Zalety kowbojek
Historia kowbojek sięga setek lat wstecz. Wiadomo, że były dużym ułatwieniem podczas podbojów na Dzikim Zachodzie i nieodłącznym atrybutem kowbojów. Wówczas ciągle je modyfikowano - obcasy stawały się wyższe i skośne, po to, by nie odłamywały się podczas chodzenia i jazdy konnej. Dziś to obuwie nosi się wszędzie i do większości stylizacji.
- Kowbojki to są buty, które do nas powróciły, rodem z Dzikiego Zachodu, klimatu westernu i tak naprawdę pokochałyśmy je, bo to są buty, które nosimy całorocznie. (...) Możemy je zestawić i ze spodniami i ze spódniczkami, co powoduje, że są bardzo uniwersalne, więc warto w nie zainwestować - mówiła Marta Pożarlik w Dzień Dobry TVN.
Jakie kowbojki wybrać?
Dziś na rynku jest dostępna nieograniczona ilość kowbojek w rozmaitych kolorach, fasonach i materiałach. Są do kupienia zarówno w sieciówkach, jak i ręcznie wytwarzane w małych sklepach, choć ich cena waha się wówczas w granicach 700-1 500 zł. Warto jednak zakupić porządniejszy model, który będzie świetny przez czas dłuższy niż tylko jeden sezon.
- Buty są taką częścią naszej garderoby, która może (...) dodać pazura całemu lookowi. Warto więc zainwestować w kowbojki, które są bardzo dobrej jakości. (...) Dobrze butów nie kupować z sieciówek, bo wiadomo, że będą na jeden sezon. Buty droższe będą po prostu na lata i nawet jak się skóra starzeje, to się starzeje pięknie i te buty czasami po roku czy po dwóch latach wyglądają jeszcze lepiej - doradziła stylistka w naszym programie.
Warto pamiętać, że nie każdy będzie czuł się dobrze w kowbojkach, ponieważ są bardzo charakterystyczne buty. Należy nie iść ślepo za trendem, tylko pomyśleć, czy to nasz styl.
Zobacz także:
- Seksowna Julia Kamińska w Paryżu. Fani pod wrażeniem: "Kusicielka"
- Córka Steve'a Jobsa zadebiutowała na wybiegu. Czy ojciec byłby z niej dumny?
- Najpopularniejsza blogerka modowa świata wspomina początki kariery. "Nie miałam żadnych kontaktów"
Autor: Sabina Zięba
Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN