Hobby

"Silesian Line Dance" w pokazie tańca liniowego. Na czym polega ten styl?

Hobby

"Silesian Line Dance" w pokazie tańca liniowego. Na czym polega ten styl?

Krzysztof Pawełek i jego żona Stefania są jedną z nielicznych, jeśli nie jedyną parą w Polsce, tańczącą profesjonalnie taniec liniowy. W małej miejscowości prowadzą warsztaty i aktywują lokalną społeczność. W Dzień Dobry TVN wraz ze swoją grupą "Silesian Line Dance" zaprezentowali swoje umiejętności oraz opowiedzieli o pasji do country.

Taniec liniowy – co to takiego?

Tańce liniowe (ang. Line Dances) są specyficznym sposobem tańca, w których tańczący poruszają się, stojąc obok siebie w linii. W ten sposób tańczy się więc „solo”, a zarazem w grupie. Odmiana ta jest niesłychanie różnorodna, a układy potrafią być zarówno bardzo proste, jak i skomplikowane. To sprawia, że jest to taniec dla każdego, bez względu na wiek i umiejętności, dla towarzyskich i nieśmiałych, dla samotnych i grup przyjaciół. By tańczyć układy liniowe nie trzeba doświadczenia tanecznego ani partnera do tańca i dlatego szczególnie dobrze nadają się one dla singli. Również osoby nieśmiałe, początkowo niepewne własnych możliwości zazwyczaj świetnie się w tej formie odnajdują.

Styl liniowy to taniec wykonywany w linii i w rzędach. Staramy się tańczyć do muzyki country, chociaż jak słyszymy jakąkolwiek muzykę, to też zatańczymy

- powiedział Krzysztof Pawełek, właściciel szkoły.

Szkoła tańca liniowego

W 2017 roku małżeństwo Stefania i Krzysztof Pawełek założyli w Pszowie Szkołę Tańca Liniowego „Silesian Line Dance” Akademia Aktywności Ruchowej. Kiedy skończyli 50 lat, zapisali się na uniwersytet trzeciego wieku. Tam po raz pierwszy spotkali się z nietypową odmianą tańca. Zajęcie tak ich zafascynowało, że małżeństwo postanowiło w swojej miejscowości otworzyć szkołę. W tej chwili na zajęcia uczęszcza 50 osób, głównie kobiety.

Jesteśmy miłośnikami muzyki country i nie wystarczyło nam tylko słuchanie. Muzyka jest na tyle rytmiczna, że nas zawsze nosiło

- powiedziała Stefania Pawełek, właścicielka szkoły tańca.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także: 

Dorota Deląg uczy autoprezentacji. "Autentyczność wynika z radości robienia rzeczy, które kocha się robić"

Jan Błachowicz zdobył pas mistrzowski UFC w wadze półciężkiej: "Polacy, dziękuję za wsparcie"

Małgorzata Rozenek zdradziła sekret figury. Świeżo upieczona mama znalazła sposób na powrót do formy

Co sądzisz o tym artykule?
76
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
28.09.2020
Asfaltowykowboy
Patrycja Tatarczyk gwiazda Wodzisławia???