Dziecko

Zabawki dla dzieci, które skończyły 2 lata. Co wybrać dla chłopca? Co dla dziewczynki?

Mama przytula i całuje dziecko, które bawi się klockami

Catherine Delahaye / Getty Images

Dziecko

Zabawki dla dzieci, które skończyły 2 lata. Co wybrać dla chłopca? Co dla dziewczynki?

Mama przytula i całuje dziecko, które bawi się klockami

Catherine Delahaye / Getty Images

Zabawki dla dzieci, które mają 2 lata powinny przede wszystkim odpowiadać ich nieustannej potrzebie ruchu, doskonalenia umiejętności chodzenia, biegania. Powinny także nadążać za pasją małego odkrywcy, który nadal nie stracił zapału do sprawdzania każdego, otaczającego go fragmentu świata.

Zabawki dla dzieci, które mają 2 lata, nie są szczególnie zróżnicowane pod kątem płci bawiącego się nimi dziecka. Powodem jest to, że dzieci w tym wieku wykazują zainteresowanie wszystkim, co je otacza. Oczywiście, możemy dobrać specjalne zabawki dla chłopca, który ma 2 lata , np. kupić interaktywną kierownicę, puzzle z samochodami czy designerski samochodowy pchacz. Analogicznie możemy wybrać zabawki dla dziewczynek, które skończyły 2 lata . Zwrócimy pewnie uwagę na piękne szmaciane lalki, interaktywny stolik kulinarny lub zestaw fryzjerski. Wszystko jednak zależy od preferencji naszych dzieci i ich zainteresowań. Natomiast, jeśli w domu mamy rodzeństwo, to co do zasady dochodzi do wymiany zabawek.

Czas poszukiwań - zabawki 2latka

Zabawki na 2 urodziny powinny przede wszystkim odpowiadać rozwojowi psychicznemu i fizycznemu dziecka, ponieważ jest to moment, kiedy dziecko coraz pewniej i szybciej chodzi, a na trzykołowym rowerku odpycha się nogami. Stąd też wszystkie chodziki, pchacze i rowerki biegowe, które zachęcają do samodzielnych wędrówek, to najbardziej wskazane zabawki dla dzieci, które mają 2 lata . Dziewczynka z pewnością tak samo pokocha wózek dla lalek, jak i hulajnogę, tym bardziej, że na rynku dostępne są specjalne hulajnogi przystosowane dla dzieci już od 18. miesiąca życia.

Zabawki edukacyjne dla dwulatka

Dzieci w tym wieku uwielbiają przeglądać książki i słuchać czytających im rodziców. Zabawki dla chłopców, którzy skończyli 2 lata to np. książeczki, a pozycja pod tytułem „Ale kupa. Co masz w pieluszce?” z pewnością je zainteresuje. Zabawki edukacyjne dla dzieci, które skończyły 2 lata powinny odpowiadać, silnie rozwiniętej w tym czasie, potrzebie odgrywania ról oraz powtarzania zachowań. W związku z tym wszelkiego rodzaju zestawy „zawodowe” to dobre zabawki. Dziewczynka, która ma 2 lata może ucieszyć się z odgrywania roli fryzjerki, a chłopiec może spróbować być policjantem lub lekarzem. Oczywiście, może też być odwrotnie.

Dobrze widziane są również wszelkiego rodzaju zabawki interaktywne. 2 lata to czas zabaw tematycznych, w związku z tym interaktywne stoliki, tory wyścigowe, kierownice, farmy będą strzałem w dziesiątkę.

Tor wyścigowy – zabawka dla dwuletniego chłopca?

Zabawki dla dwulatka muszą również spełniać kryterium niezawodnościm, dlatego też rodzice tak chwalą sobie wszystkie tory od firmy Wader. Są one bardzo wytrzymałe, nie wyginają się i służą dziecku naprawdę długo. Tor w wersji parkingu z wieloma zjazdami, pasami, znakami, a przede wszystkim samochodami, zapewni dziecku świetną rozrywkę.

Równie dobrze sprawdzą się wszelkiego rodzaju gry planszowe. Taka zabawa może okazać się ciekawą rozrywką dla całej rodziny, tym bardziej, że dwulatek nie umie bawić się samodzielnie dłużej niż kilka minut.

Drewniana kolejka to również wymarzona zabawka. Dziewczynka, która ma 2 lata może się w niej zakochać równie mocno jak chłopiec. Na początek wystarczy jedna, jeśli jednak zainteresowanie dziecka się utrzyma, producenci (np. firma Brio) oferują możliwość rozbudowy torów.

Sprawdzone zabawki – dziecko ma 2 lata

Dziewczynka i chłopiec, którzy mają 2 lata w równym stopniu lubią bawić się klockami. Układanie, przekładanie, dopasowywanie i ich łączenie to zajęcie, które jest w stanie zająć uwagę malucha na nieco dłużej. Na początku możemy postawić na najprostsze klocki, ale z czasem warto poszukać klocków z fabułą. Tego rodzaju klocki bardziej angażują dziecko, uczą go, są kolorowe i pełne historii, które wciągają malucha, np. legendarne Lego Duplo. Może to być doskonała zabawka edukacyjna dla dziewczynki, która ma 2 lata . Zarówno ją, jak i chłopca nauczy nazw zwierząt, geografii, zawodów, a to wszystko w zupełnie niepozornej i bardzo przyjaznej formie.

Ciekawą zabawką kreatywną będą również klocki, z których można zbudować, np. rakietę kosmiczną. Nie starajmy się jednak na siłę – co zdarza się niektórym rodzicom – kupować dziecku wyłącznie kreatywnych zabawek. Prawda jest taka, że to ono w dużej mierze decyduje o tym, czy zabawka stanie się kreatywna. Niejednokrotnie, najbardziej ukochaną, a zarazem kreatywną zabawką jest zwykła, szmaciana lalka.

Puzzle to typ zabawki, który można kupować z zamkniętymi oczami i zawsze będą trafionym prezentem. Odpowiednio duże, z prostym obrazkiem, małą ilością szczegółów. Dwa lata to idealny czas na pierwsze puzzle, bowiem dzieci w tym wieku uwielbiają układanie i dopasowywanie elementów. Z czasem można kupować puzzle o mniejszych elementach i bardziej skomplikowanych obrazkach. Dziecko, układając puzzle, oprócz ćwiczenia koncentracji i cierpliwości, doskonali także swoją motorykę małą. Jak wiemy, sprawność ręki jest jednym z najważniejszych czynników warunkujących nie tylko samodzielne funkcjonowanie, ale również wiele zdolności intelektualnych, w tym naukę języków.

Zobacz film: Chłopiec pełen różnych pasji.


Zobacz film: Chłopiec pełen różnych pasji. Źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
52
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0