Moda na kowbojki. "To są buty, które nosimy całorocznie"

Kowbojki – królowe jesiennych stylizacji
Źródło: Dzień Dobry TVN
Kowbojki to bez wątpienia jedne z najbardziej charakterystycznych modeli butów, które od końca XIX wieku stały się wręcz symbolem Ameryki. Teraz podbijają wybiegi i są idealnym uzupełnieniem stylizacji o każdej porze roku. Jakie wybrać? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała stylistka Marta Pożarlik.

Zalety kowbojek

Historia kowbojek sięga setek lat wstecz. Wiadomo, że były dużym ułatwieniem podczas podbojów na Dzikim Zachodzie i nieodłącznym atrybutem kowbojów. Wówczas ciągle je modyfikowano - obcasy stawały się wyższe i skośne, po to, by nie odłamywały się podczas chodzenia i jazdy konnej. Dziś to obuwie nosi się wszędzie i do większości stylizacji.

- Kowbojki to są buty, które do nas powróciły, rodem z Dzikiego Zachodu, klimatu westernu i tak naprawdę pokochałyśmy je, bo to są buty, które nosimy całorocznie. (...) Możemy je zestawić i ze spodniami i ze spódniczkami, co powoduje, że są bardzo uniwersalne, więc warto w nie zainwestować - mówiła Marta Pożarlik w Dzień Dobry TVN.

Jakie kowbojki wybrać?

Dziś na rynku jest dostępna nieograniczona ilość kowbojek w rozmaitych kolorach, fasonach i materiałach. Są do kupienia zarówno w sieciówkach, jak i ręcznie wytwarzane w małych sklepach, choć ich cena waha się wówczas w granicach 700-1 500 zł. Warto jednak zakupić porządniejszy model, który będzie świetny przez czas dłuższy niż tylko jeden sezon.

- Buty są taką częścią naszej garderoby, która może (...) dodać pazura całemu lookowi. Warto więc zainwestować w kowbojki, które są bardzo dobrej jakości. (...) Dobrze butów nie kupować z sieciówek, bo wiadomo, że będą na jeden sezon. Buty droższe będą po prostu na lata i nawet jak się skóra starzeje, to się starzeje pięknie i te buty czasami po roku czy po dwóch latach wyglądają jeszcze lepiej - doradziła stylistka w naszym programie.

Warto pamiętać, że nie każdy będzie czuł się dobrze w kowbojkach, ponieważ są bardzo charakterystyczne buty. Należy nie iść ślepo za trendem, tylko pomyśleć, czy to nasz styl.

Zobacz także:

Autor: Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości