Catese. Oto włoski przepis na słoną tartę brise wypełnioną jajkami kurzymi, śmietanką i zielonymi szparagami prosto z kuchni Dzień Dobry TVN.
Wraz z nadejściem wiosny wiele osób robi porządki w szafach. Chowają ciepłe ubrania na dnie, by wyciągnąć na wierzch letnie zestawy. A jak szybko poukładać je na półkach? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła architekt porządku, Agnieszka Witkowska.
Horoskop dzienny na piątek, 25 marca 2022 r. dla wszystkich znaków zodiaku. Słońce przebywa w znaku Słońca Barana, Księżyc przebywa w znaku Koziorożca. Z większych układów pomiędzy ciałami niebieskimi dojdzie dzisiaj kwadratury Słońca i Księżyca, czyli do Trzeciej Kwadry naszego naturalnego satelity. Srebrny Glob maleje i na nocnym niebie będzie widoczna dokładnie połowa jego tarczy.
Piramida potrzeb Maslowa jest ważną teorią psychologiczną, która powstała w 1943 r. Do tej pory jest wykorzystywana w psychologii i socjologii. Opiera się na hierarchicznym uporządkowaniu dążeń człowieka – od najbardziej podstawowych do potrzeb wyższego rzędu.
Tuż po porodzie lekarze proponowali, aby mama chłopca zrzekła się praw rodzicielskich.
Przed nami pierwszy, w pełni wiosenny tydzień. Słońce przebywa w znaku Barana, Księżyc na nocnym niebie maleje i dąży do nowiu. Sprawdź horoskop tygodniowy na 21-27 marca dla wszystkich znaków zodiaku.
Dzieci potrafią zajść za skórę swoim rodzicom. Niekiedy bywa, że stosowane przez dorosłych metody wychowawcze nie przynoszą oczekiwanych skutków, dlatego zaczynają szukać pomocy u innych. Przekonała się o tym mama jednego z nastolatków, która wyznała, że w wyniku bezsilności zdecydowała się złożyć donos na swojego syna.
W najnowszym wpisie na Instagramie uczestnik podzielił się z obserwatorami prywatnym nagraniem z wesela.
W cyklu "Odpicowane mieszkanie" Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła nieco mroczne mieszkanie w stylu industrialnym. Jego właściciele kochają cegłę, deskę, żeliwo oraz metal. Zobaczcie, jak to połączenie komponuje się w pomieszczeniach.
Wyzwiska, szarpanie, spanie za karę na podłodze w kuchni - 12-latka z okolic Włocławka miała żyć w fatalnych warunkach, podczas gdy dzieci z poprzedniego związku nowej partnerki jej ojca, otrzymywały należytą opiekę. Sprawie, która do złudzenia przypomina historię Kopciuszka, przyjrzeli się reporterzy programu Uwaga! TVN.
Danuta Stenka nie ma wątpliwości, że drugi sezon serialu "Nieobecni" zapewni widzom potężną dawkę emocji. Aktorkę na ekranie zobaczymy znacznie częściej, niż w pierwszej edycji produkcji. Tym razem historia zaginięcia będzie dotyczyła jej serialowej córki.
Na ekrany wraca doceniony przez widzów serial "Nieobecni". Drugi sezon produkcji, jak wynika z relacji aktorów, zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco niż poprzedni. Piotr Głowacki w rozmowie z reporterem Oskarem Netkowskim z serwisu dziendobry.tvn.pl, opowiedział o losach swojego bohatera.
Alicja Safarzyńska-Płatos jest psycholożką i autorką książek dla dzieci. Niedawno napisała dwie pozycje, które pozwalają najmłodszym rozumieć to, co dzieje się teraz w Ukrainie. Książeczki to także pomoc dla rodziców.
Czas rozpocząć casting na kolejnego najlepszego kucharza-amatora. Kto tym razem zachwyci jurorów?
Zapoznaj się ze sposobami rozmnażania tych krzewów.
Michał Depta był muzykiem i podróżnikiem. W trakcie jednej z wypraw odwiedził Amerykę Środkową, a tam niewielką wyspę Dominika. Wówczas po raz pierwszy spróbował napoju z ziaren kakaowca.
Budynek przy warszawskiej ulicy Wołoskiej do niedawna mieścił biura Instytutu Pamięci Narodowej. Niedawno stał się schronieniem dla uciekających przed wojną Ukraińców. Miejsce z kamerą odwiedził Robert Stockinger.
John Pomfret to nominowany do nagrody Pulitzera dziennikarz, który napisał książkę o tym, jak u kresu zimnej wojny rozpoczęła się współpraca polskich tajnych służb z CIA. O szczegółach tych działań opowiedział dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Marcinowi Sawickiemu.
Zespół Chłopcy z Placu Broni w 2015 roku wznowił swoją działalność. Na scenie Dzień Dobry TVN muzycy zaśpiewali piosenkę "Kocham wolność". Jak wam się podoba?
Sprawdź, jakich produktów i technik użyła makijażystka.
W najnowszym poście na Instagramie żona Piotra Rubika pochwaliła się rezultatami swojej metamorfozy. Ile udało jej się zrzucić?
Naukowcy z Wolnego Uniwersytetu w Amsterdamie jako pierwsi wykryli mikroplastik w ludzkiej krwi. Jego drobinki znaleziono w niemal 80 proc. badanych próbek. Jakie mogą być tego konsekwencje?