Gorące tematy

Smocze jajo i dłoń Lannistera. Polska firma tworzy rekwizyty dla "Gry o tron"

Gorące tematy

Aktualizacja:

Polska firma z Wrocławia tworzy rekwizyty do hitu HBO - "Gra o tron". Współodpowiedzialny za ten sukces jest Tomasz Grabarczyk. Firma stworzyła już smocze jaja, potem dłoń Jamiego Lannistera. Jak doszło do tej współpracy? Czy będzie kontynuowana?

  • Firma z Wrocławia tworzy rekwizyty dla "Gry o tron"
  • Przełomowy moment - dłoń Jamiego Lannistera

Zobacz też: 

Ten filmik muszą zobaczyć wszyscy fani "Gry o tron"... i ciasteczek Oreo!

Firma z Wrocławia tworzy rekwizyty dla "Gry o tron"

Wrocławska firma Rextorn Metalwork zajmuje się repusowaniem. Repusowanie to zdobienie wyrobów z blachy poprzez wybijanie na zimno wgłębień, dających po drugiej stronie wypukły wzór. Tą techniką można zdobić głównie złoto, srebro, miedź, mosiądz, żelazo.

Firmę w 2011 roku założył Tomasz Grabarczyk razem z przyjacielem Piotrem Mojką. Początki były naprawdę trudne, piętą Achillesową firmy był marketing, a raczej jego brak. Z czasem firma zaczęła pozyskiwać coraz więcej klientów.

Tomasz i Piotr zdecydowali się wykonać złote jaja do filmu "Gra o tron", nagrali filmik jak powstawały jaja. Spędzili dużo czasu nad wykonaniem rekwizytu, ale było warto! Dzięki złotym jajom - cały świat dowiedział się o nich - a co najważniejsze dowiedziało się o nich HBO, które postanowiło się do nich zgłosić...

Przełomowy moment - dłoń Jamiego Lannistera

Przełomowym momentem okazało się zamówienie od HBO. Rextorn Metalwork dostali pięć tygodni na wykonanie do celów promocyjnych metalowej dłoni Jamiego Lannistera. Pracowali nawet w Boże Narodzenie, by skończyć zamówienie. Ile zarobili? Nie mogli powiedzieć ze względu na klauzulę poufności...

Tak powstała dłoń Jamiego Lannistera z "Gry o tron", zobaczcie film!

Więcej: Polak zagrał w "Grze o tron"!

Tak wygląda złote jajo stworzone dla "Gry o tron".

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Anna Kobyłka

Pozostałe wiadomości