Newsy

Wadowice: z papieskiej laski trysnęła woda. Cud?

Newsy

Wadowice: z papieskiej laski trysnęła woda. Cud?

Z pomnika Jana Pawła II w Wadowicach zaczęła wypływać woda, co podobno przez wielu zostało uznane za cud. Czy rzeczywiście? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

W Wadowicach, blisko bazyliki Ofiarowania Najświętszej Marii Panny i domu rodzinnego kardynała Karola Wojtyły stoi 2,5 metrowy pomnik Jana Pawła II. Postawiono go w 2006 roku i przedstawia uśmiechniętego papieża, w lewej ręce trzymającego pastorał, a prawą ma wyciągniętą w geście błogosławieństwa.

>>> Zobacz także:

Ludzie, aby go zobaczyć, przyjeżdżają z różnych stron świata.

Pielgrzymi podchodzą pod pomnik i modlą się. Wierzą, że papież nad nimi czuwa.

- powiedziała Maria Zadora, wiceprzewodnicząca rady miasta Wadowice.

Pojawienie się wody na pomniku. Czy to cud?

Jakże wielkie było zdziwienie mieszkańców miasta, kiedy zauważyli, że w rocznicę 41. rocznicy wyboru Wojtyły na papieża na postumencie pomnika pojawiła się woda. Tryska ona z pastorału, spływa po papieskiej szacie, następnie płynie do podstawy postumentu, a na koniec wpada do studzienki kanalizacyjnej.

Media donosiły, że wiele osób uznało tryskającą wodę za cud i zaczęło obmywać nią ręce oraz twarze w nadziei na uzdrowienie. Tymczasem, według Marii Zadory, szczególne zainteresowanie pomnikiem w ostatnich dniach wynika z tego, że pielgrzymi uznali pojawienie się wody za atrakcję, a nie za cud. Może to również wynikać z nabożnego szacunku do wody.

Woda kojarzy się nam z chrztem i to pozostaje w pamięci.

- powiedział pani Maria.

Rozkręcania biznesu na "papieskiej wodzie"

Pojawienie się wody na pomniku niektórzy wykorzystują  do rozkręcenia biznesu - za butelkę wizerunkiem Jana Pawła II i nalepką "woda papieska" biorą nawet 50 zł.


Co sądzisz o tym artykule?
80
13
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
2
24.10.2019
Marcin
Wadowice... Gdzie się nie pójdzie to albo Jan Paweł albo Karol Wojtyła, wszędzie kremówki, zawsze gdy tam jestem zastanawiam się czy na którymś domu nie pojawiła się tablica "W tym domu nie przebywał K. Wojtyła" to by była dopiero atrakcja...
21.10.2019
Ola
Takie rzeczy tylko w Polsce.....