Związki i seks

Jak przeżyć kryzys w wieloletnim związku? Pomoże Wam "Gra wstępna"

Związki i seks

Jak przeżyć kryzys w wieloletnim związku? Pomoże Wam "Gra wstępna"

O tym, jak dbać o wieloletni związek oraz jak istotną rolę w relacji pełni szczera rozmowa owocująca przyjaźnią porozmawialiśmy ze śpiewającym małżeństwem – Pauliną i Bartkiem Gruszeckimi. Aleksandra Sulej opowiedziała o „Grze wstępnej”, która uczy budowania fundamentów relacji i wzajemnego dostrzegania swoich potrzeb. 

Paulina i Bartek – śpiewające małżeństwo

Co zrobić, aby wieloletni związek nie był nudny? Aby wzajemne uczucie i potrzeba spędzania wspólnego czasu była równie silna, jak na początku? Śpiewające małżeństwo przyznało, że najlepszą radą jest to, aby ciągle się zaskakiwać i być uważnym na potrzeby drugiej osoby. Kluczem do sukcesu jest także dostrzeganie wyjątkowości w drugiej osobie oraz przyjaźń. A cała reszta przyjdzie sama, po prostu, naturalnie.

Ze względu na to, że spędzamy ze sobą większość czasu i jesteśmy ze sobą od wielu lat, jesteśmy do siebie przyzwyczajeni. Łatwo mogą umknąć pewne drobiazgi, które są bardzo istotne. Żeby nie wpaść w rutynę i żeby wszystko nie stało się zamglone, staramy się obserwować (siebie nawzajem - przyp. red.)

 – powiedziała Paulina.

Dziewczyna przyznała też, że będąc w wieloletnim związku, nauczyła się, że czasami lepiej dać mężczyźnie dobrą wskazówkę niż czekać w nieskończoność.

Jak poznali się Paulina i Bartek? Będąc dziećmi, połączyła ich muzyka, wtedy jednak nic nie wskazywało, że w przyszłości będą małżeństwem. Co się zmieniło? Zobaczcie materiał.

"Stworzeni dla siebie". Reporter: Katarzyna Chętnik 

Czym jest „Gra wstępna”? Na czym polega, jakie są jej cele?

Trudności pojawiają się w prawie każdym związku. Chwile irytacji, złości czy zwykłego zmęczenia są nieuniknione. Podstawą do ich rozwiązania jest dobra komunikacja. Gra, jaką stworzyła Aleksandra Sulej, może w tym pomóc. „Gra wstępna” to projekt społeczny, który ma sprawić, że pary będą ze sobą więcej rozmawiać, będą się przed sobą otwierać.

Gra promuje to, żeby rozmawiać ze sobą, żeby budować relacje, żeby cieszyć się tym, co mamy wspólnego pozytywnego, ale nie przygnębiać się, że są trudne chwile

 – powiedziała Aleksandra.

Gra jest nie tylko dla świeżo poznanych par, ale także ludzi w długoletnich związkach chcących przepracować swoje problemy i poruszyć tematy,  o których wcześniej nie mieli odwagi mówić.  

W „Grze wstępnej” nie chodzi o rywalizację, a rozwój. W pudełku znajduje się plansza, naklejki i trzy rodzaje kart: karty dialogu, wyzwania, karty faworyta.

Mamy karty dialogu i kiedy wszystkie omówimy, kiedy spełnimy wszelkie wyzwania w grze, na końcu wygrywamy miłość. Jest to bardziej typ gry kooperacyjnej

– powiedziała. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Śpiewające małżeństwo wystąpiło też na naszej scenie. Miłość i wielkie uczucie widać nawet w ich wspólnej pasji. 

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
82
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0