Mezoterapia bezigłowa, jako nowoczesny zabieg kosmetyczny, staje się coraz bardziej popularna – jest szybka, bezbolesna, daje widoczne rezultaty i nie powoduje skutków ubocznych. Regularnie stosowana mezoterapia bezigłowa daje efekty już po pierwszych seriach zabiegu.
Mezoterapia bezigłowa twarzy, brzucha czy nóg została stworzona po to, by składniki odżywcze mogły zadziałać skuteczniej w głębokich partiach skóry. Mezoterapia bezigłowa to sprzęt z najnowocześniejszą technologią, wytwarzający fale elektromagnetyczne w formie impulsu, ułatwiający przenikanie cennych składników zawartych w kosmetykach.
Mezoterapia bezigłowa – co to jest?
Wśród innowacyjnych zabiegów poprawiających kondycję skóry, mezoterapia bezigłowa jest zdecydowanie jedną z tych najmniej bolesnych, a przy tym najbardziej skutecznych. Za pomocą specjalistycznego sprzętu, który emituje prądy pulsacyjne (z możliwością regulacji częstotliwości), substancje aktywne z przygotowanych wcześniej ampułek odżywczych są aplikowane w głębokie partie skóry bez konieczności użycia igieł. Mezoterapia bezigłowa działa w oparciu o dwa procesy, które zachodzą jednocześnie, co wpływa na lepszą skuteczność zabiegu. Pierwszy to elektroporacja - wydzielane impulsy działają na komórki zwiększając ich przepuszczalność (powstają pory i otwierają się kanały białkowe). Drugi proces to elektroforeza, polegająca na przenoszeniu wraz z prądem substancji jonowych w głębokie tkanki i wnętrza komórek.
Mezoterapia bezigłowa jest zabiegiem nieinwazyjnym, co oznacza, że nie narusza struktury skóry, nie powoduje uszkodzenia komórek i jest w pełni bezpieczny. Na ten nowoczesny sposób odświeżenia i odmłodzenia powinny zdecydować się osoby bardzo wrażliwe na ból, które boją się mezoterapii z zastosowaniem igieł lub potrzebują szybkich i widocznych rezultatów w poprawie wyglądu.
Mezoterapia bezigłowa – efekty
W zależności od problemu, który ma rozwiązać mezoterapia bezigłowa, efekty są widoczne bardzo szybko. Dodatkowo, w przeciwieństwie do innych metod, po zabiegu skóra nie jest zaczerwieniona i podrażniona. Preparaty kosmetyczne z różnymi składnikami odżywczymi dostosowuje się do typu skóry oraz do rezultatu, jaki pragniemy uzyskać. Jakie efekty daje mezoterapia bezigłowa? Dzięki przenikaniu substancji aktywnych w głębokie partie, skóra jest zdecydowanie bardziej nawilżona, jędrna i zregenerowana. Mezoterapia bezigłowa daje bardzo dobre efekty również w przypadku likwidowania zmarszczek czy bruzd. Zabieg widocznie redukuje rozstępy, a nawet cellulit. Cała seria powoduje również wyrównanie kolorytu skóry, a więc pozbycie się wszelkich przebarwień i widocznych naczynek. Mezoterapia jest pomocna w likwidowaniu zmian trądzikowych, usuwając stany zapalne i infekcje.
Mezoterapia bezigłowa jest odpowiednią propozycją dla osób, które w krótkim czasie chcą odmłodzić swoją skórę, lepiej ją dotlenić i odżywić.
Mezoterapia bezigłowa - przeciwwskazania
Mimo że mezoterapia bezigłowa to zabieg bezpieczny i nieinwazyjny, stosowanie impulsów elektrycznych może wywołać niepożądane skutki. Z tego zabiegu nie powinny korzystać osoby, które mają metalowe elementy w ciele, problemy z krążeniem, sercem i tarczycą. Pozostałe przeciwwskazania do mezoterapii bezigłowej to ciąża, okres karmienia piersią, epilepsja, nadwrażliwość i stany zapalne skóry, cukrzyca, osłabienie i gorączka, nowotwory, infekcje różnego pochodzenia, np. grzybicze.
Mezoterapia bezigłowa – ile trwa? Jakie ceny?
Cały zabieg mezoterapii bezigłowej jest dość krótki – jego czas zależy od miejsca, który poddaje się odżywieniu. Konkretny obszar, np. twarz to kwestia około 30 minut, mezoterapia bezigłowa na całe ciało może trwać około 80 min. Jak często mezoterapia bezigłowa powinna być powtarzana? Częstotliwość zabiegów, która daje zadowalające efekty to seria od 5 do 10 wizyt przeprowadzanych raz w tygodniu.
Biorąc pod uwagę nowoczesność tej metody, sam zabieg nie jest bardzo drogi. Mezoterapia bezigłowa twarzy to koszt około 180-400 zł. Najtańsze są zabiegi na małą powierzchnię, np. okolice oczu czy dłonie. Najwięcej zapłacimy za większe partie ciała, takie jak plecy, czy gotowy pakiet: twarz, szyja i dekolt.
Gdzie można zastosować mezoterapię bezigłową? Ten odżywiający zabieg można przeprowadzić praktycznie na całym ciele. Najczęściej mezoterapię bezigłową stosuje się na twarz, szyję i dekolt, lecz za pomocą impulsów elektrycznych można odmłodzić również dłonie, plecy, ramiona, brzuch, uda, pośladki, kolana, łydki, a nawet podbródek.
Preparaty do mezoterapii bezigłowej
Zastanawiając się, co to jest mezoterapia bezigłowa, nie można zapomnieć o produktach, dzięki którym cały zabieg jest skuteczny. Ampułki ze skoncentrowanym sebum zawierają różnorodne witaminy i substancje odżywcze o określonym działaniu, np. regenerujące, ujędrniające, liftingujące, dotleniające, przeciwzmarszczkowe czy antycellulitowe. W zależności od rodzaju i potrzeb skóry, stosuje się preparaty ze składnikami, takimi jak witamina A i C, aloes, kawior, koenzym Q10, kolagen, kwas hialuronowy, olej z wiesiołka lub rokitnika, olejek arganowy, kwasy aha, biotyna, kwas glikolowy, rutyna czy kofeina.
Zobacz też:
Wampirzy lifting - innowacyjna profilaktyka przeciwstarzeniowa
Drzewo sandałowe – cud perfumiarstwa, naturalnej medycyny i kosmetyki
Pozbądź się cellulitu przed wakacjami. Poznaj skuteczne sposoby na wygładzenie ciała
Zobacz video: Mezoterapia głowy
Autor: Adrian Adamczyk
Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto